Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
La Maddalena

La Maddalena

Okouzlující souostroví La Maddalena skládající se ze 7 větších a několika malých ostrůvků je roztroušeno jen kilometr od severního pobřeží Sardinie a na dohled od Korsiky. Souostroví je oblíbené zejména pro svoje členité pobřeží, malé zátoky, písčité pláže s krásnými kameny, tyrkysové a průzračné moře, jehož útesy obývá mnoho živočichů a je tak ideální ke šnorchlování i pro svoji klidnou atmosféru.

Trvale obydlené jsou jen ostrovy La Maddalena a Caprera spojené silnicí. Největším městečkem je, překvapivě, La Maddalena s romantickými úzkými uličkami plnými kavárniček a restaurací a renesanční architekturou.

Dovolená Sardinie - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Ne nadarmo se souostroví La Maddalena přezdívá „evropské Seychely“ nebo také „evropské Tahiti“. Místní romantické malé pláže s pitoreskními skálami a zeleným okolím tato dvě exotická souostroví skutečně připomínají. Nejvíce pláží najdete na hlavním ostrově La Maddalena, kde jsou dostupné ve všech zátokách, stejně jako na sousedním snadno dostupném ostrově Caprera. 

Většina menších pláží je bez zázemí, což je ale v místním nádherném přírodním prostředí spíš plus. Pamatujte tak na dostatečnou zásobu občerstvení, kterou si vezměte s sebou.

Ubytování

Ubytovat se lze přímo na ostrově La Maddalena, kde najdete mnoho menších apartmánů a penzionů. Běžné ceny se pohybují v sezoně kolem 2 500 Kč za noc pro 2.

Hotely a ubytování - La Maddalena

Z dalších ostrůvků souostroví se můžete ubytovat už jen na San Pietro v hotelovém komplexu Santo Stefano Resort & Spa.

Bohatší, avšak většinou i dražší, nabídku pak naleznete v letovisku Palau na pevnině, resp. ostrově Sardinie.

Doprava

Na La Maddalenu se dostanete z letoviska Palau četnými trajektovými spoji společnosti Delcomar, které jezdí každou půlhodinu přes den a cca jednou za hodinu po celou noc (jízdní řád). Plavba z Palau na La Maddalenu trvá 20 minut. Ceny jsou následující:

  • 6,70 EUR jednosměrně
  • 10,40 EUR zpáteční

Po ostrově jezdí v letní sezoně cca jednou za hodinu dvojice autobusových linek, které rozváží cestující z centra La Maddaleny po plážích na ostrovech La Maddalena a Caprera. Jízdní řády zjistíte na webu společnosti Turmo travel, která linky provozuje. Cena za jednu jízdenku se pohybuje okolo 1 EUR z trafiky, resp. 1,50 EUR od řidiče.

Na ostatní neobydlené ostrovy lze využít pouze služby soukromých společností pořádajících okružní půldenní nebo celodenní plavby z Palau nebo města La Maddalena. Ceny se pohybují okolo 50 EUR na osobu.

  • Naviguj: 41.2202, 9.42003

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu