Jak akci využít?

Využijte nízkých cen letenek na přímých letech mezi Prahou a kyperskou Larnacou u společnosti Cyprus Airways. Zpáteční letenky zakoupíte po čas měsíců duben, květen a červen za 100 €, asi 2 590 Kč. Létá se pak vždy v pondělí a pátek, přičemž lze letět i přes víkend a užít si tak ideálního prodlouženého víkendu u moře!

Ubytování v okolí Larnaky vychází na 1 000 – 1 500 Kč za noc pro dva a s naplánování vaší cesty vám pomůže náš průvodce po Kypru.

Tip na úsporu 1 € – vložte promo kód NEWYEAR19.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LCA Larnaka
Kypr
Larnaka
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od dubna do června 2019

S kým poletím?

Cyprus Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je odbavené zavazadlo do 10 kg a malá brašna 35 x 20 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, nemáte tip na nějakou ozkoušenou autopůjčovnu na Kypru (Larnaka)? Letíme na 3 dny, tak ať ostrov trochu poznáme. Díky

Odpovědět
před rokem

Díky za tip, zakoupeno. Jen drobnost - to 10kg zavazadlo píšou jako odbavené.

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Jj, od dubna na palubu pouze malé příruční zavazadlo, to běžné o rozměrech příručního se odbaví zdarma: https://www.cyprusairways.com/ho...?&&fare=yb

Pre lety uskutocnene do cervence ( vratene) plati este 5% zlava pri pouziti promo kodu NEWYEAR19

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky, sic to ušetří 5 % z tarifu, takže 1 euro, ale alespoň něco :D

Koupeno na termín od 31.5. - 3.6. Nevíte někdo, jak je to s odbavením? Lze se odbavit on-line nebo až na letišti v Praze?

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Z Prahy OLCI není dostupný (=> přepážka), z Larnaky ano.

Avatar uživatele Majka
Majka

díky!!! koupen květen z VIE.

Odpovědět
před rokem

díky za super tip, koupeno na prodloužený víkend. Zeptám se těch, co tam byli - má smysl půjčovat si třeba na den/dva auto a projet celý ostrov, nebo to jde i busem/mhd? :-)

před rokem

Auto rozhodně ano, ale jezdi se vlevo

před rokem

Taky potvrzuju jednoznačně auto. Veřejná doprava funguje dobře jen v rámci letovisek, na ostatní místa funguje hůře. Zkuste třeba srovnávač půjčoven https://www.autopujcovna-letiste.cz/ Mimo hlavní sezonu stojí auto od 200 Kč / den. Jízda vlevo se dá za pár kilometrů zažít - je třeba jezdit pomalu, pasivně. Jen si nemyslím že za 1 - 2 dny se dá projet celý ostrov. To je šílená honička... Raději vybrat jednu oblast a tu lépe poznat.

Dá se s autem z půjčovny i na severní (turky okupovanou část ostrova) - jen se musíte připravit na platbu speciální pojistky (loni to bylo tuším cca 20 EUR

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Z Prahy jedna z nej cen, co jsem kdy videl :-)

Odpovědět
před rokem

Kypr doporučuju - v každém ročním období má kouzlo. Kdo má blíže Vídeňské letiště - wizzair nabízí letenky do Larnacy v dubnu / květnu už od 10 EUR ! - jedna cesta (při členství wizz discount clubu). Slušné ceny jsou do Larnacy i z Katowic (opět wizzair)

Odpovědět
před rokem

Byl jsem v prosinci týden před Vánoci za litra a jako weekend off někde jinde než v ČR fajn. Supr relax!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Zakynthos
ušetříš až 73%
Jedem!
Maledivy pláže
ušetříš až 45%
Všude dobře, co doma!
Isola Asinara
ušetříš až 71%
Akce starší 2 týdnů
4757 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Larnaka
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka