Jak akci využít?

SmartWings obvykle nepatří do našeho častého repertoáru, když už o nich ale píšeme, většinou to stojí za to. Tak jako teď, kdy se na jeden týdenní a jeden 4denní termín na konci října objevily zpáteční letenky na přímý spoj mezi Prahou a Madeirou za 4.892 Kč. Už sám o sobě fakt, že se jedná o přímé lety nenechá klidným žádného cestovatele, který neholduje přestupům, SmartWings navíc plošně na všech svých letech nabízejí odbavené zavazadlo do 15 kg zdarma, což je dnes v Evropě naprostá výjimka. Třešničkou na dortu budiž dostupnost více než 6 míst na každém letu, což rozhodně nebývá zvykem. Dostupnost letenek se může měnit. Pokud bude nejlevnější tarif vyprodán, zkoušejte dál v průběhu dní, je možné, že ceny se znovu objeví.

Madeiře se přezdívá "ostrov věčného jara", což napovídá, že i konec října je k procestování ostrova dobrým obdobím. Ostatně jako celý rok. 

Suma sumárum, vyhovuje-li vám termín, neváhejte a letenky kupte. Standardní ceny s TAPem přes Lisabon se pohybují okolo 6.500 Kč bez zavazadla. Low-costové skládačky občas pořídíme i kolem pod 3.000 Kč, ale ve většině případů s odletem mimo hranice ČR a opět bez zavazadla...

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Madeira
Portugalsko

od 4 892 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 4.5 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 21. 06. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 25 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst v tarifu J.

Na jaké termíny jsou letenky?

19. - 26. října nebo 22. - 26. října

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Funchal Madeira.

S kým poletím?

Up Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 15 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, rádi bychom ve dvou vyrazili kolem 28 září na pět až sedm dní na poznavacku do Španělska, Portugalska,... Vlastně na jakékoliv zajímavé místo, ale podmínka je bez přestupu :) Myslíte že má smysl čekat na nějaké akční letenky v tomto termínu, nebo je lepší je koupit teď? Díky moc za info :)

Odpovědět
před rokem

Hezký den,

Myslíte, že se dá očekávat sleva na letenky začátkem zaří do Funchalu z Prahy/Vídně/Berlína?

Děkuji!

před rokem
David Eiselt

Nedá, tato destinace není v akci téměř nikdy, vše je popsáno výše – buďto lety s TAPem za 6,5k nebo s lowcosty okolo 3k :) Tyhle akce jsou opravdovou výjimkou.

Zdravím,

rezervováno, zaplaceno (kartou online).

Jak dlouho zhruba trvá, než mi potvrdíte, že je rezervace ok a pošlete letenky?

Děkuji

před rokem
David Eiselt

Max 30 minut a elektronické letenky jsou na mailu. Pokud jsi platil převodem, je lepší na mail poslat potvrzení o platbě.

před rokem

Všechno nakonec přišlo, díky moc ;-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 30%
Tam chceš!
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 50%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 25%
To bude jízda!
4379 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

  • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira