Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

SmartWings obvykle nepatří do našeho častého repertoáru, když už o nich ale píšeme, většinou to stojí za to. Tak jako teď, kdy se na jeden týdenní a jeden 4denní termín na konci října objevily zpáteční letenky na přímý spoj mezi Prahou a Madeirou za 4.892 Kč. Už sám o sobě fakt, že se jedná o přímé lety nenechá klidným žádného cestovatele, který neholduje přestupům, SmartWings navíc plošně na všech svých letech nabízejí odbavené zavazadlo do 15 kg zdarma, což je dnes v Evropě naprostá výjimka. Třešničkou na dortu budiž dostupnost více než 6 míst na každém letu, což rozhodně nebývá zvykem. Dostupnost letenek se může měnit. Pokud bude nejlevnější tarif vyprodán, zkoušejte dál v průběhu dní, je možné, že ceny se znovu objeví.

Madeiře se přezdívá "ostrov věčného jara", což napovídá, že i konec října je k procestování ostrova dobrým obdobím. Ostatně jako celý rok. 

Suma sumárum, vyhovuje-li vám termín, neváhejte a letenky kupte. Standardní ceny s TAPem přes Lisabon se pohybují okolo 6.500 Kč bez zavazadla. Low-costové skládačky občas pořídíme i kolem pod 3.000 Kč, ale ve většině případů s odletem mimo hranice ČR a opět bez zavazadla...

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 4.5 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 25 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst v tarifu J.

Na jaké termíny jsou letenky?

19. - 26. října nebo 22. - 26. října

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Funchal Madeira.

S kým poletím?

Up Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 15 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, rádi bychom ve dvou vyrazili kolem 28 září na pět až sedm dní na poznavacku do Španělska, Portugalska,... Vlastně na jakékoliv zajímavé místo, ale podmínka je bez přestupu :) Myslíte že má smysl čekat na nějaké akční letenky v tomto termínu, nebo je lepší je koupit teď? Díky moc za info :)

Odpovědět
před 3 lety

Hezký den,

Myslíte, že se dá očekávat sleva na letenky začátkem zaří do Funchalu z Prahy/Vídně/Berlína?

Děkuji!

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nedá, tato destinace není v akci téměř nikdy, vše je popsáno výše – buďto lety s TAPem za 6,5k nebo s lowcosty okolo 3k :) Tyhle akce jsou opravdovou výjimkou.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím,

rezervováno, zaplaceno (kartou online).

Jak dlouho zhruba trvá, než mi potvrdíte, že je rezervace ok a pošlete letenky?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Max 30 minut a elektronické letenky jsou na mailu. Pokud jsi platil převodem, je lepší na mail poslat potvrzení o platbě.

před 3 lety

Všechno nakonec přišlo, díky moc ;-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cancun
ušetříš až 48%
Hurá za zážitky!
Pláž Zlaté Písky
ušetříš až 47%
Tam jsi ještě nebyl!
San Blas
ušetříš až 32%
To budou fotky!
Portoriko
ušetříš až 45%
To bude jízda!
4902 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

  • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira