Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letecká společnost Air Malta se rozhodla vést ještě větší konkurenční boj, než se v posledních týdnech zdálo. Zpáteční letenky z Vídně na nejmenší ostrovní stát v Evropě jsou aktuálně k mání za 70 eur v tarifu Go Light, a to na termíny během žádané letní sezóny. Hlavní konkurent maltských aerolinek, Wizz Air, se svými cenami těm od Air Malta v současné době přibližuje opravdu velmi těžko.

Vyměňte letní kempování u Vranovské přehrady za tyrkysově modré Středozemní moře omývající krásné písečné pláže celého maltského souostroví. Během pobytu navštivte pitoreskní rybářskou vesničku Pepka námořníka v zátoce Anchor Bay, kterou na Maltě vybudovala hollywoodská filmová studia jako kulisu k natáčení filmového muzikálu. Stejně tak byste neměli opomenout návštěvu hlavního města Valletty či malebného Marsaxlokk. Další tipy, co podniknout na Maltě, co jíst, jak se přesunovat, kde se ubytovat apod., naleznete v databázi našich autentických průvodců, které sepsali sami návštěvníci a fandové portálu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
MLA Luqa
Malta
Malta
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 40 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnějších míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Od června až do ledna příštího roku včetně pobytu přesahující Vánoce a Nový rok

S kým poletím?

S klasickými aeroliniemi Air Malta. Během letu malé občerstvení a nápoje zdarma. Odbavení na letišti je rovněž bez poplatku.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V inzerovaném tarifu Go Light je zahrnuta přeprava dvou příručních zavazadel, většího a menšího.

Co podniknu v destinaci?

Originální průvodce souostrovím Malta

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Matty
Matty

Zdravím, chci se zeptat, jak je to se sedadly? Za výběr sedadla je účtován poplatek. Když si žádné nevyberu, dostanu přidělena bez poplatku dvě vedle sebe nebo libovolná v letadle? Děkuji za odpověď, nemám s tím žádnou zkušenost.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, Air Malta dvě osoby na jedné rezervace nerozsadí, jen vybere náhodná dvě místa vedle sebe.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
norbic

Dík za tip, silvestr na Maltě bude fajn:)

Odpovědět
před 4 lety

jak je to s příručním zavadlem? Batoh 50l už je moc? nebo krosna 70l?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Limity jsou následující: 55 x 40 x 20 cm a 10 kg

Přidat odpověď
před 4 lety

Omlouvám se za ne moc chytrý dotaz,ale mohl by mi prosim někdo pomoct najít nejlepší spoj v září,cca 10 dní. Na mobilu mi to moc nefunguje a k pc se nedostanu. Dekuju moc!

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Tam: 1, 4, 6, 8, 11, 13, 15, 18, 20,

Zpět: 11, 13, 15, 18, 20, 22, 25, 27, 29

Přidat odpověď
před 4 lety

Na Maltě sem si přikupoval transfer k letence a vycházelo to nejlépe, ale to bylo s ryanair když sem tam letěl z Wroclawi a zpět do Krakowa

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak vám pěkně děkuju, zase jste mi změnili cestovní plány a provětrali peněženku. :))) A ostatním díky za užitečné info.

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj. Na tyto nabídky koukám už nějaký čas, ale ještě jsem nic takto neobjednával. Tedy jednou ano, ale nedopadlo to, bohužel. Může mi, prosím, někdo poradit, jak i s těmi letenkami sehnat i transfer z letiště k nějakému hotelu? Hotel chápu, že mám hledat na booking.com, ale co ten transfer? Díky předem za každou užitečnou radu.

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Jak stojí v průvodci, stačí si na letišti koupit lítačku na busy, týdenní stojí 21 euro a jet autobusem, není nic snadnějšího. Můžeš vzít tágo, ceny do jednotlivých destinací na Maltě jsou dané, ceníky visí u každé taxislužby. Pokud potřebuješ nějaký soukromý transfer, domluv se s hotelem, rádi ti něco zajistí.

před 4 lety
Avatar uživatele
mirjur

Anebo z letiště jezdí velmi levný shuttle bus s rozvozem po celém ostrově.

https://www.shuttledirect.com/en...t/mla.html

kromě toho tam fungují i další letištní přepravci, ale výrazně dražší

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Tam jsi ještě nebyl!
Jambiani
ušetříš až 39%
Tam chceš!
Enna
ušetříš až 71%
Tam to bude krásný!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam chceš!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Malta
Malta Přílet na letiště Luqa Malta

Autobusy

Na letiště jezdí autobusy z celého ostrova. Jednotlivé jízdné stojí v zimě 1,5 EUR, v létě 2 EUR (od poloviny června do poloviny října). Jednorázové lístky můžete koupit u řidiče a platí 120 minut včetně libovolného počtu přestupů. Pokud chcete cestovat více, může se vyplatit lístek na 12 jízd za 15 EUR nebo celotýdenní jízdenka za 21 EUR, tyto jízdenky nekoupíte u řidiče, ale jen v trafikách a obchodech, viz jejich seznam. Na letišti je to obchod WHSmith v příletové hale, případně infocentrum, nebo Agenda Bookshop v odletové hale.

Autobusové zastávky jsou umístěny přímo před letištní budovou a nelze je minout.

Na letiště jezdí tyto linky. Konkrétní trasu a přesný jízdní řád zjistíte kliknutím na číslo linky:

 • Linka X1 a X1A: jede do měst Birkirkara, San Giljan, Pembroke, Bugibba a Cirkewwa, kde se můžete nalodit na trajekt směr Gozo. Jezdí cca jednou za 40 minut od cca 5:00 do 22:50,
 • Linka X2: jede do měst Tarxien, Birkirkara, San Giljan a Sliema, a to každou hodinu od 6:00 do 23:00,
 • Linka X3: jezdí přes města Tarxien, Birkirkara, Mdina, Imtarfa do Bugibby vždy jednou za hodinu od 5:30 do 22:30,
 • Linka X4: spojuje letiště s městy Birzebugga, Qormi a končí v hlavním městě Valletta. Jede jednou za 30 minut od 5:30 do 22:35, 
 • Linka 117: lokální spoj do měst Qrendi, Zurrieq, Qormi a Birkirkara jede každou hodinu od 6:30 do 20:20,
 • Linka 119: lokální spoj do měst Birzebbuga, Marsaxlokk, Zejtun a Marsaskala jede jednou za hodinu od 6:00 do 22:00,
 • Linka 135: lokální spoj do měst Marasakala, Zejtun, Qormi a Birkirkara jede jednou za hodinu od 6:30 do 20:20,
 • Linka 201: jede na jih do měst Zurrieq, Hagar, Siggiewi, Dingli a Mdina vždy jednou za hodinu od 8:30 do 20:45.

Noční doprava na letiště nejezdí.

Autobusová doprava na Maltě je kvalitní a přehledná a k poznávání je ostrovů je zbytečné půjčovat si auto. Veškeré informace o MHD na Maltě najdete na oficiálním webu publictransport.com.mt.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14dNqYfn3Pk6PGBVIcv4Wp2sX9Xs]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi, Bolt, eCabs

Letištní taxíky mají pevně stanové sazby do jednotlivých míst ostrova Malta, které můžete najít přehledně na webu letiště, například do Valletty zaplatíte 15 EUR, do města San Giljan 20 EUR a do Marsaxklokku 15,50 EUR. Taxi si můžete předplatit ve stánku v příletové hale.

Využít můžete také taxikářských aplikací. Uber sice na Maltě nepůsobí, ale jezdí zde Bolt nebo maltská alternativa eCabs.

Průvodce pro Malta
Průvodce pro letiště Luqa Malta