Cestování Covid-19

Od 1. září jsou všichni cestující do Egypta starších 6 let povinni předložit negativní test ne starší než 48 hodin před odletem. Platí i pro cesty do letovisek na Sinajském poloostrově.

Po návratu do ČR budete muset taktéž podstoupit test nebo 10 denní karanténu.

Další informace najdete na MZV.cz.

Zpět na seznam míst co vidět v Egyptě
Kitchenerův ostrov

Asuán

Asuán je naše nejoblíbenější město, které rozhodně stojí za návštěvu. V jeho centru se nachází historický bazar (neboli súq), kde můžete nakoupit třeba koření nebo různé suvenýry.

Na Nilu je pak několik ostrůvků, jedním z nich Kitchenerův ostrov, kde se nachází nádherná botanická zahrada s mnoha druhy palem, jasmínů, ibišků apod. Na ostrov se dostanete lodí, kdy se stačí na břehu pozeptat místních v loděnicích a za úplatek vás rádi svezou.

Dalším ostrovem je Elefantin, kde se nachází původní núbijské vesničky s krásnými malovanými domy a přátelskou atmosférou místních. Doporučujeme se projít ostrůvkem a nechat se pak místními pozvat do núbijského domu, který mají vždy částečně otevřený pro turisty a kde vás pohostí čajem. Ukážou vám místní tradiční výrobky a nabídnout ke koupi, určitě vás nebudou nutit, rádi se i jen pochlubí svým uměním. Je zdvořilé jim nechat spropitné za čaj, i když si o to neřeknou. Nám se stalo, že nás pak pozvali na rodinnou večeři s hudbou a tancem, která byla opravdu úžasná, a nic po nás nechtěli, ani spropitné si nevzali. Dokonce nás zvali na příští rok na bratrancovu svatbu.

Ve městě se ještě nachází krásné Núbijské muzeum, kde se o životě a kultuře Núbijců mnoho dozvíte.

Z Asuánu se můžete vydat na několik výletů – k nejznámějším patří určitě Abu Simbel, což je chrám a nejjižnější bod Egypta přímo u súdánských hranic. Jeho prostředí má své kouzlo, ale osobně nám jedna návštěva stačila, neboť místo je velmi přelidněné a z chrámu si toho moc neužijete.

Krásný výlet je na ostrovní chrám Philae nebo na Násirovu přehradu, kam se dostanete jen s turistickým výletem, po svých nikoliv. Mezi Asuánem a Luxorem se nachází ještě chrám Edfu a poblíž Asuánu mnohem zajímavější chrám Kom Ombo.

Můžete se také vydat do pouště a navštívit mauzoleum Aga Khana a dále pak klášter sv. Simeona. Na Asuánu se nám líbí, že zde najdete prvky několika kultur a náboženství. Pokaždé, když jsme v Asuánu nebo i Luxoru, nenecháme si ujít volné projížďky na lodi. Stačí si v loděnici pronajmout loď i s kapitánem a můžete si plachtit, kam chcete. Kapitán vám řekne spoustu zajímavostí, zastavíte na banánovém ostrově, popijete karkade s místními a plavíte se dál po Nilu a kolem jeho ostrůvků.

  • Naviguj: 24.0951, 32.9038

Další místa v Egyptě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu