Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte nízkých cen letenek na přímých letech mezi Prahou a kyperskou Larnacou u společnosti Cyprus Airways. Zpáteční letenky zakoupíte po čas měsíců duben, květen a červen za 100 €, asi 2 590 Kč. Létá se pak vždy v pondělí a pátek, přičemž lze letět i přes víkend a užít si tak ideálního prodlouženého víkendu u moře!

Ubytování v okolí Larnaky vychází na 1 000 – 1 500 Kč za noc pro dva a s naplánování vaší cesty vám pomůže náš průvodce po Kypru.

Tip na úsporu 1 € – vložte promo kód NEWYEAR19.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LCA Larnaka
Kypr
Larnaka
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od dubna do června 2019

S kým poletím?

Cyprus Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je odbavené zavazadlo do 10 kg a malá brašna 35 x 20 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, nemáte tip na nějakou ozkoušenou autopůjčovnu na Kypru (Larnaka)? Letíme na 3 dny, tak ať ostrov trochu poznáme. Díky

Odpovědět
před 2 lety

Díky za tip, zakoupeno. Jen drobnost - to 10kg zavazadlo píšou jako odbavené.

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Jj, od dubna na palubu pouze malé příruční zavazadlo, to běžné o rozměrech příručního se odbaví zdarma: https://www.cyprusairways.com/ho...?&&fare=yb

Přidat odpověď
před 2 lety

Pre lety uskutocnene do cervence ( vratene) plati este 5% zlava pri pouziti promo kodu NEWYEAR19

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky, sic to ušetří 5 % z tarifu, takže 1 euro, ale alespoň něco :D

Přidat odpověď
před 2 lety

Koupeno na termín od 31.5. - 3.6. Nevíte někdo, jak je to s odbavením? Lze se odbavit on-line nebo až na letišti v Praze?

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Z Prahy OLCI není dostupný (=> přepážka), z Larnaky ano.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Majka
Majka

díky!!! koupen květen z VIE.

Odpovědět
před 2 lety

díky za super tip, koupeno na prodloužený víkend. Zeptám se těch, co tam byli - má smysl půjčovat si třeba na den/dva auto a projet celý ostrov, nebo to jde i busem/mhd? :-)

před 2 lety

Auto rozhodně ano, ale jezdi se vlevo

před 2 lety

Taky potvrzuju jednoznačně auto. Veřejná doprava funguje dobře jen v rámci letovisek, na ostatní místa funguje hůře. Zkuste třeba srovnávač půjčoven https://www.autopujcovna-letiste.cz/ Mimo hlavní sezonu stojí auto od 200 Kč / den. Jízda vlevo se dá za pár kilometrů zažít - je třeba jezdit pomalu, pasivně. Jen si nemyslím že za 1 - 2 dny se dá projet celý ostrov. To je šílená honička... Raději vybrat jednu oblast a tu lépe poznat.

Dá se s autem z půjčovny i na severní (turky okupovanou část ostrova) - jen se musíte připravit na platbu speciální pojistky (loni to bylo tuším cca 20 EUR

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Z Prahy jedna z nej cen, co jsem kdy videl :-)

Odpovědět
před 2 lety

Kypr doporučuju - v každém ročním období má kouzlo. Kdo má blíže Vídeňské letiště - wizzair nabízí letenky do Larnacy v dubnu / květnu už od 10 EUR ! - jedna cesta (při členství wizz discount clubu). Slušné ceny jsou do Larnacy i z Katowic (opět wizzair)

Odpovědět
před 2 lety

Byl jsem v prosinci týden před Vánoci za litra a jako weekend off někde jinde než v ČR fajn. Supr relax!

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Istrie
Akce starší 2 týdnů
Poreč
Akce starší 2 týdnů
Chrám sv. Žofie
ušetříš až 70%
Akce starší 2 týdnů
Domky na Madeiře
ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
4890 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Larnaka
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

Večerní přílety ve 2:30

Letíte–li do Larnaky novou přímou linkou s Wizz Airem, přistanete na Kypru ve 2:30. V tuto chvíli musíte využít služeb taxi, které však mají oficiální ceník taxi. Za cestu do centra Larnaky zaplatíte 12 EUR, do vzdálenějších destinací 30 EUR. Agia Napa vyjde na 50 EUR a Limassol na 60 EUR.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka