Zpět na seznam míst co vidět v Miláně
Arco della Pace

Arco della Pace

Mnoho evropských měst v minulosti stavělo vítězné oblouky a Milán není výjimkou. Pochlubit se může obloukem Arco della Pace (Mírový oblouk), který vznikl na místě starověké brány Porta Semipone, jež byla součástí Římského opevnění města v dobách antiky. Ačkoliv milánský oblouk jistě nedosahuje slávy Vítězného oblouku v Paříži, i tak patří k hlavním památkám města.

Historie a rozměry oblouku

Mírový oblouk se začal stavět v roce 1807 za napoleonské nadvlády, po té, co Milán připadl do Rakousko-Uherského císařství, byla stavba na chvíli přerušena, ale roku 1838 byl oblouk kompletně dokončen.

Oblouk nese rysy neoklasicistní architektury, je 25 metrů vysoký a dekorovaný mnoha sousošími i korintskými sloupy. Na rozdíl od Vítězného oblouku v Paříži nelze vystoupat na jeho střechu, vyhlídka se zde nenachází.

Jak se k oblouku dostat?

Arco della Pace stojí na severní straně velkého parku Sempione, kterým k němu dojdete od hradu Sforzesco, přední milánské památky, během 20 minut.

Přímo k oblouku se nejlépe dostanete tramvajovými linkami 1 a 10, které mají zastávku jen asi 60 metrů od centra náměstí Piazza Sempione, kde oblouk stojí.

 

  • Naviguj: 45.4757, 9.17243

Další místa v Miláně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu