Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Isola Asinara

Stintino

Městečko Stintino je oblíbeným letoviskem na severozápadním cípu Sardinie a jedním z výchozích bodů pro výlet na ostrov Asinara. V malinkém Stintinu narazíte na bohatý výběr restaurací, několik obchůdků s potravinami i plážovým vybavením, ale zejména na hezkou pláž s "nuragem", historickou věží na ostrůvku.

Pláže a koupání

Nejkrásnější stintiská pláž leží ve čtvrti La Pelosa asi 2,5 km od Stintina. Pláž La Pelosa pokrývá jemný bílý písek, průzračné moře zbarvené do tyrkysové je velmi mělké, takže ideální pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří milují prohřátou vodu. Výhledu z pláže dominuje historická obranná věž Torre della Peolsa z roku 1572 na přilehlém ostrůvku, v pozadí pak uvidíte ostrov Piana.

Pláž má veškeré vybavení od půjčoven lehátek, slunečníků, šlapadel až po bohatý výběr plážových barů a občerstvení.

Ubytování

Ve Stintinu se místní přizpůsobili poptávce a většina z domů funguje jako soukromé penziony či apartmány. Najdete zde také menší klasické hotely. Ceny ubytování jsou zde vyšší než je v této části Sardinie obvyklé a za noc pro 2 o prázdninách zaplatíte od 3 000 Kč výš.

Hotely a ubytování Stintino

Doprava

Stintino leží za přístavem Porto Torres asi 57 km od letiště Alghero a 160 km od letiště Olbia. Parkování u pláže je možné podél silnice vedoucí asi 50 metrů od pláže, ovšem prakticky celý úsek je pro parkování zpoplatněný (cca 6 EUR na den).

Do Stintina jezdí i autobusy, a to i přímo na pláž La Pelosa, kde je jedna ze zastávek. Využít můžete 2 autobusových linek:

  • 727 (jízdní řád): Porto Torres, Sassari (kde lze přestoupit na mnoho dalších linek po celém ostrově)
  • Sardabus (jízdní řád): letiště Alghero, centrum Alghera
  • Naviguj: 40.9385, 8.22663

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu