Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte kombinace akčních nabídek letecké společnosti Norwegian a norských státních železnic, které se vhodně doplňují a navazují na sebe. Základem jsou mimořádně zlevněné jízdenky na vlak prakticky v celé síti NSB za akční cenu 199 NOK / 525 Kč, a to nehledě na ujetou vzdálenost. Abychom tak z nevšedního zážitku dostali co nejvíce, zvolíme rovnou spektakulární jízdu z Osla až za Severní polární kruh do městečka Bodø, které je zároveň tím nejsevernějším místem norské železnice. Dál na sever už je jen výběžek švédských drah z Kiruny do Narviku.

Cesta z Osla vede s jedním hodinovým přestupem v Trondheimu a trvá mezi 17 a 18 hodinami. Část sice proběhne v noci, mějte však na paměti, že od konce dubna se v severních zeměpisných šířkách nikdy zcela nesetmí a vy tak budete moct pozorovat úchvatnou krajinu po celou cestu. Samozřejmě čím blíže nejdelšímu červnovému dni cestu zvolíte, tím více světla přes noc bude. Cestu si můžete i rozdělit a v Trondheimu den či dva pobýt, je však nutné koupit dvě oddělené jízdenky (každá po 199 NOK).

Do Osla se z Prahy dostaneme přímým letem společnosti Norwegian za 330 NOK / 870 Kč, zpět z Bodø s jedním rychlým přestupem v Oslu za 1.028 NOK / 2.705 Kč. Letenky se snažte nakoupit na norské jazykové mutaci, ušetříte až 300 Kč oproti koupi v eurech na anglickém webu.

Příklady termínů

 1. Praha – Oslo: 18,19,20,25,26. dubna; 4,31. května; 1,8. června
 2. Oslo – Bodø: 20,22,26,27. dubna; 5. května; 1,3,10. června
 3. Bodø – Praha: 24, 30. dubna; 7,14. května; 3,4,5,12. června

Kromě této trasy můžete snadno zkombinovat i letenky z Prahy do Osla a z Bergenu do Prahy a projet se norskou klasikou v podobě Bergensbane, případně lze kombinovat i Oslo a Göteborg, kam nově z Prahy Norwegian rovněž létají.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
OSL Oslo
Norsko
Oslo
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)
Oslo
Oslo
Norsko
Bodø
Norsko
Norsko
Jednosměrná 18 hod jízdy (1 přestup)
Bodö
Bodø BOO
Norsko
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Jednosměrná 6 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 9 500 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben a červen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety do směrem tam, zpět z Bodö krátký garantovaný přestup v Oslo Gardermoen.

S kým poletím?

Norwegian

Jaké jsou limity pro zavazadla?

2 příruční zavazadla: 55 x 40 x 23 cm, menší 25 x 33 x 20 cm. Celkem do 10 kg.

Co podniknu v destinaci?

Norsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, můžu ještě očekávat podobné akční letenky na začátek až konec srpna PRG-OSL, nebo mám raději zakoupit už teď? Díky

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Koupit teď, je sezóna a spoje se vyprodávají dobře.

Přidat odpověď
před 4 lety

Pokud si zadam, ze chci jet z Osla do Bergenu, tak to bude ta povestna vyhlidkova jizda, nebo existuje i nejaka jina cesta, kterou to jede?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Je to ona :)

před 4 lety

No ta nejpověstnější železnice není na té hlavni trase, na tu hlavni Bergenskou se napojuje v Myrdalu a vede do Flåmu. Z Flåmu se pak dá pokračovat lodí skrz fjordy do Gudvangenu, odtud jede autobus do Vossu, který už zase leží na té hlavní Bergenské tratí a lze z něj tedy pokračovat přímo do Bergenu. Když člověk vyjede ráno ,tak na sebe ty spoje celkem dobře navazují, ale i tak je to víc jak 12 hodin na cestách, projel jsem to takto před týdnem.

Ale i samotná přímá trasa Oslo - Bergen vede pěknou krajinou a vyjde levněji, zvlášť s tou akcí, a trvá "jen" asi sedm hodin.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Obě jsou známé a nemyslím si, že jedna předčí druhou, neboť každá je specifická něčím jiným.

Přidat odpověď
před 4 lety

Nevíte, jak dlouho se budou prodávat ty jízdenky na vlak za tuto akční cenu? Tedy kolik času mám na rozmyšlení se s nákupem... :-?

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Jízdenky v akci se prodávají až do 16. dubna ;-)

před 4 lety

Tak jsem to prošvihl, ceny jsou již úplně někde jinde... :-(

Netušíte prosím, zdali se podobná akce někdy opakuje nějak pravidelněji, že by mohl být předpoklad opětovně? A budete o tom příp. znovu informovat, prosím? Moc díky.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zanzibar
ušetříš až 43%
Jedem!
Punta Cana
ušetříš až 39%
Tam jsi ještě nebyl!
Zimní Bergamo
ušetříš až 73%
A už tam budem?
Na espresso do Bergama a zpět
398 Kč
2021-12-02T08:08:51+01:00 0 komentářů
Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
Jedem!
5231 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Oslo
Norsko Přílet na letiště Oslo Gardermoen

Do Osla

Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem dopravy do centra Osla je vlak. Na trase jezdí dvě společnosti. Státní norská železnice NSB jezdí zhruba jednou za 20 minut za cenu 105 NOK / 265 Kč, zpáteční jízdenka není nijak zvýhodněna, celodenní na všechny typy linek MHD (neplatí na Flybussen) stojí 190 NOK. Cesta trvá 23 minut.

Dalším dopravcem je soukromý Flytoget, jehož vlaky jezdí rovněž jednou za 20 minut a cestu do města zvládnou za 22 minut. Cena činí 190 NOK / 518 Kč. Rozdíl v pohodlí je minimální a jedna minuta uspořeného času za dvakrát vyšší cenu rozhodně nestojí.

Na letiště jezdí tři vlakové linky státní drah NSB:

 • L12: Letiště – Hlavní nádraží – Centrum – Drammen – Kongsberg
 • R10: Lillehammer – Letiště – Hlavní nádraží – Centrum – Drammen
 • R11:  Letiště – Hlavní nádraží – Centrum – Drammen – Leitště Sandefjord – Larvik – Skien

Do města jezdí také autobusy společností Flybussen.no hned na několika linkách (viz mapa), jízda trvá necelou hodinu a lístek pořídíte za 150 NOK / 432 Kč. Na rozdíl od vlaku jezdí celou noc. Autobusem se vyplatí jet pouze pokud nemíříte přímo do centra a některá z linek projíždí poblíž vašeho hotelu. 

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1RfMeNGeG7D_zW9yOHwT5gJLxFL0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Sandefjord

Jediná relevantní trasa je přímým vlakem linky R11 do stanice Torp, odkud jezdí bezplatný kyvadlový autobus. Celkem cesta trvá 150 minut a stojí 386 NOK (při koupi online v předstihu od 249 NOK. Zhruba o 57 Kč levněji vyjde, pokud si koupíme dvě oddělené jízdenky: nejprve do Osla na centrální nádraží a pak druhou jízdenku do stanice Torp.

Alternativou je cesta vlakem z letiště do centra Osla a následně z přilehlého autobusového nádraží využít autobusovou linku Torp Ekspressen s cenou 105 NOK (celkem tedy 210 NOK za celý přesun mezi letišti). Počítejte minimálně se 2,5 hodinami cesty.

Ostatní destinace

Na letišti zastavují i dálkové autobusy, především společnosti Nettbuss, vyhledat spojení můžete na nettbuss.no.

Do měst Frederiksborg, Moss a dalších na jih od Osla využijte linku Flybussen číslo FB11.

Lokální autobusy po okolí jezdí zhruba jednou za hodinu, jejich plán je vyznačen v mapě viz výše. Rozklikněte panel v levém horním rohu mapy a pro zobrazení zaškrtněte políčko "Lokální autobusy". Vyhledávání spojení lokálních autobusů na rutebok.no.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Oslo Gardermoen

Zavřít boční panel
Oslo
Norsko

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko

Zavřít boční panel
Bodö
Norsko

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko

Zavřít boční panel
Bodö
Norsko Přílet na letiště Bodø

Oficiální informace o dopravě v celém kraji Nordland najdete na adrese 177nordland.no.

Centrum Bodo

Do centra městečka Bodo využijeme městských autobusových linek 1 a 4 i příměstských 100, 200, 300 a 400. Autobusy jezdí od 5:40 do 0:10 každých 10 minut během pracovního dne, večer a o víkendech zhruba jednou za 30 minut. Cesta do centra nebude trvat déle než 10 minut a jízdenka stojí 42 NOK / 120 Kč (platí se u řidiče v hotovosti).

Nádraží Bodo

Jakoukoliv autobusovou linkou dojeďte na zastávku (Orestad Park), odkud pěšky dojdete na nádraží za 10 minut (cca 250 metrů).

Dálkové spoje

Přímo na letiště zajíždějí autobusové linky 100, 200, 300 a 400, které zajišťují dopravu do okolních obcí a měst.

 • Linka 100: jezdí směrem na východ přes Tverlandet do Fauske. Autobusy jezdí 7x denně (o víkendu méně), první spoj z letiště vyjíždí v 6:45, poslední ve 20:30, zpět jede první spoj z Fauske v 5:05, poslední ve 21:25. Cesta do Fauske zabere hodinu a za jízdenku zaplatíte 112 NOK / 315 Kč, 
 • Linka 200: jede na jih podél pobřeží (směr Tverlandet, Glomfjord a Foroy), a to 2x až 3x za den. Cesta do Foroy trvá přes 2,5 hodiny a za jízdenku na konečnou dáte 162 NOK / 455 Kč,
 • Linka 300: jede na jih do vnitrozemí přes Národní park Saltfjelet do města Beiarn. Autobusy jedou 3x denně a cestu urazí zhruba za 3 hodiny. Jízdenka do turistického centra Misvaer vyjde na 154 NOK / 430 Kč, 
 • Linka 400: jezdí podél pobřeží na sever až do města Kjerringoy. Autobusy jezdí ve všední den 7x denně (v sobotu 1x, v neděli 2x) a do cíle dorazí za 2 hodiny. Lístek bude stát 91 NOK / 255 Kč.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Bodø