Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte ideální víkendovou kombinaci letadla a autobusu + vlaku od Regiojetu k výletu do jednoho z nejhezčích evropských měst Krakova. V pátek krátce před sedmou hodinou večer nasednete v Praze na letadlo Ryanairu, následně využijete celou sobotu a velkou část k neděle k prohlídce města a v 16:00 se vypravíte autobusem Regiojetu do Ostravy, kde přestoupíte na vlak směr Praha. Spojení je přitom garantované.

Co dělat a vidět ve městě a okolí vám pak napoví náš průvodce po Krakově. Pro cestu z letiště do města se budou hodit i informace o krakovském letišti.

Nejlevnější letenky pořídíte za 389 Kč v následujících termínech:

 • 26.4., 10.5., 17.5., 24.5.

Jízdenky pak pořídíte v rozmezí 229 až 329 Kč na každou neděli, nejlevněji na 19. a 26.5.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
KRK Krakov
Polsko
Krakow
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Poznaň
Krakov
Polsko
Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Jednosměrná 6.5 hod jízdy (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben a květen viz výše

Jsou během letu přestupy?

Přímý let tam, zpět jeden přestup v Ostravě-Svinově

S kým poletím?

Ryanair tam, zpět s Regiojetem

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

jízdenka na vlak není dostupná, protože RegioJet je ještě nenabízí a tady na webu jízdenky nevidím? Co dělám špatně? díky :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Já momentálně vidím jízdenky až do konce května.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
cheaptravel.cz cheaptravel.cz
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-08T16:52:54+01:00)

Pár týdnu zpátky jsme přesně tuto cestu absolvovali cestu na koncert ZAZ a bylo to super :) Jenom bych klidě doporučil zastávku v Ostravě a návštěvu Dolní oblasti Vítkovice a Bolt Tower. Bylo to příjemné zpestření.

Jinak když jsem se ptal na garanci spojení, z RJ, tak mi bylo řečeno, že v případě většího zpoždění na sebe spoje nemusí čekat a pouze by byla vrácená cena jízdného, tak i proto mi přijde zastávka v Ostravě jako super nápad :) Mám o tom rozepsaný článek na

www.cheaptravel.cz , zkusím ho ASAP publikovat :)

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, dá se spojit celkem pěkně s Berlínem (o kterém jste psali nedávno mám pocit). Já jsem si naplánoval vícedenní cestu z Prahy do Krakova - odtud Berlín a následně Brno a vlakem domů. Letenky dohromady za cca za 700 :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Veronika Škvárová
Veronika Škvárová

Super, už mám koupeno na víkend 17.-19.5. Krakova není nikdy dost.

Odpovědět
před 3 lety

Ukázka balíčku z 08. 03. 2019. = Image not found

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
To musíš vidět!
Agadir
ušetříš až 25%
Hurá za zážitky!
Černá pláž
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
Manchester
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
5451 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Krakow
Polsko Přílet na letiště Krakow John Paul II

Vlak do centra Krakowa

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po železnici, po které jezdí městská linka SKA1. Nádraží se nachází hned u terminálu v prvním suterénním podlaží. Cesta od příletové haly nezabere více než 2 minuty a je přehledně značená.

Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí cca každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád). Jízdenky za 14 PLN zakoupíte v automatu na nástupišti i v terminálu, kde lze platit kartou. Lístek si můžete koupit i přes internet na webu malopolskiekoleje.pl. Na vlak neplatí jízdenky krakovského dopravního podniku na autobusy a tramvaje (viz níže).

Zhruba každý 3. spoj pokračuje z Krakowa dál až k solným dolům Wieliczka.

 • cena jízdenky: 14 PLN
 • doba jízdy centrum-letiště: 17 minut
 • interval: 20 až 40 minut
 • první spoj z Krakow Glówny: 4:37
 • poslední spoj z letiště: 0:33

Autobus do centra Krakowa

Levnější alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut - jízdní řád) a 252 (interval 30 minut - jízdní řád), které do centra se zastávkami po cestě jedou 45 minut. Jedna jízda na 60 minut stojí 6 PLN, pro 90 minut za 8 PLN.

K dispozici je 48hodinová jízdenka za 35 PLN nebo 72hodinová za 50 PLN, které platí i pro cestu na letiště. Naopak 24hodinová jízdenka je rozdělená na zónu I, která na letiště neplatí a zóny I+II+II, které platí na letiště s cenou 22 PLN.

Lístky zakoupíte v automatu na zastávkách, kde lze platit i kartou. V Autobuse si jízdenku po nástupu "cvaknete" v označovači, stačí jen jednou při první jízdě (v případě přestupů už podruhé neoznačujete).

V noci jezdí autobus linky číslo 902 (jízdní řád) každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1meLakxv63QcXHN7BvfmBxFPSUtw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Krakow John Paul II

Zavřít boční panel
Krakow
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika