Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ideální kombinace letů společnosti Norwegian vám umožní se tuto zimu vydat do dětmi proslulé vesničky Santa Clause za Severním polárním kruhem ve finském Rovaniemi, kam doletíte ideálně po celodenní pauze v Helsinkách. Víkendové lety na sebe skvěle navazují – odleťte z Prahy v pátek v podvečer, v sobotu k večeru přeleťte do Rovaniemi a zpět leťte v pondělní odpoledne se svižným, ale dostačujícím přestupem znovu v Helsinkách.

K cestě budete potřebovat koupit dvě samostatné letenky Praha–Helsinki za 78.80 € a Helsinki–Rovaniemi za 51.80 €, celkem tedy asi 3 390 Kč.

Budete rezervovat 1 noc v Helsinkách a 2 noci v Rovaniemi. Počítejte s náklady 1 500 – 2 000 Kč za noc v dvoulůžkovém pokoji. Samozřejmě si termín můžete uzpůsobit i v jiné kombinace a dny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HEL Helsinky
Finsko
Helsinki
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Helsinki
Helsinky HEL
Finsko
RVN Rovaniemi
Finsko
Rovaniemi
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od října do března příštího roku

S kým poletím?

Norwegian

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a menší na 33 x 25 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Tahle akce je každoročně v srpnu (teda cca poslední tři, čtyři roky se objevuje), každopádně podle mě to stojí zato, Laponsko není jen Rovaniemi..

Rozhodně doporučuji, my byli dvakrát, jednou Rovaniemi a jednou jsme letěli až do Ivala, jednou to byl listopad a jednou březen a hodně na to vzpomínáme. Srub, sníh, polární záře, mráz, lesy, sauna, zamrzlé řeky i jezera a bobování na bobařských sjezdovkách...všechno bylo. A v tom březnu, fakt hromady sněhu.

http://www.mojecesty.com/clanky/...onsko.html

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Toimas
Toimas
  • Přidal se před 8 lety
  • Napsal 44 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-08-31T15:35:58+02:00)

Jak píše Julie Rovaniemi je docela drahý, ale byl jsem tam v létě i v zimě a ta zima má fakt něco do sebe. Btw. návštěva Santy v Santa Claus Village je zdarma, zatímco přilehlý zábavní park SantaPark je placený jak píše Julie. Ale je tam toho mnohem víc, tady je pár zimních tipů: https://etabroad.com/cs/rovaniem...ve-finsku/

Odpovědět
před 4 lety
Julie Jakubův

Právě jsem se tam odtud vrátila a pro mne Santa Claus - jenom útok na peněženku - běžné, velké zábavní centrum ve stylu Santy se vstupem 17,50 € a nejlevnější malinká hloupost pro radost dítěti stojí 5 €.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

K přihlédnutím k tomu. že se jedná o severskou zemi, ceny nikterak nezaskočí. Spíš řekněte, zda celkově celý trip a lokalita za to stály? :)

před 4 lety

Musím se přidat k Julii, v Santově vesnici jsem byl letos v půlce července při cestě na Nordkapp a není to nic než atrakce. Byli jsme na místě asi v 8 ráno a nikde jinde ve Finsku jsme neviděli takové množství lidí takhle brzy. :) Nejzajímavější je v místě všude označená rovnoběžka severního polárního kruhu. A úžasná je příroda v národních parcích severně od Rovaniemi na hranici s Ruskem.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To budou fotky!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
To budou fotky!
Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam to bude krásný!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Helsinki
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Od roku 2015 je letiště napojeno na městskou železnici. Trasa z hlavního nádraží na letiště je okružní. Linka „I“ jede proti směru hodinových ručiček přes Huopalahti, kde můžete přestoupit na vlaky směr Turku a linka „P“ po směru hodinových ručiečk. Obě linky jedou do centra asi 30–35 minut při 10–15 minutovém intervalu. Kromě hlavního nádraží, které slouží jako centrální přestupní bod, můžete ve stanici Huopalahti přestoupit na vlaky směrem na západ Finska, nebo ve stanici Tikkurila na vlaky na sever či do Ruska.

Jízdenka stojí 4,10 EUR , lístek na 24 hodin vyjde na 11 EUR, na 48 hodin stojí 16,50 EUR a na 72 hodin 22 EUR. Jízdenky koupíte v automatu na stanici. Vybírejte lístky pro zóny A, B, C.

Za stejnou cenu můžeme využít i autobusy helsinského dopravního podniku. Linka 615 jede na hlavní nádraží zhruba každou hodinu, cesta trvá 40 minut a autobus jezdí nonstop 24 hodin denně.

Linka 617 jezdí do čtvrti Hakaniemi poblíž centrálních Helsinek. Jízdní řád je nepravidelný, zhruba jednou za 60 až 120 minut.

Alternativním spojením je autobusová linka Finnair City Bus, která jezdí k hlavnímu nádraží každých 20 minut. Jízdenka stojí 6,20 € a můžeme ji koupit online.

Na letišti je také stanice dálkových autobusů.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1NNjld6HsmLZURsIkeiYofWgL1mg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa

Zavřít boční panel
Rovaniemi
Finsko Přílet na letiště Rovaniemi

Do centra města, k polárnímu kruhu i do vesničky Santa Clause zajišťuje dopravu autobus číslo 8. Linka jezdí od 6:30 do 18:30 jednou za hodinu, jízdenka stojí 3,30 € a cesta do města trvá asi 15 minut. Jízdní řád naleznete na webu rovaniemi.fi.

Alternativní spojení obstarává Airportbus, který jezdí přes významné hotely na autobusové nádraží, jednosměrná jízdenka stojí 7 €. Ve směru do centra autobusy odjíždí po každém příletu letadla, ve směru z centra jezdí 70 minut před odletem, což je dostačující doba.

Taxi do centra města vyjde asi na 20 €.

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Rovaniemi