Zlatni Rat
Chorvatsko

Zásuvky a internet v Chorvatsku

Elektřina a zásuvky

Chorvatská elektrická síť funguje na bázi napětí 230 V a frekvence 50 Hz, což jsou stejné hodnoty jako v České republice.

Zásuvky a zástrčky se v Chorvatsku používají zejména typu F (tzv. typ Schuko)typu C. Zásuvka typu F vypadá shodně jako zásuvky v ČR, jen má místo zemnícího kolíku dvojici uzemňovacích pásků nahoře a dole. S tím si však většina moderních zástrček (například pro počítače či rychlovarné konvice) bez problému poradí, jelikož kromě otvoru na zemnící kolík má po stranách i výřezy právě pro zemnící pásky. Ostatně i v ČR se již často setkáte právě s "Schuko" zásuvkami.

Zásuvky typu C nemají zemnění (nahrazuje ho dvoufázová ochrana), bez potíží do nich zapojíte většinu spotřebičů.

  • Zásuvky: F a C
  • Napětí: 230 V
  • Frekvence: 50 Hz
  • Adaptér: není potřeba

Internet

Chorvatsko je součástí EU, data v mobilu vám tak budou fungovat bez příplatku. Využívat je můžete úplně stejně, jako byste využívali doma v ČR nebo na Slovensku. Internetové pokrytí v Chorvatsku je dobré prakticky ve všech částech země, zejména ve velkých městech a letoviscích.

Veřejné wi-fi sítě nabízí naprostá většina hotelů i penzionů a jsou dostupné v mnoha větších restauracích.

Volání

Pro volání se v rámci EU vztahují stejná pravidla jako byste volali vnitrostátně. Z Chorvatska domů tedy budete volat za shodné ceny a tarify jako voláte po ČR. Žádné příplatky za roaming při cestě do Chorvatska nečekejte.

Chystáš se do Chorvatska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele vojtech.kaiser
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021