Benátky
Benátky

24 míst co vidět v Benátkách

Benátské loděnice

Výstaviště, Historická budova

Benátské loděnice

Na východní straně historického centra se rozkládá veliký areál bývalých benátských loděnic, v italštině Arsenale di Venezia. Tyto loděnice sloužily benátskému námořnictvu už od 13. století a dodnes v sobě skrývají silného genia loci dalekých plaveb i těžké práce v docích. Patříte-li mezi fanoušky námořní plavby, rozhodně do benátských loděnic zavítejte.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Ztraťte se ve spleti starých doků

Do areálu benátských loděnic můžete vstoupit kdykoliv a zcela zdarma. Ponořte se do nitra oblasti velké přes 46 hektarů do spleti uliček mezi starými doky, jeřáby a přístavišti. Většina současných budov pochází z 19. století, kdy loděnice prošly velkou obnovou a rekonstrukcí.

Pohodu si užijete na mnoha promenádách s několika kavárnami, kde však je jen zlomek turistů oproti historickému centru.

Kultura a Benátské bienále

Většina budov v loděnicích slouží kulturním účelům, výstavám, dočasným galeriím a různým hromadným akcím. Jen málokde v Benátkách totiž narazíte na tak rozlehlé vnitřní a venkovní prostory, a proto je areál benátských loděnic k těmto účelům ideální.

Nejslavnější akcí, která se v docích pořádá, je bezesporu Benátské bienále, mezioborová přehlídka současného výtvarného umění konající se zde každý lichý rok.

Chystáš se do Benátek?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.