Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
La Defense

La Défense

La Défense je jedinou opravdu moderní čtvrtí v blízkém okolí Paříže a největší administrativní distrikt v celé oblasti Île-de-France a jedním z největších v Evropě. První mrakodrapy zde vznikaly už v 60. a 70. letech 20. století, přičemž inspirací byly newyorský Manhattan a dowtown Chicaga.

Ve čtvrti La Défense sídlí mnoho nadnárodních firem, najdete zde jeden z největších obchodních domů ve Francii i nejvyšší budovu v Paříži, Tour First s 231 metry. 

Čtvrť je vystavěna na konci 10-kilometrové třídy Axe historique, která začíná u muzea Louvre a přes Champs-Elysées pokračuje kolem Vítězného oblouku až do La Défense.

Grande Arche

Největší dominantou Le Défense je bezesporu Grande Arche, moderní vítězný oblouk, který doplňuje dvojici historických oblouků v centru města. Grande Arche je masivní betonovo-skleněná stavba dánského architekta Otto von Spreckelsena a vznikla v roce 1989. Je vysoká 105 metrů a na její střeše najdete restauraci a vyhlídku na panoráma staré Paříže v čele s Eiffelovou věží.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně od 10:00 do 19:00, poslední vstup je však již v 18:30.

Vstupenky doporučujeme koupit online na oficiálním webu, prodávají se pouze na konkrétní datum, nikoliv hodinu. V daný den můžete vyhlídku navštívit kdykoliv.

Jak se sem dostat

Ačkoliv administrativně La Défense neleží v Paříži, náleží městské zóně 1-3, platí vám zde tedy celo- nebo vícedenní jízdenka pro Paříž.

Z centra se sem dostanete velmi jednoduše. Jezdí sem vlak linky RER A (rychlejší) a metro linky 1 (o něco pomalejší). Stanice se jmenuje přímo "La Défense".

Ubytování

V La Défense jsou hotely především vycházející vstříc business klientele a tudíž narazíte na kvalitnější a dražší ubytování s cenami od 140 EUR ve 4* hotelu CitizenM Paris La Défense a od 220 EUR za noc pro 2 v 4* hotelech Renaissance Paris Hotel La Défense či Hilton Paris La Défense.

  • Naviguj: 48.8924, 2.2362

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu