Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Arbatax

Arbatax

Městečko Arbatax je centrem středo-východního pobřeží Sardinie a spolu s 5 km vzdáleným městem Santa Maria Navarrese vytváří dvojici významných letovisek i výchozích bodů pro výlety po ostrově.

Pláže a koupání

Po celé délce pobřeží mezi Arabtaxem a Santa Maria Navarrese se táhne nádherná více než 5 km dlouhá pláž lemovaná vysokými pinovými borovicemi, které poskytují přirozený stín. I přes ideální podmínky ke koupání zůstává pláž poloprázdná i v letní sezoně, nejspíš kvůli větší vzdálenosti od hlavních turistických proudů.

Pláž nese v různých částech několik názvů: Spiaggia di Pollu, Spiaggia del Lido delle Rosse, Spiaggia di Isula Manna nebo Riva di Ponente. V blízkosti měst narazíte na pláži na několik stánků s občerstvením, půjčovny lehátek i slunečníků a nabídky vodních sportů. Naopak čím dál budete, tím více přírody a méně lidí vás na pláži čeká.

  • Jemný bílý písek
  • Strmější vstup do vody

Další dlouhá písčitá pláž začíná přímo v centru Arbataxu a vede směrem na jih, není však tak vyhledávaná zejména pro časté naplaveniny řas a jiného nepořádku.

Rudé skály

Rocce Rosse, Rudé skály, jsou vyhledávanou atrakcí přímo v Arbataxu. Fotogenické skalnaté pobřeží, jehož útesy jsou zbarveny do sytě oranžových až rudých barev obklopuje celý východní výběžek města okolo Parco Batteria. Nejsnáze dostupné místo pro krásnou fotku je pak přímo u arabataxského přístavu.

Ubytování

Protože Arbatax nepatří mezi nejznámější destinace na Sardinii, ceny ubytování jsou zde mírně nižší. I tak ale v sezoně za penzion nezaplatíte méně než 2 000 Kč za noc pro 2, klasické hotely pak začínají na částkách od 2 500 Kč výš.

Hotely a ubytování Arbatax

Doprava

Arbatax je významným přístavem, proto doprava autem je do něj snadná, jelikož ukazatele směřující na město se objevují prakticky na všech hlavních silnicích po Sardinii.

Do města se dostanete také autobusy. Jezdí sem sice i vlak, ale pravidelně pouze letní turistický vláček Trenino Verde. Autobusem se z Arbataxu musíte dostat nejdříve do blízkého většího města Tortoli, kam jezdí linky 303, 305 a 9130.

Z Tortoli už se dostanete i do ostatních hlavních cílů na Sardinii: Cagliari (bus 103), Santa Maria Navarrese (bus 301, 303), Nuoro (bus 302), Orosei (bus 521).

  • Naviguj: 39.9565, 9.68504

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu