Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Isola Gabbiani

Isola dei Gabbiani

Ostrůvek Gabbiani, často nazývaná jako Isuledda, ve skutečnosti není ostrovem, nýbrž malým poloostrovem. Ten vytváří nádherné dvě pláže, jež se navzájem dotýkají na úzkém výběžku písku, který spojuje "ostrov" s pevninou. Právě na tomto kousku písku se tak můžete koupat v moři po jeho obou stranách.

Větší pláže, které vedou na každou stranu, pak uspokojí všechny milovníky klidu, nádherně čistého mělkého moře a prostředí mimo velká letoviska. Celý pás pobřeží pokrývá jemný bílý písek, stejně jako dno moře, které od břehu klesá jen velmi pozvolně.

Východní pláž Porto Pollo má vhodné podmínky k windsurfingu a je živější s několika bary a restauracemi. Západní pláž Barrabisa je mnohem větší, chráněná před větrem a výrazně klidnější. Ani v hlavní sezoně zde nenarazíte na davy lidí. Barrabisa přes ústí řeky Liscia pokračuje další pláží Porto Liscia a společně tak vytváří více než 2 km souvislou vrstvu ideální pro koupání.

Ubytování

Přímo u pláže ubytování nenajdete. Nejbližší apartmány a hotely hledejte v asi 1,5 km vzdáleném městečku Porto Pollo. Ceny nevybočují ze sardinského standardu a v hlavní sezoně se pohybují mezi 2 500 a 3 500 Kč za noc pro 2.

O něco levnější ubytování nabízí městečko Porto Pozzo asi 3 km západně od pláže Barrabisa, kde seženete ubytování už od 2 000 Kč na noc.

Doprava

K plážím se nejsnáze dostanete autem. U všech tří pláží najdete velká parkoviště, všechna jsou zpoplatněná částkou kolem 5 EUR na den.

Přímo na ostrůvku Isuledda zastavují autobusy linky 906 z Palau, kterou zajišťuje společnost Caramelli Tours (jízdní řád).

  • Naviguj: 41.1942, 9.31859

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu