Zavřít boční panel

Aktivity v Chorvatsku

Pokud máte alespoň trochu dobrodružnou duši a nechcete celou vaši dovolenou strávit na pláži, tak rozhodně navštivte stránku: http://splitadventure.com/.

Můžete si zde zarezervovat jízdu na kánoi nebo raftu po řece Centina, stejně tak jízdu na kajaku na moři na Hvaru nebo ve Splitu. V nabídce je také horolezectví, paintball, paddleboarding a jízda na kole. Mezi další aktivity můžeme zařadit bungee jumping ze starého Maslenického mostu přes řeku Zrmanja východně od Zadaru, potápění v okolí ostrova Rab v Kvarnerském zálivu a windsurfing v takzvaném Pelješském kanálu mezi ostrovem Korčula a poloostrovem Pelješac. Pro rodiny s dětmi je skvělou volbou aqvapark Istralandia mezi letoviskem Novigrad a městečkem Buje na severu Istrie nebo aquapark v rámci resortu Solaris u Šibeniku.

Pokud Vaše ratolesti návštěva aquaparku neunaví, můžete je ještě vzít do dinoparku ve Funtaně a Omiši. Za návštěvu stojí také mořské akvárium v istrijské Poreči a v Bašce na ostrově Krk. Kdo si chce užít žhavé noční zábavy, měl by zamířit na proslulé diskotéky na pláži Zrće na ostrově Pag, často označované jako „chorvatská Ibiza“. Vyhlášená je také diskotéka Saturnus ve středisku Zaton u Zadaru. V Chorvatsku se každoročně pořádá také řada hudebních festivalů, z nich největší je festival Ultra Europe ve Splitu: https://ultraeurope.com/. 

Mezi nejkrásnější pláže v Chorvatsku patří Punta Rata v Brele jižně od Splitu. Oblíbenosti pláže bohužel odpovídá i její obrovská návštěvnost, proto pokud si chcete užít klidu, je třeba přijít velmi brzy z rána. Rajská pláž je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Najdete ji v Loparu na ostrově Rab a měří asi 1,5 km. Pro děti je skvělou volbou nejen kvůli jemnému písku, ale i kvůli mělké vodě až několik desítek metrů od břehu. Nejživěji je rozhodně na Zrćebeach, naopak mezi klidnější pláže patří Pupnatska Luka na jižní straně ostrova Korčula.

Treky v Chorvatsku

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro tebe napsal vojtech.kaiser
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červen - září
Na tradiční koupačku vyraz v létě. Prší méně a je tepleji než v ČR.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 50 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu