Zpět na seznam míst co vidět v Miláně
Castello Sforzesco

Castello Sforzesco

Původní Viscontiho palác a následně hrad Castello Sforzesco, domov mocné dynastie Sforzů je dnes domovem více než desítky muzeí a patří k symbolům Milána. Netradiční stavba z červených cihel hostila mistra Leonarda Da Vinciho, který navrhoval obranu hradu.

Hrad podle mnohých turistů patří vůbec k nejhezčím v celé Itálii, rozhodně však k největším a nejvýznamnějším.

Architektura a historie

Původně na místě hradu Sforzesco stála pevnost rodu Visconti, kterou v roce 1450 první milánský vojevůdce z rodu Sforzů Francesco I. Sforza nechal zbourat a postavit větší a monumentálnější hrad.

Castello Sforzesco po staletí sloužil jako nejvýznamnější obranná tvrz Milána a až do 18. století byly jeho přestavby minimální. Po sjednocení Itálie v polovině 19. století byl hrad transformován z obranné tvrze k reprezentativním účelům. V širokém okolí byl vybudován obrovský park Sempione. Další velké úpravy provedl architekt Luca Beltrani v první polovině 20. století.

V současnosti areál Sforzesca tvoří hlavní paláce s nádvořím obehnané vysokou zdí s cimbuřím a 5 věžemi.

Muzea aneb Co vidět uvnitř?

Castello Sforzesco dnes tvoří hned několik muzeí, které můžete navštívit.

  • Museo Pietà Rondanini – malé muzeum vzdává hold nedokončenému sousoší Piety od Michelangela, které tvoří jeho hlavní část
  • Pinacoteca – galerie italského umění z 15. až 18. století s 230 díly od autorů jako jsou Tizian, Giovanni Bellini, Tintoretto, Andrea Mantegna a další
  • Museo d'arte antica – muzeum antického umění se chlubí velkou kolekcí soch z antického Říma, ale i středověku a renesance
  • Museo Egizio – muzeum umění starověkého Egypta
  • Museo degli Strumenti Musicali – zajímavé muzeum hudebních nástrojů nabídne více než 700 exponátů od 15. do 20. století s důrazem na ty vyráběné v Lombardii

Vstupné a otevírací doba

Areál hradu je otevřen denně od 7:00 do 19:30.

Vstup na nádvoří je zdarma.

Platí se pouze za vstup do muzeí, a sice 5 EUR pro dospělé a 3 EUR do 18 a nad 65 let. Vstupenka za 5 EUR platí do všech muzeí dohromady v celém areálu.

Oficiální web: www.milanocastello.it/it/content/orari-e-biglietteria

Ubytování v okolí

Oblast kole Castello Sforzesco můžeme stále počítat jako hlavní centrum Milána, ale najdete zde už i levnější hotely s cenami od 3 000 Kč na noc. Patří mezi ně např. London Hotel nebo Cadorna Luxury Hotel.

Jak se k hradu dostat?

Castello Sforzesco leží na severozápadním okraji centra a od milánské katedrály sem dojdete pěšky asi za 20 minut. Zhruba 600 metrů od hradu se nachází další významná památka, kostel Santa Maria delle Grazie s nástěnnou malbou Poslední večeře od Leonarda da Vinciho.

Nejbližší stanice metra:

  • Cairoli – 100 metrů, červená linka 1
  • Cadorna – 350 metrů, červená linka 1 + zelená linka 2, vlaky z letiště Malpensa
  • Lanza – 350 metrů, zelená linka 2

Nejbližší zastávky tramvaje:

  • Cairoli – 100 metrů, linky 1 a 4
  • Naviguj: 45.4704, 9.17943

Další místa v Miláně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu