Benátky
Benátky

24 míst co vidět v Benátkách

Santa Maria della Salute

Památka

Santa Maria della Salute

Bazilika Santa Maria della Salute stojí na břehu Canal Grande ve čtvrti Punta della Dogana a je na ní skvěle vidět z nábřeží Náměstí sv. Marka. Tvoří jednu z dominant Canal Grande i celých Benátek a objevuje se na mnoha propagačních snímcích města.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Z promenády u hlavního vstupu do baziliky se naskýtá krásný výhled na Canal Grande.

Architektura a historie

Nejvýznamnější barokní stavba Benátkách se začala stavět na počátku 17. století a slavnostně dokončena byla v roce 1631. Jejím dominantním prvkem je masivní kopule z bílého mramoru doplněná ještě o jednu menší a také malou zvonici.

Stavba chrámu je zasvěcená Panně Marie, která ochránila Benátky při ničivé morové epidemii, jež zredukovala velkou část populace tehdejšího města a panovaly obavy, že Benátky zcela zaniknou. Většina uměleckých vyobrazení uvnitř baziliky také na „černou smrt“ odkazuje.

Zatímco vnější podoba baziliky je velmi výrazná a tvoří jedno z panoramat města, interiéry jsou vyzdobeny spíše střídmě a dávají tak vyniknout nádherným stropním malbám slavného benátského malíře Tiziana.

Vstupné a otevírací doba

Pro veřejnost je bazilika otevřena denně v časech 9:30–12:00 a 15:00–17:30, v neděli pak až od 10:00 a jen do 17:00.

Vstupné činí 4 EUR pro dospělé, resp. 2 EUR pro studenty a děti.

Oficiální web: basilicasalutevenezia.it

Poloha a doprava

Přímo na promenádě před kostelem má zastávku s názvem "Salute" vodní autobus vaporetto páteřní linky číslo 1 vedoucí od hlavního nádraží přes Canal Grande na Lido di Venezia.

Chystáš se do Benátek?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.