Cestování Covid–19

V současné lze vycestovat i za účelem turistiky, podmínkou je pouze vyplnění formuláře na hranicích. Pozemní cesta přes Rakousko a Slovinsko je možná bez předložení testu na koronavirus. Při návratu do ČR však musíte negativní test na koronavirus zatím předložit.

Při překročení hranice je nutno uvést přesné kontaktní údaje, adresu ubytování a datum plánovaného odjezdu ze země. Aktuální informace naleznete na webu Ministerstva zahraničí.

Zdraví

Na návštěvu Chorvatska nepotřebujete žádné speciální očkování, postačí si zkontrolovat platnost vašeho pravidelného očkování, případně se nechat přeočkovat. Rozhodně si dejte pozor na spalující slunce a řádně se namažte opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem a dodržujte pitný režim. Konzumace vody z kohoutku se bát nemusíte, voda je pitná, pokud není uvedeno jinak.

Kriminalita

Bezpečnostní situace na území Chorvatska je dobrá. Zejména po dobu letní turistické sezony působí preventivně dostatečná přítomnost uniformované policie na souši i na moři. Přesto je třeba věnovat soustavnou pozornost svým osobním věcem, zejména dokladům a financím, a chránit je před případnými kapsáři, kterým nahrává zvýšená koncentrace osob v letoviscích (zdroj: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/other.html).

Riziko katastrof

Riziko přírodních katastrof v Chorvatsku je velmi mizivé. Se silnou tektonickou činností se zde nesetkáte, žádné tajfuny a tornáda zde nehrozí. Maximálně vás může zastihnout nějaká bouřka v podobné síle jako na území ČR. Jediným ohrožením mohou být požáry, které se čas od času objevují v letních měsících, jelikož je země často velmi vyprahlá. V přímořských letoviscích se jich ale bát nemusíte, nijak vám dovolenou nenaruší, maximálně bude uzavřeno několik silnic při cestě do vámi zvoleného letoviska. 

Internet a elektřina

Wifi najdete v téměř ve všech hotelech, restauracích a samozřejmě nechybí ani na letišti.

Jelikož je Chorvatsko členem EU, tak zde můžete nově používat svůj datový tarif za stejnou cenu jako u nás. Pokud tedy máte měsíčně například 500 MB dat, tak je můžete používat i při návštěvě Chorvatska bez jakéhokoli příplatku.

Elektřina je v Chorvatsku stejná jako v ČR, tedy napětí 230 V a frekvence 50 Hz. Zásuvky jsou též stejné, a tak není třeba vlastnit žádný adaptér.

Důležité kontakty

  • Tísňová linka – 112
  • Policie – 192
  • Hasiči – 193
  • Rychlá zdravotnická pomoc – 194
  • Kontakt na příslušníky Policie ČR působící v průběhu turistické sezóny v Chorvatsku:
  • Omiš: +385 955 693 390, +385 955 693 395
  • Šibenik: +385 955 693 388, +385 955 693 394
  • Chorvatská telefonní předvolba je – +385
Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu