Sluneční pobřeží hotely
Bulharské jižní pobřeží

17 míst co vidět na bulharském jižním pobřeží

Sveti Vlas

Sveti Vlas

Městečko Sveti Vlas se sice téměř dotýká mnohem slavnějšího letoviska Slunečné Pobřeží, ale atmosférou snad nemůže být rozdílnější. Zatímco větší Sluneční Pobřeží je moderní středisko tepající nočním životem se spoustou panelových výškových budov, Sveti Vlas je menší upravené stylové městečko ležící na úpatí kopců.

Oproti Slunečnému Pobřeží se dá Sveti Vlas nazvat oázou klidu a relaxu s velmi komorní a příjemnou atmosférou.

Pláže

Sveti Vlas se může pyšnit třemi plážemi, z nichž všechny drží Modrou vlajku čistoty. Na všech najdete jemný zlatý písek.

  • Centrální pláž najdete hned v centru městečka, na níž najdete pár barů a restaurací. Část je vyčleněna pro klienty, kteří si zaplatí lehátko se slunečníkem (na den cca 20 BGN), malá část pak pro lidi s vlastním vybavením. Pláž je relativně úzká a v sezoně velmi přelidněná.
  • Severní pláž je mnohem širší, avšak výrazně kratší než Centrální. Celkové prostředí je ale upravenější a přívětivější.
  • Východní pláž je nejmenší a nejužší s místy skalnatým vstupem do moře.

Pokud nebudete spokojeni s velikostí pláží přímo ve městě Sveti Vlas, není nic snazšího než popojít pár set metrů či popojet autobusem do blízkého Slunečného Pobřeží, kde najdete pláž o délce 8 km, která nabízí naprosto vše.

Ubytování

Ve Svetim Vlasu najdete spíše menší hotely a penziony s cenami od 800 do 1 200 Kč za noc pro dva. Především ve východní části letoviska pak najdete několik klasických hotelových resortů, kde pořídíte dvoulůžkový pokoj zhruba od 1 500 Kč za noc.

Sveti Vlas je malé město vtěsnané mezi moře a zvedající se pohoří, tudíž od žádného z hotelů či penzionů neujdete na pláž více než 300 metrů.

Zájezdy

Zájezdy do letoviska Sveti Vlas jsou dražší než na sousední Slunečné Pobřeží a startují na 9 000 Kč na osobu za týden pobytu. Podívejte se na seznam aktuálních zájezdů do Svetiho Vlasu.

Doprava

Mezi městy Sveti Vlas, Slunečné Pobřeží a Nesebar jezdí během dne autobusy zhruba každých 15 minut. Jízdenky zaplatíte u řidiče a vyjdou na 1,5 až 2 BGN. Přímé spoje do Burgasu jezdí asi jednou za 2 hodiny, ze sousedního Slunečného Pobřeží pak 3-4x za hodinu s cenami mezi 5 a 6 BGN.

Chystáš se na bulharské jižní pobřeží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jarda Dusek
před rokem

nevite nekdo o lodnim taxi do nessebaru