Jak akci využít?

V druhé polovině července, ale také během dubna, května a června, jsou dostupné zpáteční letenky z Prahy do sicilského Trapani za částky mezi 2.490 a 3.390 Kč. Plánujete–li letní dovolenou na tomto italském ostrově, teď je pravý čas k nákupu. Levnější letenky na prázdniny nebudou. Výhodné jsou částky do 3,5 tisíc za zpáteční let.

Kromě Středozemního moře se můžete věnovat i místní historii ve městě Erice, které je vystavěné na stejnojmenné hoře, kam jezdí lanová dráha. V Trapani se dodnes vyrábí nejkvalitnější mořská sůl na solných plání s větrnými mlýny a na celodenní výlet se lze vydat do antického města Segesta.

Na přespání využijte nabídku soukromých bytů a apartmánů na airbnb.com. Noc vyjde ani ne na 800 Kč. Využijte taktéž bonus na první rezervaci ve výši 725 Kč.

Upozornění: před platbou nezapomeňte odškrtnou převod z českých korun na eura! Více v průvodci aerolinkami Ryanair.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Trapani
Itálie

od 2 490 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 10. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejzajímavější termíny jsou v druhé polovině července.

S kým poletím?

S lowcost aerolinkami Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele VitaR
VitaR

Ahoj, o letních prázdninách pro 4 člennou rodinu to i s volbou sedadel vychází na 15 500. Má cenu čekat na něco levnějšího? Doporučili byste půjčit auto, chtěli bychom střídat pláže, přírodu, památky, asi tedy i Etnu.

Máte někdo zkušenosti s večerním výšlapem na Liparské ostrovy? Kde bookovat, kolik to vyjde a asi bude nutný nocleh.

Děkuji.

Odpovědět
před rokem

Ahoj,

má někdo zkušenosti s trajektem ze Sicílie na ostrov Stromboli? Jde se tam nalodit i s autem? Na "directferries" mi to ukazuje že cesta s vozidlem na této trase není dostupná. předem díky za jakoukoliv odpověď.

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj,

nevím, možná to bude tím, že na Stromboli se normálním autem téměř nedá pohybovat. Je tam vlastně jen jedna krátká ulice, kam se běžné "auto" vejde. Celá vesnice má 2 km na délku a 500 metrů na šířku, přičemž cesty mimo obec nevedou vůbec, takže auto tam bude jen obtíž.

před rokem

nejlepe do pristavu mesta Milazzo odkud jezdi trajekty na vsechny Liparske ostrovy vcetne Stromboli

před rokem
Jirka Charous

Díky :-)

My jsme byli hned prvním letem, který letěl z Prahy, tuším někdy koncem března a bylo tam krásně. I jsme se koupali, nicméně to asi není pro každého :-D voda měla něco kolem 18 °C, ale když už jste jednou tam a navíc to venku docela pražilo :-) Ubytování jsme měli busem kousek z letiště přímo v centru Trapani u pohodových Rumunů přes AirBnb. Letos nás čeká z Pardubic s Ryanem Alicante ve Španělsku, koncem dubna a letenky jsou taky za super ceny! :-)

před rokem

A takhle to vypadalo v přírodní rezervaci Zingaro, jen pro inspiraci :-) https://www.megapixel.cz/foto/371173

Byli jsme s Ryanairem v Trapani v loňském roce a doporučuji si jeden den naplánovat výlet lodí na nedaleké ostrovy, druhý den cournout buď taxíkem, busem nebo lanovkou na Monte Erice s historickým městem na vrcholu a úžasnou vyhlídkou a další den půjčit auto (v centru kolem 30 eur) a dojet přes San Vito lo Capo do přírodní rezervace Zingaro, je to nádherný kus přírody i s perfektním koupáním. :-)

před rokem

A v ktorom mesiaci ste tam boli?

před rokem

Souhlasím s Vlastou, byli jsme v červnu, ubytování v centru Marsaly, na pláže i do trapani jezdí každou chvíli bus, super dovca za pár kaček :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 47%
To budou fotky!
ušetříš až 25%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 23%
Tam jsi ještě nebyl!
4386 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Trapani Birgi

Trapani: Do města jezdí společnost A.S.T. s nepravidelnými intervaly odpovídajícími letovému provozu. V Trapani autobusy staví přímo u přístavu, kam cesta zabere asi 45 minut při ceně 4,90 €. Za taxík pak nezaplatíte méně než 30 €.

Palermo: Do 115 km vzdáleného hlavního města Sicílie jezdí několikrát denně autobusová společnost Salemi. Cesta trvá 2 hodiny a jízdenka při koupi online stojí 9 €. Více informací na webu společnosti. Tuto společnost využijete i při cestě do malebného městečka Marsala.

Agrigento: využít můžete přímou linku společnosti Lumia. Autobusy jezdí 4x denně, cesta trvá tři hodiny a zaplatíte 11,90 €.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Trapani Birgi