Pokud máte alespoň trochu dobrodružnou duši a nechcete celou vaši dovolenou strávit na pláži, tak rozhodně navštivte stránku: http://splitadventure.com/.

Můžete si zde zarezervovat jízdu na kánoi nebo raftu po řece Centina, stejně tak jízdu na kajaku na moři na Hvaru nebo ve Splitu. V nabídce je také horolezectví, paintball, paddleboarding a jízda na kole. Mezi další aktivity můžeme zařadit bungee jumping ze starého Maslenického mostu přes řeku Zrmanja východně od Zadaru, potápění v okolí ostrova Rab v Kvarnerském zálivu a windsurfing v takzvaném Pelješském kanálu mezi ostrovem Korčula a poloostrovem Pelješac. Pro rodiny s dětmi je skvělou volbou aqvapark Istralandia mezi letoviskem Novigrad a městečkem Buje na severu Istrie nebo aquapark v rámci resortu Solaris u Šibeniku.

Pokud Vaše ratolesti návštěva aquaparku neunaví, můžete je ještě vzít do dinoparku ve Funtaně a Omiši. Za návštěvu stojí také mořské akvárium v istrijské Poreči a v Bašce na ostrově Krk. Kdo si chce užít žhavé noční zábavy, měl by zamířit na proslulé diskotéky na pláži Zrće na ostrově Pag, často označované jako „chorvatská Ibiza“. Vyhlášená je také diskotéka Saturnus ve středisku Zaton u Zadaru. V Chorvatsku se každoročně pořádá také řada hudebních festivalů, z nich největší je festival Ultra Europe ve Splitu: https://ultraeurope.com/. 

Mezi nejkrásnější pláže v Chorvatsku patří Punta Rata v Brele jižně od Splitu. Oblíbenosti pláže bohužel odpovídá i její obrovská návštěvnost, proto pokud si chcete užít klidu, je třeba přijít velmi brzy z rána. Rajská pláž je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Najdete ji v Loparu na ostrově Rab a měří asi 1,5 km. Pro děti je skvělou volbou nejen kvůli jemnému písku, ale i kvůli mělké vodě až několik desítek metrů od břehu. Nejživěji je rozhodně na Zrćebeach, naopak mezi klidnější pláže patří Pupnatska Luka na jižní straně ostrova Korčula.

Treky v Chorvatsku

Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu