Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Pozor, cesta bez omezení je možná pouze letecky. Při pozemní cestě potřebujete je nutné podstoupit karanténu.

Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Nessebar

Nesebar

Nesebar (někdy psaný Nessebar) je pohádkové město rozkládající se na poloostrově na Slunečném pobřeží s antickými památkami a středověkými dřevěnými stavbami. Měto patří na seznam památek UNESCO. Pozůstatky nejstaršího dochovaného kostela sv. Sofie sahají až do 5. století n.l., ve městě však najdete desítky památek z thráckých dob i antiky.

Město leží na jižní cípu jednoho z nejznámějších bulharských letovisek Slunečné pobřeží a je tak jedním z ideálních míst pro ubytování, kdy můžete kombinovat klasickou plážovou dovolenou s poznáváním památek.

Nejrychleji se do Nesebaru dostanete autobusem či autem z Burgasu, který je vzdálen asi 40 km směrem na jih. Autobusy odjíždějí z burgaského jižního autobusového nádraží 1-2x za hodinu. Orientační jízdní řád najdete na webu burgasbus.info, vždy ale počítejte s tím, že časy na internetu u regionálních nemusí úplně přesně odpovídat skutečnosti. Jízdenky nemusíte kupovat v předstihu a počítejte cca s cenou mezi 5 a 7 BGN.

  • Naviguj: 42.6577, 27.7187

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu