Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Chorvatsko
Podobné počasí pro celou zemi

10 °C

11 °C

14 °C

17 °C

23 °C

27 °C

30 °C

30 °C

25 °C

20 °C

15 °C

11 °C

Počasí v Chorvatsku

Počasí ve vnitrozemí a na pobřeží se poměrně liší. Ostrovy mají nejstabilnější počasí. Průměrná teplota na ve vnitrozemí (v Záhřebu) je v lednu 3,1 °C a v červenci 26,7 °C. Průměrná teplota na pobřeží (v Dubrovníku) činí v lednu 12,2 °C a v červenci 28,3 °C. V hlavní sezoně mohou teploty na pobřeží stoupat až k 40 °C a teplota moře je někdy vyšší než 25 °C. Nejvíce srážek v létě spadne na Istrii a ve vnitrozemí v okolí Záhřebu, naopak nejméně v Dalmácii. Nejvíce srážek v zimě spadne na Istrii, naopak nejméně ve vnitrozemí v okolí Záhřebu Osijeku.

Kdy jet do Chorvatska

Hlavní sezona (červenec a srpen): V hlavní sezoně je nejlepší počasí. Nejvíce hodin slunečního svitu je na ostrovech Hvar a Korčula a ve městě Dubrovník. Ceny jsou v hlavní sezoně nejvyšší a pobřežní destinace nejrušnější.

Vedlejší sezona (květen, červen a září): Pobřeží je nádherné, voda v Jadranu stále dostatečně teplá na koupání, turistů málo a ceny nižší. Na jaře a časně v létě vane vytrvalý vítr zvaný mistral, který je skvělý na plachtění.

Mimo sezonu (říjen–duben): Zimy jsou ve vnitrozemí poměrně chladné (průměrně 2 °C), na pobřeží o něco teplejší (průměrně 10 °C). Výhodami tohoto období jsou nejnižší ceny v roce a naprosté minimum turistů.

Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu