Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Punta la Marmora

Punta La Marmora

Sardinie je sice známá především pro své krásné pláže, ale na své si zde přijdou i milovníci horské turistiky. Ti samozřejmě nesmí vynechat nejvyšší horu celé Sardinie, kterou je Punta La Marmora (někdy značená také jako Perda Crapias), která se tyčí do výšky 1 834 m n. m. Hora leží v osiřelém pohoří Gennargentu, kde spíše než na turisty narazíte na stáda pasoucích se krav či ovcí.

Pohoří Gennargentu je holé, porostlé jen nízkým podrostem, a dominují mu světlé až bílé vápencové skály a hory. Výhledy za hezkého počasí jsou nádherné a do všech směrů.

Výstup na horu Punta La Marmora

Na nejvyšší vrchol Sardinie sice vedou značené stezky, ale nepředstavujte si tak dokonalé značení jako známe z ČR. Jen tu a tam se podél vyšlapaných stezek objeví červeno-bílé značky, nicméně zabloudit zde není skoro možné, jelikož většina stezek vede právě na Punta La Marmora.

Nejkratší a nejjednodušší výstup vede od parkoviště jediného lyžařského střediska ostrova ve výšce cca 1 500 m, které se nachází přesně na tomto místě. Parkování je zde bezplatné. 

Odtud se můžete vydat buď přímo po asi 450 metrů dlouhé sjezdovce na druhý nejvyšší vrchol Sardinie Bruncu Spina (1 829 m) nebo jít po "značené" stezce trochu oklikou, ale s menším převýšením a hezčími výhledy. Jakmile vyšplháte nejstrmější část cesty (cca 0,5 km), zbytek na Punta La Marmora už je pohodlná hřebenovka.

Celá cesta od parkoviště na Punta La Marmora a zpět měří 10 km a zvládnete ji asi za 3 hodiny. Dobré trekové boty jsou nezbytností.

  • Naviguj: 39.9898, 9.32502

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu