Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Arzachena

Památka

Arzachena

Město Arzachena je nejbližší velkou obcí k světoznámému Smaragdovému pobřeží s puncem luxusu a "karibských" pláží, jakkoliv je od moře vzdáleno přes 4 km.

Historické památky

Kromě blízkých pláží však Arzachena nabízí mnoho historických památek, zejména archeologických nalezišť. Mezi ty nejlepší patří La Prisgiona, Li Muri, Li Lolghi nebo Tempio di Malchittu. Historické pozůstatky pocházejí většinou z období mezi 4. a 1. tisíciletím př. n.l., tedy de facto z doby bronzové.

Přehled všech nalezišť najdete i s popisem na městském webu gesecoarzachena.it. Vstupné do jedné lokality činí 4 EUR, existují však zvýhodněné vstupenky do více lokalit nebo balíčky všech archeologických nalezišť, kdy se ceny pohybují kolem 10 EUR.

Pláže a koupání

Město leží asi 4 km od pobřeží na předělu Costa Smeralda a poblíž idylických ostrovů La Maddalena. Koupání na plážích připomínajících Karibik či Seychely patří k tomu nejlepšímu, co Sardinie nabízí.

Ubytování

Ačkoliv Arzachena neleží přímo u moře, může být vhodnou alternativou k předraženým letoviskům na Smaragdovém pobřeží. I když se ceny místních hotelů v sezoně pohybují od 2 000 Kč na noc pro 2 výš, stále jsou ceny poloviční oproti ubytováním přímo u moře.

Doprava

Nejvhodnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání archeologických nalezišť v okolí a pláží na pobřeží je určitě půjčené auto. Vzdálenost z letiště v Olbii je 26 km, z Alghera pak 147 km.

Do Arzacheny se dostanete i autobusem, a to frekventovaným spojením z těchto míst:

  • Olbia: 601, 604
  • Olbia - letiště: 601
  • Palau: 601
  • Costa Smeralda (Porto Cervo, Laconia, Cannigione): 604
  • Santa Teresa Gallura: 601
  • Tempio Pausania: 9318, 9326

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jana _18
před 2 lety

Bohužel to, co je zde na fotografii nemá s archeologickými nalezišti v Arzacheně nic společného. Jedná se o disco club pro mladou smetánku - Ritual club v Baia Sardegna. 😉

Kryštof Hájek
před 2 lety

Ups, to je trošku trapas :D Už snad napraveno, díky za upozornění!