Zpět na seznam míst co vidět v Kampánii
Vesuv

Vesuv

Ze všech stran a z velké dálky viditelný turistický tahák číslo jedna se tyčí do výšky 1.281 metrů, což vzhledem k poloze přímo u moře působí majestátně. Ano, řeč je o druhé nejvyšší dosud aktivní sopce v Evropě – hoře Vesuv. Okolo velké části hlavního kamenitého kráteru vede vrcholový chodníček, takže budete mít na dlani jak samotnou sopku, tak široký výhled do okolí. Dno kráteru je jen kamenité, lávu tu neuvidíte, stejně tak „kouř“ okolo je většinou jen mrak, který hora zadržuje.

Až do výšky 1.000 metrů se můžete snadno vyvézt autobusem. Je to mnohem lepší varianta, než jet autem, kterým se stejně nedostanete výš, a ještě vám odpadne nervózní hledání místa k parkování.

Stezka od konečné autobusu ke kráteru je strmá, ale krátká (cca 2 km tam i zpět). Rozhodně však doporučujeme pevnou obuv, alespoň dva litry vody a ideálně pokrývku hlavy, slunce je tu opravdu mimořádně ostré.

  • Autobusy z Neapole jedou 2x denně každým směrem (9:00, 10:00 z Neapole a 12:30, 14:00 z Vesuvu), na zpáteční cestě staví i v Herculaneu. Jízdenku koupíte u řidiče za 3,1 euro, jízdní řád zde,
  • Autobusy z Pompejí jezdí 9x denně, za jízdenku zaplatíte 2,7 euro u řidiče, jízdní řád zde.

Samotný vstup na vrcholovou cestu kolem kráteru není nijak zpoplatněn. Pokud chcete navštívit dno kráteru, v informačním centru na parkovišti si musíte koupit vstupenku za 10 euro, která obsahuje i službu průvodce.

Pro pěší turisty je možnost na Vesuv vyšplhat bez využití autobusu či auta, viz mapa turistické trasy.

  • Naviguj: 40.8203, 14.4289

Další místa v Kampánii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu