Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letecká společnost Air Malta je jednou z dalších aerolinek, která obnovuje lety do Prahy. Spolu s otevřením Malty pro turisty od 1.7. obnovuje 2x týdně lety do Prahy a rovnou přichází se skvělou prázdninovou akcí. Zpáteční letenky během celého července a srpna pořídíte na týdenní termíny za 65 EUR, kratší termíny od úterý do soboty jsou pak k dispozici za 71 EUR.

Na Maltu i zpět lze od 1.7. cestovat zcela bez omezení.

A kolik bude stát pobyt celkem? Ubytování na Maltě pro 2 osoby na noc pořídíte zhruba od 1 200 až 1 500 Kč, po rozpočítání na osobu pak za ubytování i letenky celkem zaplatíte zhruba 7 000 Kč. Prohledejte nabídky ubytování již nyní, s blížícím se termínem budou růst:

Nejen o tom, že díky kvalitní autobusové dopravě lze ušetřit spoustu peněz za půjčení auta se dočtete v našem průvodci po Maltě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
MLA Luqa
Malta
Malta
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 000 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec a srpen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Luqa Malta

S kým poletím?

Air Malta

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo velikosti 55x40x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

31 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, prosím zkušenější o radu: Máme letenky na Maltu na přelom července a srpna, odlet ve středu a přílet v pondělí, což je mimo dny, které teď čtu budou do Prahy operovat. Co byste mi poradili prosím. V systému je moje rezervace stále aktivní a potvrzená. Mám přesto volat callcentrum nebo se snažit nějak měnit rezervaci nebo ještě vyčkat? Předpokládám, že by mě snad kontaktovali. Co myslíte, je šance, že lety budou ještě v průběhu léta přidávat nebo s tím raději nepočítat? Předem moc díky za radu.

před 2 lety

AHoj, měl jsem to stejně, pošli email na customercare.airmalta@airmalta.com s dotazem, v mém případě mi potvrdili to co je v rezervaci.

Na call centru mi nepomohli vůbec :).

před 2 lety

Jakube, moc díky.

před 2 lety

Ahoj, mám to podobně. Odlet 1.7., přílet 8.7. (středa-středa). Zakoupeno už loni. Jak na infolince, tak přes e-mail mi řekli, že evidují let jako aktivní a měl by se uskutečnit. Nepřišlo mi, že by si tím ale byli nějak jistí. Nezapomněli dodat, že pokud by došlo ke zrušení, budu kontaktován odpovídajícím způsobem.

před 2 lety

No, právě.....psala jsem na customer care, jak radil Jakub, odpověděli mi ve stejném duchu, let je potvrzen a platný....říkám si, že by snad nabídli lidem změnu, ale dneska je možné všechno, takže čekáme, co z toho nakonec bude.....každopádně přímé lety ve středu tam a v pondělí zpět, jak máme my, se nyní přes online rezervace nenabízí

před 2 lety

Uvidíme, dám sem vědět, zda jsme 1.7. odleteli ;-).

před 2 lety

Předem díky.....držím palce, ať to klapne

před 2 lety

To Roman: Bohužel tě asi zklamu ale psali mi že z Prahy budou lítat až 4.7., každopádně přeji ať to vyjde.

před 2 lety

Ahoj, prave mi take psali, ze let 1.7. byl zrusen a ptali se mne, zda mam zajem o prebookovani. Tak jsem jim psal, ze ano a na jaky termin a zatim ticho po pesine.

před 2 lety

Díky za info.....já už se změnou taky tak nějak počítám

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, tušíte někdo, co se dnes děje se serverem airmalta.com? Stále se mi jen točí kolečko a nechce se načíst pole pro destinaci. A já chci objednat letenice na červenec! :,-)

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Míšo, tady by ti to mělo jít https://www.anrdoezrs.net/links/...-best-fare

Hlavní stránka mi taky nejede.

Přidat odpověď
před 2 lety

Díky, koupeno od úterý do soboty za avizovanou akční cenu (1930 Kč na osobu), snad letové řády budou platit. Prosím nikdy jsem se nesetkala s tím, že by nešel udělat online check in (na zpáteční cestě před odletem to předpokládám z letiště Malta normálně půjde, s výběrem sedadel při checkinu). Máme malého (2 roky prcka) - opravdu jsou sedadla přidělována až na letišti (check in)? Jde o to že nemám zavazadla k odbavení a nechceme na letišti trávit zbytečně čas - ale aby se pak nestalo, že budeme sedět každý zvlášť (dvouleťák by to opravdu nedal), když dorazíme k odbavovací přepážce jako jedni z posledních pro boarding passy :) ...? Standardně se Malta snaží dle mých informací dávat místa vedle sebe automaticky, takže jsme místenky nepřipláceli...

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj Jitko, vypadá to, že Air Malta stále nenabízí online check-in z Prahy. Každopádně se určitě nestane, že by vás rozesadili, ostatně takhle malé děti ani sami sedět nemohou :)

před 2 lety
Avatar uživatele
Milan V

Podle osobních zkušeností (září 2019) Air Malta na lince do Prahy on-line check-in nelze oběma směry. Tzn. musí se opravdu na přepážku a na Maltě je to dost chaos, bylo tam víc letů Air Malta v jedné frontě a šlo to opravdu pomalu. Nicméně to bylo před virem.. záleží na tom, kolik letů Air Malta bude v tom časovém okně odlétat. V Praze na pohodu.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Z Vídně wizz (s členstvím) 7/7 - 11/7 = 30 EUR, 11/7 - 18/7 = 35 EUR...

Odpovědět
před 2 lety

Mam koupené letenky na Maltu už od ledna na 11.7., právě jsem mluvil s callcentrem a bylo mi řečeno že stále neví jaké všechny lety budou operovány, takže asi tak.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, bohužel stále dochází k úpravám letových řádů a je vhodné s tím počítat. Nicméně otevřením letového řádu na léto pro PRG lze předpokládat, že se už měnit nebude. Callcentrum není a nikdy nebude s letovým řádem řádně seznámeno.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Dita

Díky, koupeno od úterý do úterý za krásných 71 EUR :)

Odpovědět
před 2 lety

Nevím,my máme let na 1.7. A údajně až od 4.7. letaji...

Odpovědět
před 2 lety

Dobry den, mám zrušený let v červnu, jsem vyplnila refund formulář, ale ještě nepřišlo žádné vyrozumění či voucher na jiný let. Ráda bych využila této akce, nevíte, jak zaurgovat? Děkuji za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Byl to už tento formulář? www.airmalta.com/information/kee...the-future

Jinak volat a zkoušet +356 21 662 211

před 2 lety

Ano, tento formulář...ale žádná odpověď...

před 2 lety

Mám ten stejný problém...

před 2 lety

I já mám stejný problém. Na e-maily nereagují, infolinka naprosto bez informací. Mrkněte na jejich FB/Twitter - je to plné stížností. Byl bych teď hodně opatrný si u nich něco bookovat.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele wildduck
wildduck

Platí pořád, že check-in na letišti je bezplatný? Udělají ho na oba lety-tam i zpět?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, check-in na letišti je bezplatný. Udělají ho při cestě tam na letišti v Praze, při cestě zpět na letišti na Maltě.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Rosm
Rosm

Mě to všechno ukazuje, nepleteš si jun a jul?

před 2 lety

Nepletu, ale co hledám termíny tak nejmíň najdu za 2300 kč

Přidat odpověď
před 2 lety

Jaký termín třeba? mně to nic za tu cenu nevyhledá...

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Například 21. - 28.7. Nejlevnější místa byla pryč za pár minut, stále ale kolem 70 až 75 EUR seženete na mnoho prázdninových termínů, obvykle od úterý do úterý.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Bosa
ušetříš až 67%
To musíš vidět!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Tam jsi vždycky chtěl!
Borobudur
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Malta
Malta Přílet na letiště Luqa Malta

Autobusy

Na letiště jezdí autobusy z celého ostrova. Jednotlivé jízdné stojí v zimě 1,5 EUR, v létě 2 EUR (od poloviny června do poloviny října). Jednorázové lístky můžete koupit u řidiče a platí 120 minut včetně libovolného počtu přestupů. Pokud chcete cestovat více, může se vyplatit lístek na 12 jízd za 15 EUR nebo celotýdenní jízdenka za 21 EUR, tyto jízdenky nekoupíte u řidiče, ale jen v trafikách a obchodech, viz jejich seznam. Na letišti je to obchod WHSmith v příletové hale, případně infocentrum, nebo Agenda Bookshop v odletové hale.

Autobusové zastávky jsou umístěny přímo před letištní budovou a nelze je minout.

Na letiště jezdí tyto linky. Konkrétní trasu a přesný jízdní řád zjistíte kliknutím na číslo linky:

 • Linka X1 a X1A: jede do měst Birkirkara, San Giljan, Pembroke, Bugibba a Cirkewwa, kde se můžete nalodit na trajekt směr Gozo. Jezdí cca jednou za 40 minut od cca 5:00 do 22:50,
 • Linka X2: jede do měst Tarxien, Birkirkara, San Giljan a Sliema, a to každou hodinu od 6:00 do 23:00,
 • Linka X3: jezdí přes města Tarxien, Birkirkara, Mdina, Imtarfa do Bugibby vždy jednou za hodinu od 5:30 do 22:30,
 • Linka X4: spojuje letiště s městy Birzebugga, Qormi a končí v hlavním městě Valletta. Jede jednou za 30 minut od 5:30 do 22:35, 
 • Linka 117: lokální spoj do měst Qrendi, Zurrieq, Qormi a Birkirkara jede každou hodinu od 6:30 do 20:20,
 • Linka 119: lokální spoj do měst Birzebbuga, Marsaxlokk, Zejtun a Marsaskala jede jednou za hodinu od 6:00 do 22:00,
 • Linka 135: lokální spoj do měst Marasakala, Zejtun, Qormi a Birkirkara jede jednou za hodinu od 6:30 do 20:20,
 • Linka 201: jede na jih do měst Zurrieq, Hagar, Siggiewi, Dingli a Mdina vždy jednou za hodinu od 8:30 do 20:45.

Noční doprava na letiště nejezdí.

Autobusová doprava na Maltě je kvalitní a přehledná a k poznávání je ostrovů je zbytečné půjčovat si auto. Veškeré informace o MHD na Maltě najdete na oficiálním webu publictransport.com.mt.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14dNqYfn3Pk6PGBVIcv4Wp2sX9Xs]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi, Bolt, eCabs

Letištní taxíky mají pevně stanové sazby do jednotlivých míst ostrova Malta, které můžete najít přehledně na webu letiště, například do Valletty zaplatíte 15 EUR, do města San Giljan 20 EUR a do Marsaxklokku 15,50 EUR. Taxi si můžete předplatit ve stánku v příletové hale.

Využít můžete také taxikářských aplikací. Uber sice na Maltě nepůsobí, ale jezdí zde Bolt nebo maltská alternativa eCabs.

Průvodce pro Malta
Průvodce pro letiště Luqa Malta