Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V druhé polovině července, ale také během dubna, května a června, jsou dostupné zpáteční letenky z Prahy do sicilského Trapani za částky mezi 2.490 a 3.390 Kč. Plánujete–li letní dovolenou na tomto italském ostrově, teď je pravý čas k nákupu. Levnější letenky na prázdniny nebudou. Výhodné jsou částky do 3,5 tisíc za zpáteční let.

Kromě Středozemního moře se můžete věnovat i místní historii ve městě Erice, které je vystavěné na stejnojmenné hoře, kam jezdí lanová dráha. V Trapani se dodnes vyrábí nejkvalitnější mořská sůl na solných plání s větrnými mlýny a na celodenní výlet se lze vydat do antického města Segesta.

Na přespání využijte nabídku soukromých bytů a apartmánů na airbnb.com. Noc vyjde ani ne na 800 Kč. Využijte taktéž bonus na první rezervaci ve výši 725 Kč.

Upozornění: před platbou nezapomeňte odškrtnou převod z českých korun na eura! Více v průvodci aerolinkami Ryanair.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TPS Trapani
Itálie
Marsala
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejzajímavější termíny jsou v druhé polovině července.

S kým poletím?

S lowcost aerolinkami Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele VitaR
VitaR

Ahoj, o letních prázdninách pro 4 člennou rodinu to i s volbou sedadel vychází na 15 500. Má cenu čekat na něco levnějšího? Doporučili byste půjčit auto, chtěli bychom střídat pláže, přírodu, památky, asi tedy i Etnu.

Máte někdo zkušenosti s večerním výšlapem na Liparské ostrovy? Kde bookovat, kolik to vyjde a asi bude nutný nocleh.

Děkuji.

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj,

má někdo zkušenosti s trajektem ze Sicílie na ostrov Stromboli? Jde se tam nalodit i s autem? Na "directferries" mi to ukazuje že cesta s vozidlem na této trase není dostupná. předem díky za jakoukoliv odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj,

nevím, možná to bude tím, že na Stromboli se normálním autem téměř nedá pohybovat. Je tam vlastně jen jedna krátká ulice, kam se běžné "auto" vejde. Celá vesnice má 2 km na délku a 500 metrů na šířku, přičemž cesty mimo obec nevedou vůbec, takže auto tam bude jen obtíž.

před 4 lety

nejlepe do pristavu mesta Milazzo odkud jezdi trajekty na vsechny Liparske ostrovy vcetne Stromboli

před 4 lety
Avatar uživatele
Jirka Charous

Díky :-)

Přidat odpověď
před 4 lety

My jsme byli hned prvním letem, který letěl z Prahy, tuším někdy koncem března a bylo tam krásně. I jsme se koupali, nicméně to asi není pro každého :-D voda měla něco kolem 18 °C, ale když už jste jednou tam a navíc to venku docela pražilo :-) Ubytování jsme měli busem kousek z letiště přímo v centru Trapani u pohodových Rumunů přes AirBnb. Letos nás čeká z Pardubic s Ryanem Alicante ve Španělsku, koncem dubna a letenky jsou taky za super ceny! :-)

před 4 lety

A takhle to vypadalo v přírodní rezervaci Zingaro, jen pro inspiraci :-) https://www.megapixel.cz/foto/371173

Přidat odpověď
před 4 lety

Byli jsme s Ryanairem v Trapani v loňském roce a doporučuji si jeden den naplánovat výlet lodí na nedaleké ostrovy, druhý den cournout buď taxíkem, busem nebo lanovkou na Monte Erice s historickým městem na vrcholu a úžasnou vyhlídkou a další den půjčit auto (v centru kolem 30 eur) a dojet přes San Vito lo Capo do přírodní rezervace Zingaro, je to nádherný kus přírody i s perfektním koupáním. :-)

před 4 lety

A v ktorom mesiaci ste tam boli?

před 4 lety

Souhlasím s Vlastou, byli jsme v červnu, ubytování v centru Marsaly, na pláže i do trapani jezdí každou chvíli bus, super dovca za pár kaček :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Jedem!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Marsala
Itálie Přílet na letiště Trapani Birgi

Půjčení auta

Chcete-li důkladně procestovat Sicílii, půjčení auta je nevhodnějším druhem dopravování. Přímo v příletové části terminálu najdete několik poboček autopůjčoven, které však vždy rezervujte online s předstihem.

Využít můžete srovnávač všech dostupných autopůjčoven od Rentalcars.com, který ukáže veškeré nabídky a následně si přes něj můžete auto i rezervovat.

Ceny týdenního půjčení se pohybují mezi 4 500 a 9 000 Kč v závislosti na velikosti auta a sezoně.

Autobusy

Přímo před letištěm jsou zastávky několika autobusových společností, které provozují linky do následujících měst. Zastávky nelze minout, nacházejí se ihned u východu/vchodu.

Trapani: Do města jezdí společnost AST s nepravidelnými intervaly odpovídajícími letovému provozu, nicméně autobusy ve všední dny jezdí obvykle alespoň 1x za hodinu. V Trapani autobusy staví přímo u přístavu a na autobusovém nádraží (viz mapa zastávek).

  • Vyhledávání jízdních řádů (letiště je pod názvem "TRAPANI AEROPORTO BIRGI")
  • Cena jízdenky: 4,90 EUR (platí se u řidiče v hotovosti nebo v kanceláři ve městě při cestě na letiště, alternativně lze koupit online po registraci na webu AST)
  • Doba jízdy: 45-50 minut

Za taxík pak nezaplatíte méně než 30 EUR.

Marsala: Do nedalekého města a jezdí přímé autobusy Salemi, a to 2-5x denně, nenavazují tedy úplně na všechny lety.

Palermo: Do 115 km vzdáleného hlavního města Sicílie jezdí několikrát denně autobusová společnost Salemi. 

Agrigento: využít můžete přímou linku společnosti Lumia. Autobusy jezdí 4x denně přímo z letiště a zastavují i ve městech Sciacca, Siculiana, Porto Empedocle, Montallegro či Realmonte.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Trapani Birgi