Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Nessebar

Nesebar

Nesebar (někdy psaný Nessebar) je pohádkové město rozkládající se na poloostrově na Slunečném pobřeží s antickými památkami a středověkými dřevěnými stavbami. Měto patří na seznam památek UNESCO. Pozůstatky nejstaršího dochovaného kostela sv. Sofie sahají až do 5. století n.l., ve městě však najdete desítky památek z thráckých dob i antiky.

Město leží na jižní cípu jednoho z nejznámějších bulharských letovisek Slunečné pobřeží a je tak jedním z ideálních míst pro ubytování, kdy můžete kombinovat klasickou plážovou dovolenou s poznáváním památek.

Nejrychleji se do Nesebaru dostanete autobusem či autem z Burgasu, který je vzdálen asi 40 km směrem na jih. Autobusy odjíždějí z burgaského jižního autobusového nádraží 1-2x za hodinu. Orientační jízdní řád najdete na webu burgasbus.info, vždy ale počítejte s tím, že časy na internetu u regionálních nemusí úplně přesně odpovídat skutečnosti. Jízdenky nemusíte kupovat v předstihu a počítejte cca s cenou mezi 5 a 7 BGN.

  • Naviguj: 42.6577, 27.7187

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu