Jak akci využít?

Ideální kombinace letů společnosti Norwegian vám umožní se tuto zimu vydat do dětmi proslulé vesničky Santa Clause za Severním polárním kruhem ve finském Rovaniemi, kam doletíte ideálně po celodenní pauze v Helsinkách. Víkendové lety na sebe skvěle navazují – odleťte z Prahy v pátek v podvečer, v sobotu k večeru přeleťte do Rovaniemi a zpět leťte v pondělní odpoledne se svižným, ale dostačujícím přestupem znovu v Helsinkách.

K cestě budete potřebovat koupit dvě samostatné letenky Praha–Helsinki za 78.80 € a Helsinki–Rovaniemi za 51.80 €, celkem tedy asi 3 390 Kč.

Budete rezervovat 1 noc v Helsinkách a 2 noci v Rovaniemi. Počítejte s náklady 1 500 – 2 000 Kč za noc v dvoulůžkovém pokoji. Samozřejmě si termín můžete uzpůsobit i v jiné kombinace a dny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Helsinky
Finsko
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na norwegian.com
Helsinky
Finsko
Rovaniemi
Finsko
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na norwegian.com

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od října do března příštího roku

S kým poletím?

Norwegian

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a menší na 33 x 25 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Tahle akce je každoročně v srpnu (teda cca poslední tři, čtyři roky se objevuje), každopádně podle mě to stojí zato, Laponsko není jen Rovaniemi..

Rozhodně doporučuji, my byli dvakrát, jednou Rovaniemi a jednou jsme letěli až do Ivala, jednou to byl listopad a jednou březen a hodně na to vzpomínáme. Srub, sníh, polární záře, mráz, lesy, sauna, zamrzlé řeky i jezera a bobování na bobařských sjezdovkách...všechno bylo. A v tom březnu, fakt hromady sněhu.

http://www.mojecesty.com/clanky/...onsko.html

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele Toimas
Toimas
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 31 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-08-31T15:35:58+02:00)

Jak píše Julie Rovaniemi je docela drahý, ale byl jsem tam v létě i v zimě a ta zima má fakt něco do sebe. Btw. návštěva Santy v Santa Claus Village je zdarma, zatímco přilehlý zábavní park SantaPark je placený jak píše Julie. Ale je tam toho mnohem víc, tady je pár zimních tipů: https://etabroad.com/cs/rovaniem...ve-finsku/

Odpovědět
před 12 měs
Julie Jakubův

Právě jsem se tam odtud vrátila a pro mne Santa Claus - jenom útok na peněženku - běžné, velké zábavní centrum ve stylu Santy se vstupem 17,50 € a nejlevnější malinká hloupost pro radost dítěti stojí 5 €.

před 12 měs
David Eiselt

K přihlédnutím k tomu. že se jedná o severskou zemi, ceny nikterak nezaskočí. Spíš řekněte, zda celkově celý trip a lokalita za to stály? :)

před 12 měs

Musím se přidat k Julii, v Santově vesnici jsem byl letos v půlce července při cestě na Nordkapp a není to nic než atrakce. Byli jsme na místě asi v 8 ráno a nikde jinde ve Finsku jsme neviděli takové množství lidí takhle brzy. :) Nejzajímavější je v místě všude označená rovnoběžka severního polárního kruhu. A úžasná je příroda v národních parcích severně od Rovaniemi na hranici s Ruskem.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 48%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 29%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 49%
Tam jsi ještě nebyl!
4422 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Od roku 2015 je letiště napojeno na městskou železnici. Trasa z hlavního nádraží na letiště je okružní. Linka „I“ jede proti směru hodinových ručiček přes Huopalahti, kde můžete přestoupit na vlaky směr Turku a linka „P“ po směru hodinových ručiečk. Obě linky jedou do centra asi 30–35 minut při 10–15 minutovém intervalu. Kromě hlavního nádraží, které slouží jako centrální přestupní bod, můžete ve stanici Huopalahti přestoupit na vlaky směrem na západ Finska, nebo ve stanici Tikkurila na vlaky na sever či do Ruska.

Jízdenka stojí 5 €, celodenní pak 12 € (každý další den + 6 €) a koupíte ji v automatu na stanici. V případě koupě u řidiče autobusu zaplatíte 5,50 €.

Za stejnou cenu můžeme využít i autobusy helsinského dopravního podniku. Linka 615 jede na hlavní nádraží zhruba každou hodinu, cesta trvá 40 minut a autobus jezdí nonstop 24 hodin denně.

Linka 617 jezdí do čtvrti Hakaniemi poblíž centrálních Helsinek. Jízdní řád je nepravidelný, zhruba jednou za 60 až 120 minut.

Alternativním spojením je autobusová linka Finnair City Bus, která jezdí k hlavnímu nádraží každých 20 minut. Jízdenka stojí 6,20 € a můžeme ji koupit online.

Na letišti je také stanice dálkových autobusů.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1NNjld6HsmLZURsIkeiYofWgL1mg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa

Zavřít boční panel
Finsko Přílet na letiště Rovaniemi

Do centra města, k polárnímu kruhu i do vesničky Santa Clause zajišťuje dopravu autobus číslo 8. Linka jezdí od 6:30 do 18:30 jednou za hodinu, jízdenka stojí 3,30 € a cesta do města trvá asi 15 minut. Jízdní řád naleznete na webu rovaniemi.fi.

Alternativní spojení obstarává Airportbus, který jezdí přes významné hotely na autobusové nádraží, jednosměrná jízdenka stojí 7 €. Ve směru do centra autobusy odjíždí po každém příletu letadla, ve směru z centra jezdí 70 minut před odletem, což je dostačující doba.

Taxi do centra města vyjde asi na 20 €.

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Rovaniemi