Egypt

9 míst co vidět v Egyptě

Luxor

Luxor

Luxor je nádherné historické město, v jehož okolí se nachází mnoho památek, které stojí za to navštívit. Doporučujeme výlet do Údolí králů, kde máte možnost vidět spoustu krásných hrobek. Údolí králů se nachází ve skalnaté poušti, kde panuje naprostý klid a neskutečné ticho. Společně s návštěvou Údolí králů můžete navštívit chrám královny Hatšepsut.

Nás osobně zde nejvíce učaroval Karnacký komplex, v němž najdete několik chrámů a také slavnou sloupovou síň. V některých chrámech budete mít možnost vidět naprosto zachovalé barvy z původní doby.

V komplexu se pohybují místní, kteří vám budou neustále chtít ukazovat, kde co je, kam se máte podívat a dělají to proto, že po vás budou chtít bakšiš (například 5 liber). Je tedy na vás, zda hned odmítnete nebo se necháte provést. Někdy vám ukážou zajímavé kresby, kterých byste si jinak nevšimli. Na pobřeží Nilu najdete pak ještě menší Luxorský chrám.

Poblíž Luxoru se nachází krásně zachovalý chrám Abydos, sem se dostanete bohužel jen zakoupením výletu, protože turistům se sem nedovoluje jet na vlastní pěst. Tento chrám je opravdu nádherný a mimo jiné zde najdete známé kresby hieroglyfů, které mají podobu vrtulníku, ponorky apod. a dobře slouží konspiračním teoretikům. Dalším místem, které můžete navštívit, je chrám v Esně, který taktéž budete muset navštívit společně s turistickou výpravou.

Chystáš se do Egypta?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.