Sardinie
Sardinie

48 míst co vidět na Sardinii

Punta La Marmora

Hora

Punta la Marmora

Sardinie je sice známá především pro své krásné pláže, ale na své si zde přijdou i milovníci horské turistiky. Ti samozřejmě nesmí vynechat nejvyšší horu celé Sardinie, kterou je Punta La Marmora (někdy značená také jako Perda Crapias), která se tyčí do výšky 1 834 m n. m.

Najdi hotel uprostřed přírody

Hora leží v osiřelém pohoří Gennargentu, kde spíše než na turisty narazíte na stáda pasoucích se krav či ovcí.

Pohoří Gennargentu je holé, porostlé jen nízkým podrostem, a dominují mu světlé až bílé vápencové skály a hory. Výhledy za hezkého počasí jsou nádherné a do všech směrů.

Výstup na horu Punta La Marmora

Na nejvyšší vrchol Sardinie sice vedou značené stezky, ale nepředstavujte si úplně dokonalé značení. Jen tu a tam se podél vyšlapaných stezek objeví červeno-bílé značky, nicméně zabloudit zde není skoro možné, jelikož většina stezek vede právě na Punta La Marmora.

Nejkratší a nejjednodušší výstup vede od parkoviště jediného lyžařského střediska ostrova ve výšce cca 1 500 m, jehož polohu najdete na webu en.mapy.cz. Parkování je zde bezplatné. 

Odtud se můžete vydat buď přímo po asi 450 metrů dlouhé sjezdovce na druhý nejvyšší vrchol Sardinie Bruncu Spina (1 829 m) nebo jít po "značené" stezce trochu oklikou, ale s menším převýšením a hezčími výhledy. Jakmile vyšplháte nejstrmější část cesty (cca 0,5 km), zbytek na Punta La Marmora už je pohodlná hřebenovka.

Celá cesta od parkoviště na Punta La Marmora a zpět měří 10 km a zvládnete ji asi za 3 hodiny. Dobré turistické boty jsou nezbytností.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.