Zpět na seznam míst co vidět na bulharském jižním pobřeží
Elenite

Elenite

Nejsevernější z letovisek jižní riviéry se jmenuje Elenite a leží na konci vedlejší pobřežní silnice ze Svetiho Vlasu. Elenite je zasazeno do hezké kopcovité krajiny s komornější atmosférou. Dostatečně dlouhé a široké pláže nejsou tak přelidněné jako v nedalekém Slunečném Pobřeží.

Elenite je ideální letovisko pro klidnou relaxační dovolenou, plné moderních apartmánových domů a několika málo nových spa a all-inclusive hotelů.

Pláže

Přímo v Elenite najdete dvě větší veřejné pláže. Východnější z nich je o něco větší a najdete zde více možností stravování a zábavy v podobě půjčoven skútrů, jízdy na banánech či parasailing, zatímco západnější je klidnější a navštěvovaná především turisty s vlastním vybavením.

Ceny lehátek a slunečníků v Elenite startují na 5 BGN za kus, tedy 15 BGN za set slunečníku a dvou lehátek na jeden den.

Ubytování v Elenite

V letovisku najdete především apartmánové domy a pak novější luxusnější hotely typu all-inclusive. Vesnička je malá, a tak i ze vzdálenějších hotelů to na pláž není dál než 150 metrů.

Nejluxusnější hotely začínají na cenách kolem 2 500 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj se snídaní a večeří nebo dokonce all-inclusive. Apartmánová studia pak startují zhruba na 1 600 Kč za noc. Podívejte se na seznam všech ubytování v Elenite.

Letovisko Elenite se snaží specializovat spíše na bohatší klientelu a levných penzionů a hotelů zde příliš nenajdete.

Zájezdy do Elenite

Nejlevnější zájezdy do luxusních resortů v Elenite s all-inclusive začínají na 11 000 Kč za osobu na 8 dní.

Podívejte se na všechny zájezdy do Elenite.

Jak se sem dostat

Přímo do Elenite jezdí místní autobusová linka z Nesebaru přes Slunečné Pobřeží a Sveti Vlas každý den jednou za 40 minut. Jízdenku koupíte u řidiče za 2 BGN.

  • Naviguj: 42.7024, 27.8115

Další místa na bulharském jižním pobřeží

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu