Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S uvolněním restrikcí pro vstup na území Norska a nové linky aerolinií Wizz Air se vybízí zvážit letní cestu za polární kruh. Zpáteční letenky do městečka Tromso na severu Norska stojí v průběhu srpna, září a října 78 PLN s členstvím WDC, 138 PLN bez členství (v takovém případě se vyplatí členství rovnou zakoupit).

Létá se v pátek a pondělí a v případě, že vám logicky nebude stačit malé příruční zavazadlo, si dokupte třeba na skupinu velké 20 kg zavazadlo k odbavení za 350 PLN / zpáteční let.

I přesto, že vás samotné Tromso uchvátí, nezahálejte a půjčte si auto. Na víkend stojí asi 5 000 Kč a nedaleko je třeba Nordkapp nebo Lofoty.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Krakow
Krakov KRK
Polsko
TOS Tromsø
Norsko
Tromsö
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mikir

Hezka nabidka , jinak @ Michal proc se zaslouzim o nehezka cisla v CR ? 3 a pul mesice jsem se z jihu Irska nehnul az ted jsem byl 14 dnu v CR (Praha-Ostrava ) ,takze jsi na spatne adrese a ze neuznavam majoritni stado a jejich hysterii to se neda brat jako neco pro co sirim COVID -19 ,jako dukaz je i to ze ac celou dobu nenosim rousku ( az na to kdy hrozi pokuta a vyhruzky trestem ) jsem se nenakazil

Jinak Norsko je i v Irsku na zelenem seznamu na rozdil od CR....tedy bych zpatecni cestu asi resil trosku jinak pokud se nic nezmeni

před 12 dny
Michal

Mikire, tím myšleni Ostraváci celkově. Svou náturou, svou zvolenou politickou reprezentací a místní buňkou hygieny se zasloužili o přidávání ČR na seznamy rizikových zemí. Dokonce i ty techtle mechtle v Praze jsou zažehnuté jednou čúzou z Karviné, která ač kašlající, šla v Praze chlastat.

před 12 dny

Michal je známý arbitr veřejného zdraví. Ví která čůza kašle a která paří, ví koho mají Ostravané volit a nebojí se jim to pěkně od plic vysvětlit. Tedy zpoza klávesnice.

Michal

Jak to vypadá s Norskem a jeho seznamem bezpečných zemí? Jak často ho aktualizují a jak moc jsou přísní? Zdá se mi, že kvůli pařícím čutálistům a mikirům budeme mít ještě dlouho nehezká čísla...

před 13 dny
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Dnes aktualizovali a zatím jsme pro ně zelení. Další aktualizaci pravděpodobně za 14 dní.

před 13 dny
Michal

Díky za odpověď. Teď bych prosil ještě Wizz Flex za 1 € :D

Přidat odpověď
před 13 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Byť je to Skandinávie a vzdálenosti jsou velké, tak bych neřekl, že Lofoty, natož Nordkapp jsou nedaleko, ale přes 500, respektive 600 km a 7-8 hodin cesty.

před 14 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak nikdo nepsal, že máš jet na otočku, ale nápad kam z Tromsa pokračovat. Navíc nepočítaje Norwegian, je to jediná šance jak se levně dostat někam na sever Skandinávie.

před 13 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Píšeš tam o víkendovém půjčení auta a o tom, že je to nedaleko, na to jsem reagoval a výlet na víkend je v případě těchto cílů v podstatě na otočku.

před 13 dny
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Blíž než Lofoty je ostrov Senja (druhý největší norský ostrov), který je taky krásný.

před 13 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Ostrov Senja můžu doporučit. Dá se tam jet přímo s využitím trajektu nebo oklikou s využitím mostu (ideálně okruh, na který by asi stačil celý den, ale 2-3 dny je lepší). Přespat se dá zdarma na tábořišti u pláže v Ersfjordu: https://www.zonerama.com/liborst.../202566738

Další možnost na rychlý výlet z Tromso je finské Kilpisjärvi (klidně i na otočku, ale jsou tam možnosti výletů) nebo Alta (krásná krajina cestou, pravěké skalní rytiny). Nordkapp ani Lofoty bych na víkend nedoporučoval. Kdo chce strávit víkend u Tromso nízkonákladově, může vyrazit z letiště pěšky přes most, pak dále na severozápad do kopce a po pár km postavit stan třeba tady: https://www.zonerama.com/liborst.../202566834

Přidat odpověď
před 13 dny

39+39=68 a jeste kurz mimo, to jsou pocty 😀 nejdriv slevomat, ted tohle, dost to tady upada

před 14 dny

Problem je hlavne v tom ze to stoji 78

před 14 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

A mě na tom celou dobu něco nesedělo ... 😂

Přidat odpověď
před 14 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Zátoka Bolata
ušetříš až 85%
Tam to bude krásný!
Ještěd
ušetříš až 4%
Tam to bude krásný!
Palma v Dubaji
ušetříš až 30%
Jedem!
Karlův most v Praze
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
4846 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Krakow
Polsko Přílet na letiště Krakov John Paul II

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po nově vybudované železniční trati. Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád). Jízdenky za 12 PLN zakoupíte v automatu na nádraží, kde lze platit kartou.

Alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut) a 252 (interval 40 minut), které do centra se zastávkami po cestě jedou 40 minut. Jedna jízda bez přestupu stojí 4 zloté, případně 5 zlotých na 60 minut, 6 zlotých pro 90 minut a 20 zlotých na 24 hodin (spíš se ale vyplatí dojet do centra za 4 zloté a tam si koupit 24hodinovou jízdenku za 15 zl jen na území města – letiště je až za hranicí).

Pro cestu z centra na letiště využít 2x denně i autobusů Leo Express, cena jízdenky činí 56 Kč (9 zlotých).

V noci jezdí autobus linky číslo 902 každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1meLakxv63QcXHN7BvfmBxFPSUtw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Krakov John Paul II

Zavřít boční panel
Tromsö
Norsko Přílet na letiště Tromsø

Z letiště do různých částí města se nejlépe dostanete autobusy linek 40 a 42. Každá z linek má interval ve špičce 10 až 20 minut, večer a brzy ráno pak 30 minut (v neděli jednou za hodinu zhruba od 7:00. Autobusy jezdí od cca 6:00 do půlnoci a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdenku si kupte u řidiče za 50 NOK, bere však pouze hotovost v přesném obnosu. 24hodinová jízdenka pak vyjde na 110 NOK.

Alternativu představují o málo rychlejší (cesta trvá asi 15 minut) autobusy Flybussen. Jezdí jednou za 40 minut od 8:00 do 18:00 a za jízdenku zaplacenou online na webu flybussen.no zaplatíte 63 NOK

Během noci se svezete linkami 62 a 63 (jednou za hodinu od 1:30 do 3:30.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BbVPwRxKmXubWv_YA1JLYLz1-Uk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Tromsø