Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S uvolněním restrikcí pro vstup na území Norska a nové linky aerolinií Wizz Air se vybízí zvážit letní cestu za polární kruh. Zpáteční letenky do městečka Tromso na severu Norska stojí v průběhu srpna, září a října 78 PLN s členstvím WDC, 138 PLN bez členství (v takovém případě se vyplatí členství rovnou zakoupit).

Létá se v pátek a pondělí a v případě, že vám logicky nebude stačit malé příruční zavazadlo, si dokupte třeba na skupinu velké 20 kg zavazadlo k odbavení za 350 PLN / zpáteční let.

I přesto, že vás samotné Tromso uchvátí, nezahálejte a půjčte si auto. Na víkend stojí asi 5 000 Kč a nedaleko je třeba Nordkapp nebo Lofoty.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Krakow
Krakov KRK
Polsko
TOS Tromsø
Norsko
Tromsö
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mikir

Hezka nabidka , jinak @ Michal proc se zaslouzim o nehezka cisla v CR ? 3 a pul mesice jsem se z jihu Irska nehnul az ted jsem byl 14 dnu v CR (Praha-Ostrava ) ,takze jsi na spatne adrese a ze neuznavam majoritni stado a jejich hysterii to se neda brat jako neco pro co sirim COVID -19 ,jako dukaz je i to ze ac celou dobu nenosim rousku ( az na to kdy hrozi pokuta a vyhruzky trestem ) jsem se nenakazil

Jinak Norsko je i v Irsku na zelenem seznamu na rozdil od CR....tedy bych zpatecni cestu asi resil trosku jinak pokud se nic nezmeni

před 7 měs
Michal

Mikire, tím myšleni Ostraváci celkově. Svou náturou, svou zvolenou politickou reprezentací a místní buňkou hygieny se zasloužili o přidávání ČR na seznamy rizikových zemí. Dokonce i ty techtle mechtle v Praze jsou zažehnuté jednou čúzou z Karviné, která ač kašlající, šla v Praze chlastat.

před 7 měs

Michal je známý arbitr veřejného zdraví. Ví která čůza kašle a která paří, ví koho mají Ostravané volit a nebojí se jim to pěkně od plic vysvětlit. Tedy zpoza klávesnice.

Přidat odpověď
před 7 měs
Michal

Jak to vypadá s Norskem a jeho seznamem bezpečných zemí? Jak často ho aktualizují a jak moc jsou přísní? Zdá se mi, že kvůli pařícím čutálistům a mikirům budeme mít ještě dlouho nehezká čísla...

před 7 měs
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Dnes aktualizovali a zatím jsme pro ně zelení. Další aktualizaci pravděpodobně za 14 dní.

před 7 měs
Michal

Díky za odpověď. Teď bych prosil ještě Wizz Flex za 1 € :D

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Byť je to Skandinávie a vzdálenosti jsou velké, tak bych neřekl, že Lofoty, natož Nordkapp jsou nedaleko, ale přes 500, respektive 600 km a 7-8 hodin cesty.

před 7 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak nikdo nepsal, že máš jet na otočku, ale nápad kam z Tromsa pokračovat. Navíc nepočítaje Norwegian, je to jediná šance jak se levně dostat někam na sever Skandinávie.

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Píšeš tam o víkendovém půjčení auta a o tom, že je to nedaleko, na to jsem reagoval a výlet na víkend je v případě těchto cílů v podstatě na otočku.

před 7 měs
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Blíž než Lofoty je ostrov Senja (druhý největší norský ostrov), který je taky krásný.

před 7 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Ostrov Senja můžu doporučit. Dá se tam jet přímo s využitím trajektu nebo oklikou s využitím mostu (ideálně okruh, na který by asi stačil celý den, ale 2-3 dny je lepší). Přespat se dá zdarma na tábořišti u pláže v Ersfjordu: https://www.zonerama.com/liborst.../202566738

Další možnost na rychlý výlet z Tromso je finské Kilpisjärvi (klidně i na otočku, ale jsou tam možnosti výletů) nebo Alta (krásná krajina cestou, pravěké skalní rytiny). Nordkapp ani Lofoty bych na víkend nedoporučoval. Kdo chce strávit víkend u Tromso nízkonákladově, může vyrazit z letiště pěšky přes most, pak dále na severozápad do kopce a po pár km postavit stan třeba tady: https://www.zonerama.com/liborst.../202566834

Přidat odpověď
před 7 měs

39+39=68 a jeste kurz mimo, to jsou pocty 😀 nejdriv slevomat, ted tohle, dost to tady upada

před 7 měs

Problem je hlavne v tom ze to stoji 78

před 7 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

A mě na tom celou dobu něco nesedělo ... 😂

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Poreč
Akce starší 2 týdnů
Chrám sv. Žofie
ušetříš až 70%
Akce starší 2 týdnů
Domky na Madeiře
ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
4890 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Krakow
Polsko Přílet na letiště Krakov John Paul II

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po nově vybudované železniční trati. Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád). Jízdenky za 12 PLN zakoupíte v automatu na nádraží, kde lze platit kartou.

Alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut) a 252 (interval 40 minut), které do centra se zastávkami po cestě jedou 40 minut. Jedna jízda bez přestupu stojí 4 zloté, případně 5 zlotých na 60 minut, 6 zlotých pro 90 minut a 20 zlotých na 24 hodin (spíš se ale vyplatí dojet do centra za 4 zloté a tam si koupit 24hodinovou jízdenku za 15 zl jen na území města – letiště je až za hranicí).

Pro cestu z centra na letiště využít 2x denně i autobusů Leo Express, cena jízdenky činí 56 Kč (9 zlotých).

V noci jezdí autobus linky číslo 902 každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1meLakxv63QcXHN7BvfmBxFPSUtw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Krakov John Paul II

Zavřít boční panel
Tromsö
Norsko Přílet na letiště Tromsø

Z letiště do různých částí města se nejlépe dostanete autobusy linek 40 a 42. Každá z linek má interval ve špičce 10 až 20 minut, večer a brzy ráno pak 30 minut (v neděli jednou za hodinu zhruba od 7:00. Autobusy jezdí od cca 6:00 do půlnoci a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdenku si kupte u řidiče za 50 NOK, bere však pouze hotovost v přesném obnosu. 24hodinová jízdenka pak vyjde na 110 NOK.

Alternativu představují o málo rychlejší (cesta trvá asi 15 minut) autobusy Flybussen. Jezdí jednou za 40 minut od 8:00 do 18:00 a za jízdenku zaplacenou online na webu flybussen.no zaplatíte 63 NOK

Během noci se svezete linkami 62 a 63 (jednou za hodinu od 1:30 do 3:30.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BbVPwRxKmXubWv_YA1JLYLz1-Uk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Tromsø