Zpět na seznam míst co vidět v Benátkách
Hřbitov San Michele

Hřbitov San Michele

Ostrůvek San Michele stojí trochu stranou zájmu turistů, přitom je od Benátek, co by kamenem dohodil. Celý ostrov totiž slouží jako jediný benátský hřbitov. Ve městě zkrátka není místo, a tak se všichni nebožtíci vydávají na místo posledního odpočinku právě sem.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Ostrov o pravidelném obdélníkovém tvaru o rozměrech cca 400x500 metrů je celý obehnán zdí, a tak zvenčí působí trochu tajemně, ale ve skutečnosti se jedná o krásné duchovní místo, které rozhodně za krátkou návštěvu stojí.

Zvětšující se ostrov San Michele

Protože je ostrůvek svatého Michala jediným pohřebištěm v historických Benátkách, postupně se neustále uměle rozšiřuje, aby kapacita alespoň z části pokryla potřebu. Isola di San Michele byl poprvé jako hřbitov použit v 15. století a svému účelu slouží dodnes.

K poslednímu rozšíření o několik stovek pohřebních míst došlo v roce 2013.

Architektonická krása ostrova

Ostrov San Michele navštivte nejen díky spirituální klidné atmosféře, ale i pro jeho architektonické skvosty. Zejména kostel San Michele z roku 1469 s nádhernou bílou tavertinovou fasádou stojí za návštěvu mimo jiné proto, že se jedná o první čistě renesanční stavbu na ostrově.

Za povšimnutí jistě stojí i monumentální a nákladné hrobky slavných a bohatých osobností. Ostatně pohřbívání na ostrově San Michele je kvůli nedostatku místa i specifičnosti ostrova velmi nákladnou záležitostí a v současnosti si ji mohou dovolit jen ti nejbohatší. Většina běžných obyvatel Benátek je tak pohřbívaná na klasických hřbitovech v pevninské části Mestre.

Otevírací doba a vstupné

Na hřbitov se samozřejmě neplatí žádné poplatky za vstup.

Otevřeno je denně mezi 7:30 a 18:00.

Poloha a doprava

San Michele leží asi 1 km od historického centra Benátek a ostrova Murano. Dostanete se sem běžnými linkami vaporett (vodních autobusů), vystupte na zastávce "Cimitero", na níž zastavují linky 4.14.212 a 13.

  • Naviguj: 45.4479, 12.347

Další místa v Benátkách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu