Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Dnešním dnem započaly lotyšské Air Baltic čtrnáctidenní výprodej letenek na všech trasách, díky kterému můžete opět využít zlevněné a oblíbené open-jaw letenky pro putování Pobaltím od severu na jih. Nejlevnější letenku pořídíme s příletem do Helsinek a odletem z hlavního města Lotyšské republiky.

Jak směrování naznačuje, z Helsinek je potřeba se přesunout do Estonska. Plavba přes Finský záliv do Tallinnu zabere zhruba dvě hodiny, spojení jsou velmi frekventovaná, zajišťuje je několik lodních společnosti. Ceny jízdenek startují na 10 eurech. Pro cestu z Tallinnu do Rigy využijete nejlevnější autobusové jízdenky společnosti Lux Express. Při plánování pobytu se pokuste vyhnout nocování v Helsinkách, ubytování je zbytečně drahé, ceny za noc ve dvoulůžkových pokojích začínají na sto eurech. Centrum města zvládnete za pár hodin a pak využijete večerních trajektů do Tallinnu. Na samotný Tallinn si vyhraďte alespoň jeden celý den, v Lotyšsku dva až tři dny. Kromě Rigy musíte zabrousit také do lázeňské Jūrmaly, kterou lemuje 30 km dlouhá pláž. V Jūrmale si můžete vypůjčit kolo a také se vyřádit v jednom z největších vodních areálů v Evropě, Līvu akvaparks.

Letenky s Air Baltic si můžete sestavit libovolně, zvolit můžete přílet třeba do Rigy a odlet kupříkladu z litevského Vilniusu, ceny jsou však o něco vyšší, stejně tak je to s prázdninovými termíny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HEL Helsinky
Finsko
Helsinki
Riga
Riga RIX
Lotyšsko
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Open-jaw 3 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
HEL Helsinky
Finsko
Helsinki
Riga
Riga RIX
Lotyšsko
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
Open-jaw 3 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 18 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání míst v nejlevnější rezervační třídě

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky za udanou cenu lze nalézt v průběhu celého roku, přes letní prázdniny s malým příplatkem

Jsou během letu přestupy?

Krátký přestup na letišti Riga

S kým poletím?

Air Baltic

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Sestava dvou příručních zavazadel, velké a malé, pravidla naleznete v průvodci aerolinií Air Baltic

Co podniknu v destinaci?

Estonsko, Lotyšsko, Finsko, Litva

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petrcb
petrcb

Helsinki -pozdní přílet - lowcost style-zůstali jsem v tranzitu -přespali jsme tam a a ráno jsem jeli do města /spalo nás tam víc,kožené sedačky ,el .zásuvky, nikdo nás nekontroloval , cestovali jsme pouze s příručním zavadlem/

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Výlet Pobaltím prodraží, ale obohatí plavba do Petrohradu, kde je možný pobyt max 72 hod bez víza. (podmínkou zakoupení lístku na vyhlídkový autobus v Petrohradě, 25.-EUR) Plavba musí být v rámci rezervace na https://stpeterline.com, kde jsou i podmínky a ost. informace.

před 4 lety
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1187 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-01T14:24:05+01:00)

Podmínka je prostě zakoupení transportu z přístavu a zpět, autobus, natož vyhlídkový není potřeba. Já jsem jel maršrutkou. JInak souhlas, že je to určitě nejlepší část výletu.

před 4 lety
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Omlouvám se za zavádějící info, je to skutečně doprava do centra ( zde jsou 3 zastávky) a zpět. Částku strhnou přímo při prodeji lodního lístku, dopravu však není nutné využít.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Doporučuji začít v Rize a končit v Helsinkách, to jsou lepší časy s AirBaltic z Prahy.

Tip pro levné ubytování u centra Helsinek: hsotel Academica https://www.hostelacademica.fi/- od 1.6. do 1.9. Nejlevněji v centru Helsinek a pěšky k nábřeží / nádraží ca. 15 - 20 minut.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Nedaří se mi sehnat takový let v srpnu. Nejdříve se dostanu do Helsinek v 13:25 a zpáteční let se vrací až ve 2:05. Jiný letový řád?

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

V létě je to s příletem do Helsinek trošku nepohodlné - po půlnoci, v tom případě doporučím otočit routing a začít cestu nejprve v Rize ;-)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nepřehlídl ses na „dobu letu“? Ta je 2:05, jinak takové časy totiž BT nelétají.

před 4 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

A jo, ta zpáteční fakt je v sedm večer.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To budou fotky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Hurá za zážitky!
Ragusa
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Helsinki
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Od roku 2015 je letiště napojeno na městskou železnici. Trasa z hlavního nádraží na letiště je okružní. Linka „I“ jede proti směru hodinových ručiček přes Huopalahti, kde můžete přestoupit na vlaky směr Turku a linka „P“ po směru hodinových ručiečk. Obě linky jedou do centra asi 30–35 minut při 10–15 minutovém intervalu. Kromě hlavního nádraží, které slouží jako centrální přestupní bod, můžete ve stanici Huopalahti přestoupit na vlaky směrem na západ Finska, nebo ve stanici Tikkurila na vlaky na sever či do Ruska.

Jízdenka stojí 4,10 EUR , lístek na 24 hodin vyjde na 11 EUR, na 48 hodin stojí 16,50 EUR a na 72 hodin 22 EUR. Jízdenky koupíte v automatu na stanici. Vybírejte lístky pro zóny A, B, C.

Za stejnou cenu můžeme využít i autobusy helsinského dopravního podniku. Linka 615 jede na hlavní nádraží zhruba každou hodinu, cesta trvá 40 minut a autobus jezdí nonstop 24 hodin denně.

Linka 617 jezdí do čtvrti Hakaniemi poblíž centrálních Helsinek. Jízdní řád je nepravidelný, zhruba jednou za 60 až 120 minut.

Alternativním spojením je autobusová linka Finnair City Bus, která jezdí k hlavnímu nádraží každých 20 minut. Jízdenka stojí 6,20 € a můžeme ji koupit online.

Na letišti je také stanice dálkových autobusů.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1NNjld6HsmLZURsIkeiYofWgL1mg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa

Zavřít boční panel
Riga
Lotyšsko Přílet na letiště Riga

Do centra Rigy jezdí autobus číslo 22 a minibus číslo 322. Prvně jmenovanou linku operují standardní autobusy a zaveze vás od 5:40 do 23:30 na hlavní nádraží i do historického centra při intervalu 10 až 15 minut. Na lince 322 jezdí jen menší dodávky. Jezdí od 6:00 do 21:30 každých 20 až 30 minut. Celkem cesta do centra zabere zhruba 35 minut.

Alternativou pro cesty do severní části města i centra města je minibusová linka 241, ta však do centra jede víc než 45 minut.

Jízdenky stojí 1,15 € na jednu jízdu, případně přestupní na hodinu za 2,30 € nebo celodenní za 5 €. Lístky zakoupíte v automatu na zastávce nebo v trafikách Narvessen, které jsou i na letišti.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1LGvTzjQrDBdTOIFLdoajThqF9hgVLOhX]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Lotyšsko
Průvodce pro letiště Riga

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň