Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Pozor, cesta bez omezení je možná pouze letecky. Při pozemní cestě potřebujete je nutné podstoupit karanténu.

Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Burgas

Slunečné pobřeží

Legenda mezi bulharskými letovisky, Slunečné pobřeží, se nachází asi 35 km severně od Burgasu mezi městy Nesebar a Sveti Vlas. Jedna z nejdelších a nejživějších černomořských pláží měří 8 km a najdete v jejím blízkém okolí přes 500 hotelů a penzionů nejrůznější kvality. 

Pláž na Slunečném pobřeží je oblíbená pro širokou škálu turistů, každopádně však všechny přitahuje jemným pískem, bohatým zázemím nebo třeba pozvolným vstupem do moře.

Jižní, asi 5 km dlouhá část pláže, láká milovníky nočního života. Nepřeberné množství barů, restaurací a diskoték tu funguje až dlouho do noci. Naopak severní, 3 km část, je ideální pro rodiny s dětmi. Ve večerních hodinách je zde poměrně klid a přes den množství dětských hřišť a různých vodních atrakcí. 

Půjčit lehátko se slunečníkem si můžete buď ve svém hotelu nebo kdekoliv na pláži za ceny kolem 10 BGN na den.

Doprava: Z Burgasu na Sluneční pobřeží míří mnoho autobusů, v průměru každých 10 až 15 minut (jízdní řád) od 6 hodin ráno až do cca 23:30. Cena jízdenky se pohybuje okolo 6 BGN. Autobusy odjíždějí z nádraží Burgas Jih.

  • Naviguj: 42.6922, 27.7146

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu