Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Zdravim, ja mam kupeny let Praha - Frankfurt - San Francisco cez United Airlines, a oba lety boli zrusene - United mi odmieta dat refund, ako by sa v tejto situacii patrilo, ale ponuka mi len travel kredit, ktory do konca roka mam vyuzit - ak ho nevyuzijem, nasledne mozem poziadat o refund.


Odmietaju sa so mnou bavit o inom sposobe refundu, aj ked na mojej strane su passanger rights aj nedavny update od EU. Co by ste mi odporucili? Ako na nich zatlacit? Ja by som najradsej dostal refund hned a nie az na konci roku.


Doplnujuca otazka: Mate niekto skusenost s Chargeback v ceskej banke v podobnej situacii? V mojom pripade je to airbank. Dakujem!
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Doporučuju přečíst si názory v jiné diskuzi: http://www.akcniletenky.com/disk...;start=180


Sorry, ale tohle je jako JPP (jedna paní povídala).


O chargeback jsem požádal u mojí banky a hodím sem pak, jak se to celé s Aegean vyvíjelo. 

0 Citovat

matus napsal(a):

Zdravim, ja mam kupeny let Praha - Frankfurt - San Francisco cez United Airlines, a oba lety boli zrusene - United mi odmieta dat refund, ako by sa v tejto situacii patrilo, ale ponuka mi len travel kredit, ktory do konca roka mam vyuzit - ak ho nevyuzijem, nasledne mozem poziadat o refund.


Odmietaju sa so mnou bavit o inom sposobe refundu, aj ked na mojej strane su passanger rights aj nedavny update od EU. Co by ste mi odporucili? Ako na nich zatlacit? Ja by som najradsej dostal refund hned a nie az na konci roku.


Doplnujuca otazka: Mate niekto skusenost s Chargeback v ceskej banke v podobnej situacii? V mojom pripade je to airbank. Dakujem!


Asi bych doporučil chargeback. Totéž řeším s mojí letenkou. Aegean komunikuje jen někdy a poslední zpráva je:"vezmi si voucher a mlč". V mém okolí to využilo už hodně lidí s úspěchem...
0 Citovat

čau . Mám dotaz. Fly Scoot mě zrušili všechny lety v květnu z Berlína přes Singapur na Phuket, protože lety z Berlína byly  všechny zrušeny až do 31.5.2020. Nabízí mě však jen posunutí letu až do března 2021 s tím, že ještě doplatím rozdíl, a nebo vrátí peníze formou voucheru , platného rok ( to ale nechci ) . Je šance z nich dostat peníze zpět? ( jinak mám pojištění storna od účtu Erste Premier a ČSOB Premium ) tak při nejhorším zkusím storno přes pojišťovnu.

0 Citovat

Úsmevné,to je ako by si sa pýtal či máš šancu vyhrať športku,či máš šancu byť prezidentom,či máš šancu......predsa ÁNO.

Čiže ešte raz odpoveď :ano. následne môžeš použiť chargeback a potom to skúsiť cez poistenie(takto by som to videl ja,od jednoducheho po zložitejšie)

A možno si dať tu námahu a niečo najskôr prečítať,chápem jednoduchšie je sa opýtať.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s British ohledně rušení letů? Jde mi o to, jestli dávají standardně k refundaci i nějaký drobný voucher. Ten mě nezajímá, ale teď mi přišel mail, že se zpracovává nějaký voucher. Když jsem se proklikaval refundaci tak tam pak byla o voucheru zminka, ale jen jako "kompenzace" za zrušení letu s následným vrácením na kartu. Ještě jsem mluvil s jejich zaměstnancem, který mě ujistil, že do pár týdnů peníze přijdou, ale mám trochu pochybnosti. Nevíte teda někdo, jestli to dělá british standardně, že při zrušeném letu dává ještě jako bonus k refundaci malý voucher?

0 Citovat

V současné situaci ti k tomu nabídnou ještě malé letadlo :-)

0 Citovat

tramin napsal(a):

V současné situaci ti k tomu nabídnou ještě malé letadlo :-)

Samozřejmě nepochopeno. Ptal jsem se na to, jestli to v rámci standardizovaného systému nabízejí dlouhodobě automaticky, to by mohl někdo vědět. Něco jako třeba wizz +20%. Já nic takového nechci, ať si to klidně nechají. Jen mě znepokojuje, že mi bylo jasně řečeno, že peníze na kartu přijdou do několika týdnů, tak jestli to nějak neobrátili. Nechci jim tam zase volat, když mají zahlcené linky. 

0 Citovat

Mohly by aj vetšie,momentalne je ich dostatok.

0 Citovat

no aj tiez teraz budem riesit zaujimavy refund. na maj sme si kupili statom dotovane prelety na estonske ostrovy z tallinu. samozrejme nikam nepojdeme, lety sa uz na april zrusili, no automaticky davaju refund len 50%. to asi nie je velmi koser ze?

https://sll.flights/

0 Citovat

Libor napsal(a):

Samozřejmě nepochopeno. Ptal jsem se na to, jestli to v rámci standardizovaného systému nabízejí dlouhodobě automaticky, to by mohl někdo vědět. Něco jako třeba wizz +20%. Já nic takového nechci, ať si to klidně nechají. Jen mě znepokojuje, že mi bylo jasně řečeno, že peníze na kartu přijdou do několika týdnů, tak jestli to nějak neobrátili. Nechci jim tam zase volat, když mají zahlcené linky. 

Ale pochopeno,a snáď niekdo bude vedieť a napíše.Len malé odlachčenie.

A podľa mňa ,taká všeobecnosť(v zmysle):keď sa niečo stane niekomu neznamená že sa to stane každému a.....(ale to je hlbšieho rázu)

0 Citovat

Řeším refundaci letu British Airways - byla to letenka pro lektora na workshop, který se pravděpodobně neuskuteční do roka. BA momentálně i zrušené lety refunduje voucherem s roční platností. Máte někdo zkušenost s tím, že by momentálně vraceli i peníze? Jde požádat přes banku?  Kdyby to byla letenka moje, asi bych to neřešila, ale vzhledem k tomu, že za zrušený workshop budeme vracet peníze, půjde i toto za mnou jako ztráta - tj. budu muset lidem vrátit ze svého, proto se ptám na zkušenosti třeba z tohoto týdne. Před týdnem mi za letenku pro druhého lektora vrátili peníze bez potíží, teď už možnost jen voucheru a nemůžu se nikam moc dovolat. Poradí někdo? 

0 Citovat

Libor napsal(a):

Máte někdo zkušenost s British ohledně rušení letů? Jde mi o to, jestli dávají standardně k refundaci i nějaký drobný voucher. Ten mě nezajímá, ale teď mi přišel mail, že se zpracovává nějaký voucher. Když jsem se proklikaval refundaci tak tam pak byla o voucheru zminka, ale jen jako "kompenzace" za zrušení letu s následným vrácením na kartu. Ještě jsem mluvil s jejich zaměstnancem, který mě ujistil, že do pár týdnů peníze přijdou, ale mám trochu pochybnosti. Nevíte teda někdo, jestli to dělá british standardně, že při zrušeném letu dává ještě jako bonus k refundaci malý voucher?


Myslím, že momentálně refundují zrušené lety voucherem...... tzn. vystaví voucher v hodnotě původní letenky s platností 12 měsíců od původního letu. Refundaci peněz jsem s nimi absolvovala cca před týdnem, peníze přišly během pár dní, za další letenku už mi však peníze systém už vůbec nenabízí, jen ten voucher - řeším, co s tím, protože to byla letenka pro lektora na zrušený workshop a to, jestli se povede ho uskutečnit do roka, je nejasné a tak asi budeme vracet peníze,  takže voucher je pro nás nešikovný.  Jak to dopadne, těžko říct. 

0 Citovat

Alena Dobrovolná napsal(a):


Myslím, že momentálně refundují zrušené lety voucherem...... tzn. vystaví voucher v hodnotě původní letenky s platností 12 měsíců od původního letu. Refundaci peněz jsem s nimi absolvovala cca před týdnem, peníze přišly během pár dní, za další letenku už mi však peníze systém už vůbec nenabízí, jen ten voucher - řeším, co s tím, protože to byla letenka pro lektora na zrušený workshop a to, jestli se povede ho uskutečnit do roka, je nejasné a tak asi budeme vracet peníze,  takže voucher je pro nás nešikovný.  Jak to dopadne, těžko říct. 

Ideálny stav keď si človek sám sebe odpovie(posledná veta) Prajem aby to dopadlo. 

V UK platí do konca roku 2020 európske právo skúsiť pohroziť :IP/20/485 z 18.3.2020

Nájdete to aj tady(klasika miesto vynalozenia námahy stačí položiť otazku,ale to nemusí dobre visť ,lepšie je zmapovať viac odpovedí,pohladov,názorov,...no každý to máme inak.

0 Citovat

Peter napsal(a):

Ideálny stav keď si človek sám sebe odpovie(posledná veta) Prajem aby to dopadlo. 

V UK platí do konca roku 2020 európske právo skúsiť pohroziť :IP/20/485 z 18.3.2020

Nájdete to aj tady(klasika miesto vynalozenia námahy stačí položiť otazku,ale to nemusí dobre visť ,lepšie je zmapovať viac odpovedí,pohladov,názorov,...no každý to máme inak.


Proč komentář o nevynaložené námaze?  Zajímají mě osobní zkušenosti z posledních pár dní, jestli měl někdo jinou než já... v tom mi úplně nepomůžou informace staré třeba dva týdny. Omlouvám se, pokud vás to pohoršilo. Máme toho naloženo všichni dost, tak přeju pokojné dny , vlídné okolí a děkuju za reakci, snad to nějak vyřeším. :-) 



0 Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda někdo v posledních dnech řešil refund od Ryanairu. Máme koupené letenky do italské Pescary na 10.4. a zpět z Pescary do Prahy 13.4. - tyto lety byly zrušeny a od Ryanairu přišel email o tom, že je možné si přesunout termín bez poplatku za přesunutí, atd. Vzhledem k tomu, že nikdo neví, kdy se situace uklidní a české i italské hranice jsou ( zatím na neurčito ) zavřené, je reálné dostat zpátky plnou cenu letenek - případně jak postupovat? Předem díky za odpověď. Gabriela

0 Citovat

Alena Dobrovolná napsal(a):


Myslím, že momentálně refundují zrušené lety voucherem...... tzn. vystaví voucher v hodnotě původní letenky s platností 12 měsíců od původního letu. Refundaci peněz jsem s nimi absolvovala cca před týdnem, peníze přišly během pár dní, za další letenku už mi však peníze systém už vůbec nenabízí, jen ten voucher - řeším, co s tím, protože to byla letenka pro lektora na zrušený workshop a to, jestli se povede ho uskutečnit do roka, je nejasné a tak asi budeme vracet peníze,  takže voucher je pro nás nešikovný.  Jak to dopadne, těžko říct. 

Nevím no. I na oficiálních stránkách je furt napsáno toto: If you no longer wish to travel, you can cancel your booking and get a refund (incl. taxes) to the original form of payment.

Jestli to s nima nepůjde po dobrým, tak snad vyjde chargeback.

0 Citovat

Alena Dobrovolná napsal(a):


Proč komentář o nevynaložené námaze?  Zajímají mě osobní zkušenosti z posledních pár dní, jestli měl někdo jinou než já... v tom mi úplně nepomůžou informace staré třeba dva týdny. Omlouvám se, pokud vás to pohoršilo. Máme toho naloženo všichni dost, tak přeju pokojné dny , vlídné okolí a děkuju za reakci, snad to nějak vyřeším. :-) 



Nepohoršilo, len si myslim že ste poriadne nečitala,tiež osobná skusenost niekoho je k čomu? ....(moj pohlad na tomto vlakne:"A podľa mňa ,taká všeobecnosť(v zmysle):keď sa niečo stane niekomu neznamená že sa to stane každému a.....)" A ponukol som  čo použit při jednani s BA, následne môžete použiť chargeback  u ktoreho určite tiež nezabudnut na to isté(ako argument)


https://ec.europa.eu/commission/.../ip_20_485

0 Citovat

Libor napsal(a):

Nevím no. I na oficiálních stránkách je furt napsáno toto: If you no longer wish to travel, you can cancel your booking and get a refund (incl. taxes) to the original form of payment.

Jestli to s nima nepůjde po dobrým, tak snad vyjde chargeback.

Zkoušela jsem i jejich doporučenou komunikaci přes Twitter, ale tam se žádná reakce neobjevila.. Telefonovala na jejich české číslo, kde ovšem obsluhují momentálně jen zákazníky s cestou nejbližších 72 hodinách. To bude první z mých letů zítra, tedy to zkusím znovu a taky se poptám v bance....on-line jde jen vyřídit ten voucher. Podle zpráv v britském tisku jim ale hrozí krach, takže myslím, že se snaží udržet peníze ve voucherech, o který jsem zatím nepožádala.  Dám vědět, jak jsem dopadla. Pěkný den! 

0 Citovat

Alena Dobrovolná napsal(a):

Zkoušela jsem i jejich doporučenou komunikaci přes Twitter, ale tam se žádná reakce neobjevila.. Telefonovala na jejich české číslo, kde ovšem obsluhují momentálně jen zákazníky s cestou nejbližších 72 hodinách. To bude první z mých letů zítra, tedy to zkusím znovu a taky se poptám v bance....on-line jde jen vyřídit ten voucher. Podle zpráv v britském tisku jim ale hrozí krach, takže myslím, že se snaží udržet peníze ve voucherech, o který jsem zatím nepožádala.  Dám vědět, jak jsem dopadla. Pěkný den! 

Tak jsem volal na to české číslo a paní mi potvrdila, že je v procesu vrácení peněz na kartu a že to bude ještě trvat 5 až 10 dní a o voucheru, že nic neví. Tak to můžete také zkusit. Snad ten krach nepřijde

0 Citovat

Petr Vondrlík napsal(a):

Sorry, ale tohle je jako JPP (jedna paní povídala).

O chargeback jsem požádal u mojí banky a hodím sem pak, jak se to celé s Aegean vyvíjelo. 

Samozřejmě to zkus a pak sem napiš. Napsal jsi to ale jako samozřejmost a vypadalo to, že nepochybuješ o úspěšnosti, tak jsem dal odkaz na názory zkušených, aby neměli velká očekávání ti, co se budou řídit tvou radou.
0 Citovat

No já vezmu bez boje vouchery od aerolinek,kde jsem to rezervoval přímo,tam je naděje na úspěch minimální....kór když nejvíce peněz mám v Tapu ..

Ale dost peněz mám v letenkách rezervovaných přes Sudent Agency (nejvíce ČSA) a tady budu trvat na penězích !!

Zkusím vše co půjde - nechvátám,času dost ..

0 Citovat

Libor napsal(a):

Tak jsem volal na to české číslo a paní mi potvrdila, že je v procesu vrácení peněz na kartu a že to bude ještě trvat 5 až 10 dní a o voucheru, že nic neví. Tak to můžete také zkusit. Snad ten krach nepřijde

  Super, díky moc za zkušenost.... zkusím to znovu. :-) 

0 Citovat

Vypadá to, že Ryanair už neprovádí zdarma změnu letu při jeho zrušení, resp. poplatek za změnu je nula (tedy akt změny je zdarma), ale je nutno doplatit rozdíl v ceně letenky. Což v mém případě nyní dělá řádově stovky až tisíce EUR. Ještě před 14 dny mi změnili termíny úplně zdarma, bez doplácení ceny letenek, ale teď už se mi to nepodařilo. Nebo má někdo aktuálně jinou zkušenost?

0 Citovat

Alena Dobrovolná napsal(a):

  Super, díky moc za zkušenost.... zkusím to znovu. :-) 

Jen pro info. Z 5-10 dní se stalo 5 hodin a peníze jsou na účtu. Takže bych se nebál, že by "zatím" neplatili. Aspoň malá útěcha za ztráty, co nás čekají v budoucnu.

0