Egypt
Egypt

9 míst co vidět v Egyptě

Asuán

Kitchenerův ostrov

Asuán je naše nejoblíbenější město, které rozhodně stojí za návštěvu. V jeho centru se nachází historický bazar (neboli súq), kde můžete nakoupit třeba koření nebo různé suvenýry.

Na Nilu je pak několik ostrůvků, jedním z nich Kitchenerův ostrov, kde se nachází nádherná botanická zahrada s mnoha druhy palem, jasmínů, ibišků apod. Na ostrov se dostanete lodí, kdy se stačí na břehu pozeptat místních v loděnicích a za úplatek vás rádi svezou.

Dalším ostrovem je Elefantin, kde se nachází původní núbijské vesničky s krásnými malovanými domy a přátelskou atmosférou místních. Doporučujeme se projít ostrůvkem a nechat se pak místními pozvat do núbijského domu, který mají vždy částečně otevřený pro turisty a kde vás pohostí čajem. Ukážou vám místní tradiční výrobky a nabídnout ke koupi, určitě vás nebudou nutit, rádi se i jen pochlubí svým uměním. Je zdvořilé jim nechat spropitné za čaj, i když si o to neřeknou. Nám se stalo, že nás pak pozvali na rodinnou večeři s hudbou a tancem, která byla opravdu úžasná, a nic po nás nechtěli, ani spropitné si nevzali. Dokonce nás zvali na příští rok na bratrancovu svatbu.

Ve městě se ještě nachází krásné Núbijské muzeum, kde se o životě a kultuře Núbijců mnoho dozvíte.

Z Asuánu se můžete vydat na několik výletů – k nejznámějším patří určitě Abu Simbel, což je chrám a nejjižnější bod Egypta přímo u súdánských hranic. Jeho prostředí má své kouzlo, ale osobně nám jedna návštěva stačila, neboť místo je velmi přelidněné a z chrámu si toho moc neužijete.

Krásný výlet je na ostrovní chrám Philae nebo na Násirovu přehradu, kam se dostanete jen s turistickým výletem, po svých nikoliv. Mezi Asuánem a Luxorem se nachází ještě chrám Edfu a poblíž Asuánu mnohem zajímavější chrám Kom Ombo.

Můžete se také vydat do pouště a navštívit mauzoleum Aga Khana a dále pak klášter sv. Simeona. Na Asuánu se nám líbí, že zde najdete prvky několika kultur a náboženství. Pokaždé, když jsme v Asuánu nebo i Luxoru, nenecháme si ujít volné projížďky na lodi. Stačí si v loděnici pronajmout loď i s kapitánem a můžete si plachtit, kam chcete. Kapitán vám řekne spoustu zajímavostí, zastavíte na banánovém ostrově, popijete karkade s místními a plavíte se dál po Nilu a kolem jeho ostrůvků.

Chystáš se do Egypta?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.