Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Burgas

Slunečné pobřeží

Legenda mezi bulharskými letovisky, Slunečné pobřeží, se nachází asi 35 km severně od Burgasu mezi městy Nesebar a Sveti Vlas. Jedna z nejdelších a nejživějších černomořských pláží měří 8 km a najdete v jejím blízkém okolí přes 500 hotelů a penzionů nejrůznější kvality. 

Pláž na Slunečném pobřeží je oblíbená pro širokou škálu turistů, každopádně však všechny přitahuje jemným pískem, bohatým zázemím nebo třeba pozvolným vstupem do moře.

Jižní, asi 5 km dlouhá část pláže, láká milovníky nočního života. Nepřeberné množství barů, restaurací a diskoték tu funguje až dlouho do noci. Naopak severní, 3 km část, je ideální pro rodiny s dětmi. Ve večerních hodinách je zde poměrně klid a přes den množství dětských hřišť a různých vodních atrakcí. 

Půjčit lehátko se slunečníkem si můžete buď ve svém hotelu nebo kdekoliv na pláži za ceny kolem 10 BGN na den.

Doprava: Z Burgasu na Sluneční pobřeží míří mnoho autobusů, v průměru každých 10 až 15 minut (jízdní řád) od 6 hodin ráno až do cca 23:30. Cena jízdenky se pohybuje okolo 6 BGN. Autobusy odjíždějí z nádraží Burgas Jih.

  • Naviguj: 42.6922, 27.7146

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu