Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Cagliari

Cagliari

Největší město Sardinie a zároveň také jeho hlavní město má bohatou historii, která se promítá do jedinečné architektury města. V bezprostředním okolí města najdete i mnoho pláží.

Památky a zajímavosti

Nechybí množství památek a obrovské městské paláce vystavěné po vzoru dalších italských měst. Za návštěvu stojí středověká citadela Il Castello, katedrála sv. Marie, věž Torre dell’Elefante, jezuitský kostel sv. Michaela, obrazárna Pinacoteca Nazionale nebo Národní archeologické muzeum. Milovníci muzeí by měli zvážit koupi muzejního pasu, který vás opravňuje navštívit nejlepší muzea v Cagliari po dobu 7 dní.

Bývalá dělnická čtvrť Stampace je dnes vyhledávaným turistickým místem díky kostelům, botanické zahradě, římskému amfiteátru a náměstí Piazza Yenne, kde se soustřeďuje noční život. Jedna z nejhezčích městských částí je čtvrť Marina, která sice nenabídne mnoho památek, zato tu není nouze o fotogenické úzké uličky, útulné kavárny a chutné trattorie.

Pláže a koupání

Na jihovýchodním konci Cagliari najdete místní nejdelší a nejhezčí pláž Spiaggia del Poetto. Na více než 5 km jemného bílého písku si užijete klidný pobyt u moře s mnoha možnostmi zábavy a občerstvení a při velmi dobré dostupnosti města.

V blízkosti Cagliari jsou pak další letoviska, a to po obou stranách pobřeží.

Ubytování

V Cagliari se ubytujete minimálně na 1 noc, pokud přiletíte na místní letiště a nechcete rovnou vyrážet dál do vaší destinace. Město je také vhodný výchozí bod pro cesty po jižní Sardinii. Cagliari disponuje všemi typy ubytování od levných hostelů po klasické hotely. Ceny v hlavní sezoně se pohybují kolem 2 000 Kč na noc pro 2.

Podívejte se na naše tipy na konkrétní ubytování v Cagliari.

Doprava

Městskou dopravu v Cagliari obstarává asi 20 autobusových linek a jedna linka tramvaje jedoucí z centra na severní předměstí (mimochodem zde jezdí tramvaje české výroby).

Jízdenka na 90 minut pro cestu pouze autobusem stojí 1,30 EUR, zatímco na 2 hodiny 2 EUR (zde platí i pro tramvaj). 24hodinová jízdenka platná pro autobusy i tramvaj stojí 3,30 EUR. Jízdní řády, mapy tras a aktuální ceny jízdenek najdete na webu dopravního podniku ctmcagliari.it.

Meziměstskou dopravu po Sardinii z Cagliari obstarává vlak i autobusy. Hlavní vlakové i autobusové nádraží leží pohromadě na Piazza Giacomo Matteoti. Podívejte se na jízdní řády důležitých linek, které jezdí do Bosy (klikněte na číslo linky):

Detailní informace o cestování autem, autobusem i vlakem najdete v kapitole Doprava na Sardinii.

Tip!

Pokud toužíte proniknout do tajemství sardské kuchyně, zajděte do sardské restaurace Su Cumbidu ve Via Napoli jen kousek od hlavního nádraží. Opravdu přátelská obsluha vám tu naservíruje ty nejlepší sardské pochoutky za přijatelnou cenu. Velkým plusem restaurace je, že zůstává stále utajena turistům a většinu hostů tvoří místní.

  • Naviguj: 39.2245, 9.12632

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu