Putování Pobaltím od severu na jih s akčními letenkami z Prahy a Vídně. Letenky od 2 857 Kč

Jak akci využít?

Dnešním dnem započaly lotyšské Air Baltic čtrnáctidenní výprodej letenek na všech trasách, díky kterému můžete opět využít zlevněné a oblíbené open-jaw letenky pro putování Pobaltím od severu na jih. Nejlevnější letenku pořídíme s příletem do Helsinek a odletem z hlavního města Lotyšské republiky.

Jak směrování naznačuje, z Helsinek je potřeba se přesunout do Estonska. Plavba přes Finský záliv do Tallinnu zabere zhruba dvě hodiny, spojení jsou velmi frekventovaná, zajišťuje je několik lodních společnosti. Ceny jízdenek startují na 10 eurech. Pro cestu z Tallinnu do Rigy využijete nejlevnější autobusové jízdenky společnosti Lux Express. Při plánování pobytu se pokuste vyhnout nocování v Helsinkách, ubytování je zbytečně drahé, ceny za noc ve dvoulůžkových pokojích začínají na sto eurech. Centrum města zvládnete za pár hodin a pak využijete večerních trajektů do Tallinnu. Na samotný Tallinn si vyhraďte alespoň jeden celý den, v Lotyšsku dva až tři dny. Kromě Rigy musíte zabrousit také do lázeňské Jūrmaly, kterou lemuje 30 km dlouhá pláž. V Jūrmale si můžete vypůjčit kolo a také se vyřádit v jednom z největších vodních areálů v Evropě, Līvu akvaparks.

Letenky s Air Baltic si můžete sestavit libovolně, zvolit můžete přílet třeba do Rigy a odlet kupříkladu z litevského Vilniusu, ceny jsou však o něco vyšší, stejně tak je to s prázdninovými termíny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Praha
Česká republika
Helsinky
Finsko
Riga
Lotyšsko
Praha
Česká republika

od 2 857 Kč 

Vyhledej letenky
Open-jaw 1 přestup 3 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Vídeň
Rakousko
Helsinky
Finsko
Riga
Lotyšsko
Vídeň
Rakousko

od 2 992 Kč 

Vyhledej letenky
Open-jaw 1 přestup 3 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 01. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč. Ušetříš přibližně 18 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání míst v nejlevnější rezervační třídě

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky za udanou cenu lze nalézt v průběhu celého roku, přes letní prázdniny s malým příplatkem

Jsou během letu přestupy?

Krátký přestup na letišti Riga

S kým poletím?

Air Baltic

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Sestava dvou příručních zavazadel, velké a malé, pravidla naleznete v průvodci aerolinií Air Baltic

Co podniknu v destinaci?

Estonsko, Lotyšsko, Finsko, Litva

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petrcb
petrcb

Helsinki -pozdní přílet - lowcost style-zůstali jsem v tranzitu -přespali jsme tam a a ráno jsem jeli do města /spalo nás tam víc,kožené sedačky ,el .zásuvky, nikdo nás nekontroloval , cestovali jsme pouze s příručním zavadlem/

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Výlet Pobaltím prodraží, ale obohatí plavba do Petrohradu, kde je možný pobyt max 72 hod bez víza. (podmínkou zakoupení lístku na vyhlídkový autobus v Petrohradě, 25.-EUR) Plavba musí být v rámci rezervace na https://stpeterline.com, kde jsou i podmínky a ost. informace.

před 9 měs
cali
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 554 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-01T14:24:05+01:00)

Podmínka je prostě zakoupení transportu z přístavu a zpět, autobus, natož vyhlídkový není potřeba. Já jsem jel maršrutkou. JInak souhlas, že je to určitě nejlepší část výletu.

před 9 měs
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Omlouvám se za zavádějící info, je to skutečně doprava do centra ( zde jsou 3 zastávky) a zpět. Částku strhnou přímo při prodeji lodního lístku, dopravu však není nutné využít.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Doporučuji začít v Rize a končit v Helsinkách, to jsou lepší časy s AirBaltic z Prahy.

Tip pro levné ubytování u centra Helsinek: hsotel Academica https://www.hostelacademica.fi/- od 1.6. do 1.9. Nejlevněji v centru Helsinek a pěšky k nábřeží / nádraží ca. 15 - 20 minut.

Odpovědět
před 9 měs
Leoš Literák

Nedaří se mi sehnat takový let v srpnu. Nejdříve se dostanu do Helsinek v 13:25 a zpáteční let se vrací až ve 2:05. Jiný letový řád?

před 9 měs
Lukáš Horák

V létě je to s příletem do Helsinek trošku nepohodlné - po půlnoci, v tom případě doporučím otočit routing a začít cestu nejprve v Rize ;-)

před 9 měs
David Eiselt

Nepřehlídl ses na „dobu letu“? Ta je 2:05, jinak takové časy totiž BT nelétají.

před 9 měs
Leoš Literák

A jo, ta zpáteční fakt je v sedm večer.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 58%
To musíš vidět!
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 79%
Všude dobře, co doma!
3965 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Od roku 2015 je letiště napojeno na městskou železnici. Trasa z hlavního nádraží na letiště je okružní. Linka „I“ jede proti směru hodinových ručiček přes Huopalahti, kde můžete přestoupit na vlaky směr Turku a linka „P“ po směru hodinových ručiečk. Obě linky jedou do centra asi 30–35 minut při 10–15 minutovém intervalu. Kromě hlavního nádraží, které slouží jako centrální přestupní bod, můžete ve stanici Huopalahti přestoupit na vlaky směrem na západ Finska, nebo ve stanici Tikkurila na vlaky na sever či do Ruska.

Jízdenka stojí 5,50 €, celodenní pak 12 € (každý další den + 6 €).

Za stejnou cenu můžeme využít i autobusy helsinského dopravního podniku. Linka 615 jede na hlavní nádraží zhruba každou hodinu, cesta trvá 40 minut a autobus jezdí nonstop 24 hodin denně.

Linka 617 jezdí do čtvrti Hakaniemi poblíž centrálních Helsinek. Jízdní řád je nepravidelný, zhruba jednou za 60 až 120 minut.

Alternativním spojením je autobusová linka Finnair City Bus, která jezdí k hlavnímu nádraží každých 20 minut. Jízdenka stojí 6,20 € a můžeme ji koupit online.

Na letišti je také stanice dálkových autobusů.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1NNjld6HsmLZURsIkeiYofWgL1mg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa

Zavřít boční panel
Lotyšsko Přílet na letiště Riga

Do centra Rigy jezdí autobus číslo 22 a minibus číslo 222. Prvně jmenovanou linku operují standardní autobusy a zaveze vás od 5:40 do 23:30 na hlavní nádraží i do historického centra při intervalu 10 až 15 minut. Na lince 222 jezdí jen menší dodávky. Jezdí od 6:00 do 21:30 každých 20 až 30 minut. Celkem cesta do centra zabere zhruba 35 minut.

Alternativou pro cesty do severní části města i centra města je minibusová linka 241, ta však do centra jede víc než 45 minut.

Jízdenky stojí 1,15 € na jednu jízdu, případně přestupní na hodinu za 2,30 € nebo celodenní za 5 €.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1LGvTzjQrDBdTOIFLdoajThqF9hgVLOhX]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Lotyšsko
Průvodce pro letiště Riga

Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,40 €, celodenní 8 € (platí na všechny druhy dopravy). První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží, do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň