Zpět na seznam míst co vidět v Benátkách
Benátské loděnice

Benátské loděnice

Na východní straně historického centra se rozkládá veliký areál bývalých benátských loděnic, v italštině Arsenale di Venezia. Tyto loděnice sloužily benátskému námořnictvu už od 13. století a dodnes v sobě skrývají silného genia loci dalekých plaveb i těžké práce v docích. Patříte-li mezi fanoušky námořní plavby, rozhodně do benátských loděnic zavítejte.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Ztraťte se ve spleti starých doků

Do areálu benátských loděnic můžete vstoupit kdykoliv a zcela zdarma. Ponořte se do nitra oblasti velké přes 46 hektarů do spleti uliček mezi starými doky, jeřáby a přístavišti. Většina současných budov pochází z 19. století, kdy loděnice prošly velkou obnovou a rekonstrukcí.

Pohodu si užijete na mnoha promenádách s několika kavárnami, kde však je jen zlomek turistů oproti historickému centru.

Kultura a Benátské bienále

Většina budov v loděnicích slouží kulturním účelům, výstavám, dočasným galeriím a různým hromadným akcím. Jen málokde v Benátkách totiž narazíte na tak rozlehlé vnitřní a venkovní prostory, a proto je areál benátských loděnic k těmto účelům ideální.

Nejslavnější akcí, která se v docích pořádá, je bezesporu Benátské bienále, mezioborová přehlídka současného výtvarného umění konající se zde každý lichý rok.

  • Naviguj: 45.4347, 12.3502

Další místa v Benátkách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu