Benátky
Benátky

24 míst co vidět v Benátkách

Lido di Venezia

Pláž

Lido di Venezia

Budete-li unaveni blouděním po uličkách, nasedněte na loď a během 20 minut dorazíte na modernější ostrov Lido di Venezia, na jehož konci dorazíte k písečné pláži a otevřenému Jadranu. Oproti vzdálenějšímu Lido di Jesolo je tahle pláž o něco klidnější ve smyslu diskoték a barů – najdete tu spíš klasické restaurace a klidnější prostředí, navíc výrazně blíže centru Benátek.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Písečné pláže a koupání v Jadranu

Lido di Venezia je asi 12 km dlouhý ostrov, v nejširším místě má však jen 1 700 metrů. Podél celého východního pobřeží, které je otevřené Jaderskému moři, se táhne široká pláž s jemným světlým pískem, pozvolným vstupem do vody a mnoha službami, které znáte z typických přímořských letovisek.

Ostrov Lido di Venezia (Benátské lido) tak nabízí klasickou plážovou dovolenou u moře s kulisami jednoho z nekrásnějších měst světa. Stačí jen přejít úzký ostrov od pláží na druhou stranu a naskytne se vám výhled na asi 3 km vzdálenou zvonici sv. Marka.

Moře zde není úplně nejčistší, na druhou stranu se nemusíte bát odpadků či řas, voda je zkrátka jen více zakalená. 

Na plážích využijete kompletní nabídku služeb od mnoha restaurací, plážových barů nebo půjčoven lehátek a slunečníků (cca 25 EUR za set 2 lehátek a slunečníků na den). V centru města Lido pak narazíte na několik klasických supermarketů i restaurací s mnohem příznivějšími cenami než v historickém centru.

Ubytování na Lido di Venezia

Preferujete-li bydlení v modernější části, ale zároveň na klidném hezkém místě, Lido di Venezia je dobrou alternativou, například oproti ne tak pěknému pevninskému Mestre. Jeho nevýhodou je však výrazně delší doprava z letišť a vlastně i do centra Benátek. Na druhou stranu oproti historickému centru zde zejména mimo sezonu narazíte na opravdu příznivé ceny ubytování startující již na 1 100 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

V letní sezoně však počítejte s cenami spíše od 1 800 Kč výš a přímo u pláže pak od 2 500 Kč.

Nejlevnější ubytování

Pokud nemusíte bydlet přímo u pláže, podívejte se na náš výběr hotelů s cenami do 1 500 Kč/nos/2 os. při rezervaci s dostatečným předstihem.

Hotely u pláže

Ubytování přímo na pláži v sezoně obecně neklesá pod 2 500 Kč/nos/2 os. Podívejte se například na tyto hotely:

Poloha a doprava

Lido di Venezia je jedním z mála benátských ostrovů, na kterém můžou jezdit auta, nicméně nevede sem most, takže byste s autem stejně museli trajektem, což se nevyplatí ani časově, ani cenově.

Výhodnější je využít četných linek lodí vaporetto, které v souhrnu jezdí do historických Benátek asi jednou za 5-10 minut. Na hlavní zastávku Lido Santa Maria Elisabetta (S.M.E.) jezdí linky z těchto směrů:

  • Náměstí sv. Marka: linky 15.15.26, 8, 14
  • Hlavní nádr. Santa Lucia a P.le Roma: linky 15.1 (cesta z Lida), 5.2 (cesta na Lido), 6
  • Canal Grande (Rialto): linky 1
  • Giudecca: linky 5.1 (cesta na Lido), 5.2 (cesta z Lida), 68
  • F.te Nove (významná stanice na severu centra): linky 5.1 (cesta z Lida), 5.2 (cesta na Lido)
  • Murano: linka 18
  • Treporti - Punta Sabbioni: linka 14
  • Burano: linka 14

Využít lze i linku 20 jezdící na jih Lida od nám. sv. Marka.

Chystáš se do Benátek?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.