Z Ženevy na keňské safari do Nairobi. Letenky od 6 470 Kč

Zpáteční
Před 5 měs

Jak akci využít?

Jen do opravení ceny tarifu lze zakoupit zpáteční letenky ze švýcarské Ženevy do keňského hlavního města Nairobi. To slouží jako ideální výchozí bod k cestám po safari, z nichž nejbližší rezervací je Naivasha a Nakuru – více k zemi, místům co navštívit, nákladům aj. se dozvíte v našem průvodci po Keni.

Samotné zpáteční letenky do Nairobi zakoupíte za 6.470 Kč v druhé polovině roku se saudskými aeroliniemi Saudia. Odlétá se vždy v pátek a neděli v 16:00 s návratem ve středu či pátek v 14:40. Má to však „2 ale“:

1. ale: Do Ženevy se ideálně dopravíte z Berlína přímou leteckou linkou s easyJetem za cca 60 € (létá se každý den 2–krát denně) nebo autobusy Flixbus, které jezdí z Prahy do Ženevy s 1 přestupem za 2.500 Kč / zpáteční jízdné, avšak celých 17 hodin jízdy.

Alternativou jsou přímé lety z Prahy do Ženevy se Swiss. Cesta tam navazuje pouze na páteční odlet a při cestě zpět je vždy nutné strávit jednu noc v Ženevě, jelikož se do Prahy odlétá v ranních hodinách. Cena je pak 2.000–3.000 Kč za letenky + hotel.

2. ale: Vzhledem k časům letů je nutné počítat s nocí strávenou na letišti v Jeddahu. Saudská Arábie nevydává víza, není proto možné opustit transitní prostor.

Při součtu nezbytných nákladů bude cesta Praha – Nairobi stát minimálně 9.000 Kč, což při troše akční ceně je stále o dobré 2–3 tisíce levnější alternativa.

Letenky

Běžná cena: 10 000 Kč
  • Ženeva - Nairobi
Odkud Ženeva Ženeva
  • Zpáteční letenka
  • Na Září - prosinec
  • 1 přestup
  • 20 hodin letu

Cena od 6 470 Kč 

Vyhledej letenky od 6 470 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 26. 06. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 10 000 Kč. Ušetříš přibližně 35 %.

Platnost

Cena je platná do aktualizace tarifu – v řádu hodin.

Termíny

Cesty lze naplánovat od 20.9. do 8.12.2017.

Přestup

Jeden noční přestup vás čeká na letišti Džidda King Abdulaziz.

Dopravce

Saudi Arabian Airlines je klasický dopravce s jedinou výjimkou – během letu se nepodává alkohol.

Zavazadla

V ceně je příruční zavazadlo a 2 kusy zapsaných zavazadel, každé o 23 kg.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Dobrý den. Nevíte, zda se da u společnosti Saudi Airlines letenka rezervovat (bez okamžitého zaplacení)?

Dobrý den, u letecké společnosti ne, skrze nás ano.

Avatar uživatele eremi

Za lehce přes 2 tisíce se dá dostat pohodlně z Prahy do Genevy přímým letem se Swiss, řekl bych, že je to daleko ideálnější než se táhnout do Berlína, o busu ani nemluvě.

Avatar uživatele eremi

Cena je samozřejmě za zpáteční letenku.

Ono to právě není tak ideální – cesta tam navazuje pouze v pátek (ok), ale cesta zpět je nutná s přenocováním v Ženevě. Cena pak taktéž není 2 tis., protože páteční odlety jsou mnohem dražší a jen letenky budou tedy mezi 2.500 – 3.500 Kč + hotel v Ženevě, ale jasně, i tohle je varianta a v případě návštěvy Ženevy ideální.

Avatar uživatele eremi

Tak koukal jsem se na data jen dle toho screenu co je tady hozenej, tam stojí cca 1000,- zpět asi 1100,-, nicméně je fakt, že zpět buď přes Curych (tam už je cena cca 3k) nebo přespat a zpět ráno z Genevy za 1k.

Avatar uživatele eremi

Nevím teda kde jsi našel odlety v pátek dražší, protože co jsem se díval na celej listopad a 3 pátky jsou za 1067,-, jeden za 1300,-

Dívám se na to, já zkoušel září/říjen :) díky, aktualizováno.

Avatar uživatele eremi

Není zač, já právě celkem často využívám a ty ceny jsou fakt celkem za hubičku, navíc s fajn aerolinkou :)

Avatar uživatele eremi

Jinak ještě alternativou, jak ušetřit za hotel v Genevě, který jsou extrémně drahý je ještě ten den zpět přes Curych (odlety 14:45 a 15:45, ten druhej by měl být určitě reálně stihnutelný), kde by zpátečka měla vyjít kolem 4 tisíc, což si myslím, je nejlepší alternativa, pokud nechci navštívit Genevu.

Avatar uživatele Sokolovo1943

Pokud by měl někdo zájem se dostat Flixbusem do Ženevy levněji než za 2500, tak prodám voucher na zpáteční cestu za 1500 Kč :)

Pište na Sokolovo1943@seznam.cz

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

To bude jízda!

Černý pátek u Ryanairu aneb poslední místa v letadle po Evropě za extrémní ceny
-74 %
Mega akce

Honem, dokud jsou místa!

Plavba lodí mezi Kanárskými ostrovy a Marokem včetně letenek a jídla
-28 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Švýcarsko Přílet na letiště Ženeva

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko
Průvodce pro letiště Ženeva

Zavřít
Ikona pinu
Keňa Přílet na letiště Nairobi Jomo Kenyatta

To nejlepší z černé Afriky

Keňa se nachází ve východním cípu Afriky. Na severu sousedí s Jižním Súdánem a Etiopií, na západě s Ugandou, na jihu s Tanzanií a na východě s nestabilním Somálskem. Keňské východní pobřeží pak omílá Indický oceán.

Keňa v sobě snoubí to nejlepší z pravé Afriky, kterou známe z cestopisných dokumentů, a moderního vzkvétajícího státu poskytujícího západním turistům dostatečný komfort. Díky tomu lze v jedné zemi vidět rozlehlá safari plná volně pobíhajících lvů, slonů či zeber, tradiční vesničky plné hliněných chýší, v nichž jako by se zastavil čas, ale zároveň i moderní velkoměsta plná širokých a dlouhých bulvárů a prosklených mrakodrapů.

Průvodce pro Keňa
Průvodce pro letiště Nairobi Jomo Kenyatta