Sardinie
Sardinie

48 míst co vidět na Sardinii

La Maddalena

Ostrov, Písčitá pláž

La Maddalena

Okouzlující souostroví La Maddalena skládající se ze 7 větších a několika malých ostrůvků je roztroušeno jen kilometr od severního pobřeží Sardinie a na dohled od Korsiky.

Rezervuj hotel na Sardinii v předstihu se slevou

Souostroví je oblíbené zejména pro svoje členité pobřeží, malé zátoky, písčité pláže s krásnými kameny, tyrkysové a průzračné moře, jehož útesy obývá mnoho živočichů a je tak ideální ke šnorchlování i pro svoji klidnou atmosféru.

Trvale obydlené jsou jen ostrovy La Maddalena a Caprera spojené silnicí. Největším městečkem je La Maddalena s romantickými úzkými uličkami plnými kavárniček a restaurací a renesanční architekturou.

Pláže a koupání

Ne nadarmo se souostroví La Maddalena přezdívá „evropské Seychely“ nebo také „evropské Tahiti“. Místní romantické malé pláže s pitoreskními skálami a zeleným okolím tato dvě exotická souostroví skutečně připomínají.

Nejvíce pláží najdete na hlavním ostrově La Maddalena, kde jsou dostupné ve všech zátokách, stejně jako na sousedním snadno dostupném ostrově Caprera. 

Většina menších pláží je bez zázemí, což je ale v místním nádherném přírodním prostředí spíš plus. Pamatujte tak na dostatečnou zásobu občerstvení, kterou si vezměte s sebou.

Ubytování na La Maddalena

Ubytovat se lze přímo na ostrově La Maddalena, kde najdete mnoho menších apartmánů a penzionů. Běžné ceny se pohybují v sezoně kolem 120 EUR za noc pro 2.

Hotely a ubytování - La Maddalena

Z dalších ostrůvků souostroví se můžete ubytovat už jen na San Pietro v hotelovém komplexu Santo Stefano Resort & Spa.

Bohatší, avšak většinou i dražší, nabídku pak naleznete v letovisku Palau na pevnině, resp. ostrově Sardinie.

Jak se tam dostat

Na souostroví nevedou žádné mosty a dostanete se tam pouze lodí.

Trajekt Palau – La Maddalena

Na La Maddalenu se dostanete z letoviska Palau četnými trajektovými spoji společnosti Delcomar, které jezdí každou půlhodinu přes den a cca jednou za hodinu po celou noc. Plavba z Palau na La Maddalenu trvá 20 minut.

Rezervace jízdenek a jízdní řád: booking.delcomar.it.

Ceny jsou následující:

Trajekty Palau - La Maddalena
  Mimo sezonu (říjen-květen)
Jednosměrná
Mimo sezonu (říjen-květen)
Zpáteční
Sezona (červen-září)
Jednosměrná
Sezona (červen-září)
Zpáteční
Pěší cestující 4,10 EUR 7,80 EUR 4,70 EUR 8,70 EUR
Auto 10 EUR 19,60 EUR 10,20 EUR 20 EUR

Autobusy na ostrovech

Po ostrovech jezdí v letní sezoně cca jednou za hodinu dvojice autobusových linek, které rozváží cestující z centra La Maddaleny po plážích na ostrovech La Maddalena a Caprera.

Jízdní řády zjistíte na webu společnosti Turmo travel, která linky provozuje. Cena za jednu jízdenku se pohybuje okolo 1 EUR z trafiky, resp. 1,50 EUR od řidiče.

Na ostatní neobydlené ostrovy lze využít pouze služby soukromých společností pořádajících okružní půldenní nebo celodenní plavby z Palau nebo města La Maddalena. Ceny se pohybují okolo 50 EUR na osobu.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 29. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.