Paříž
Paříž

39 míst co vidět v Paříži

Nadace Louis Vuitton

Nadace Louis Vuitton

Stavba vás rozhodně zaujme svou prosklenou moderní architekturou, za což vděčí slavnému americkému architektovi Franku Gehrymu. V Česku je známý jako autor Tančícího domu v Praze. Stavba byla dokončena a následně otevřena v roce 2014. K čemu však tato zvláštní stavba slouží? Jedná se umělecké muzeum a kulturní centrum, kterou sponzoruje proslulá společnost Louis Vuitton. Najdete tu tedy dočasné výstavy moderního umění z celého světa, které jsou jedinečné jako stavba sama. Krásnou atmosféru dodává umístění budovy v 2. největším pařížském parku Bois de Boulogne, kde najdete klid a krásu přírodu.

Vstupné a otevírací doba

K budově a do parku je neomezený přístup, ale pokud se budete chtít podívat do interiéru a na výstavy, budete muset zaplatit vstupné. Dospělí 9 EUR, děti a studenti do 26 let 4 EUR, rodinné vstupné 20 EUR (max. 2 dospělí a max. 4 děti do 18 let). 

Otevřeno je od pondělí do soboty v čase 10:00–18:00 hod. 

Jak se sem dostat

Jelikož je nadace součástí parku, vymezte si alespoň půl dne, kdy si užijete zároveň klid v přírodě. V pěší vzdálenosti do 15 minut se nachází stanice metra Les Sablons s linkou 1. Pokud se vám více hodí metro linky 2, jeďte na stanici Porte Dauphine, která je od nadace vzdálená asi 25 minut pěšky přes park. Vedle této stanice se ještě nachází stanice Avenue Foch pro vlaky RER linky C. 

Přímo u budovy pak staví autobusové linky číslo 63 a 244.

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 05. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.