Zpět na seznam míst co vidět v Miláně
Parco Sempione

Parco Sempione

Největší městský park je oblíbeným místem Miláňanů i cizinců. Udělejte si hezkou procházku až k vítěznému oblouku Arco della Pace, kde zažeňte hlad v jedné z restaurací, nebo ulehněte do trávy a odpočívejte u dobré knížky. Aktivnější jedinci se mohou přidat k řadě běžců, kteří park využívají pro svůj každodenní jogging.

Park dříve sloužil jako přehlídková plocha pro vojáky a byl pevnou součástí obranného hradu Castello Sforzesco, který se nachází na jižním okraji parku. Po sjednocení Itálie v roce 1861 byla plocha postupně přebudovávána na veřejný městský park, kterým je dodnes.

Odpočinek, muzeum, restaurace i akvárium

Park Sempione se rozkládá na ploše více než 38 hektarů a je protkán sítí stezek, jezírek a laviček. Travnaté plochy jsou volně přístupné a za hezkého počasí bývají doslova obsypané místními i turisty pořádající pikniky.

Napříč parkem narazíte na velké množství menších občerstvení i klasických větší restaurací.

Zhruba uprostřed Sempione můžete navštívit budovu Triennale di Milano, muzeum designu a moderního umění, jehož budova z roku 1933 byla mnohokrát oceněna jako architektonická památka. Informace o aktuálních výstavách nebo vstupném najdete na oficiálním webu: triennale.org.

Na úplném východním okraji parku se zastavte v budově milánského akvária, ve které najdete sérii menších akvárií s mořskými cizokrajnými rybami. Oficiální web a ceny vstupenek: acquariodimilano.it

Jak se do parku Sempione dostat?

Nejbližší stanicí metra je Lanza na východním okraji parku, kudy projíždí zelená linka M2. Využít však můžete i stanice Caorli či Cadorna u Castello Sforzesco, ze kterých do parku dojdete do 10 minut pěšky.

Podél východní strany Sempione projíždějí také tramvajové linky 2, 4, 12 a 14, zatímco na severní straně parku jezdí linky 1 a 10.

  • Naviguj: 45.4729, 9.17654

Další místa v Miláně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu