Rajčatová bitva La Tomatina: letenky z Vídně + vstupenka. Letenky od 2 080 Kč

Jak akci využít?

Španělsko je zemí oslav, fiest, zkrátka zábavy. Jednou z nejoblíbenější akcí je každoroční rajčatová bitva La Tomatina ve městečku Buñol, do kterého kamiony navezou na 120 tun rajčat a pak už je jen na vás, jak si s nimi poradíte...

La Tomatina každoročně přiláká více než 40 tisíc návštěvníků, buďte si tak jistí, že o zábavu nebude nouze, jedná se o skutečně masovou (tedy v tomto případě rajčatovou) akci. Pořádá se vždy poslední srpnovou středu (letos 29.8.) již od roku 1945, kdy se podle nejčastěji omílané legendy strhla v centru potyčka zrovna poblíž zeleninového stánku s rajčaty, která posloužila jako munice až do příjezdu policie. Od té doby se potyčka - už organizovaně - konala každý rok až do dnešních dní...

Protože se Tomatina koná vždy o prázdninách poblíž přímořského letoviska Valencia, šance na levné letenky byla vždy mizivá. Letošní rok však znamená revoluci v levných letních letech do Středomoří, Valencii nevyjímaje. Po včera ohlášeném vstupu aerolinky LEVEL do Vídně tak můžete zakoupit akční letenky právě v době konání La Tomatiny, a to v následujících datech:

  • 23. - 30.8.: 55 € / 1.430 Kč
  • 26. - 30.8.: 70 € / 1.820 Kč

Abyste se mohli rajčatové bitvy zúčastnit, musíte zakoupit vstupenky v předstihu online, ideálně spolu s letenkami, zbývá už jen 30 míst. Nejlevnější lístky za 12 € byly již rozebrány, nyní jsou k mání vstupenky za 26 €, které obsahují i uzamykatelnou skříňku, kam si schováte všechny cennosti a čisté oblečení na převlečení. 

Z Valencie do Buñolu se dostanete během 40 minut příměstským vlakem, který jede 1-2x za hodinu. Jednosměrný lístek stojí 4,35 €.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Valencia
Španělsko

od 1 430 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 29. 06. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 54 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání letenek a vstupenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Srpen, konkrétně viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídně na letiště Valencia.

S kým poletím?

Vueling

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je pouze příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 25 x 45 cm.

Co podniknu v destinaci?

Španělsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 57%
Jedem!
ušetříš až 66%
To budou fotky!
ušetříš až 25%
To budou fotky!
ušetříš až 33%
Všude dobře, co doma!
4133 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Španělsko Přílet na letiště Valencia

Nejrychlejší dopravou do centra města je metro. Na letiště jezdí linky 3 a 5, obě vás dovezou do centra a k hlavnímu nádraží, linka 5 dále pokračuje směrem k přístavu, linka 3 pak do severní části Valencie.

  • Cesta do centra zabere asi 20 minut, metro jezdí od 5:30 do 0:00,
  • jízdenka stojí 3,90 € + 1 € za kartičku na MHD, celodenní lístek na všechny druhy dopravy pak 15 €.

O něco levnější cestu do centra zajišťuje autobusová linka 150, spojení jezdí každou půlhodinu, cesta trvá 40–45 minut a jízdenka stojí 1,50 €. Linka jezdí od 5:30 do 23:00.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11LSKiEFfi7U5AZvZGhqkVsHUILg]

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Valencia