Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Capo Caccia

Mys

Capo Caccia

Mys Capo Caccia na jednom z nejzápadnějším bodů Sardinie patří zároveň mezi nejkrásnější přírodní scenerie celého Středomoří a také jedno z nejnavštěvovanějších míst Sardinie. Strmé vápencové útesy vystupují až 170 nad hladinu moře na úzkém výběžku pevniny a vytváří tak pohádkovou podívanou, zejména při západu Slunce. Capo Caccia leží nedaleko města Alghero, jež je významnou základnou turistiky.

Neptunova jeskyně

Kromě nádherných výhledů je hlavním lákadlem mys soustava krápníkových jeskyní. Tou nejznámější je Neptunova jeskyně (Grotta di Nettuno), více než 1 km dlouhá jeskyně s rozlehlými síněmi, stalgmity i stalaktity a 120 metrů dlouhé podzemní slané jezero, které je jedním z největších v Evropě. Jako jediná z místních jeskyní je nad hladinou moře a přístupná tak i ze souše po stezce zvané Kozí schody, kterou tvoří na 660 schodů vytesaných do strmé skály. Nemusíte se však bát, cesta je dobře zabezpečena zábradlím po celé své délce.

Podle legendy právě v této jeskyni žil bůh moří Neptun.

Jeskyně je otevřena denně od 9:00 do 19:00 a za vstup zaplatíte 14 EUR, viz oficiální informace.

Jak se sem dostat

Takřka až na špičku mysu vede asfaltová silnice, u vstupu do jeskyně je i malé parkoviště. Počítejte však s tím, že v hlavní sezoně se parkuje i podél silnice až do vzdálenosti přes 1 km od jeskyně kvůli nedostatku místa.

Praktičtější je tak vyrazit k jeskyni autobusem z Alghera, který zastavuje i ve všech blízkých letoviscích. Linka číslo 9321 jezdí na mys cca 5-6x denně, viz jízdní řád.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.