Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Cagliari

Cagliari

Největší město Sardinie a zároveň také jeho hlavní město má bohatou historii, která se promítá do jedinečné architektury města. Nechybí množství památek a obrovské městské paláce vystavěné po vzoru dalších italských měst. Za návštěvu stojí středověká citadela Il Castello, katedrála sv. Marie, věž Torre dell’Elefante, jezuitský kostel sv. Michaela, obrazárna Pinacoteca Nazionale nebo Národní archeologické muzeum. Milovníci muzeí by měli zvážit koupi muzejního pasu, který vás opravňuje navštívit nejlepší muzea v Cagliari po dobu 7 dní.

Bývalá dělnická čtvrť Stampace je dnes vyhledávaným turistickým místem díky kostelům, botanické zahradě, římskému amfiteátru a náměstí Piazza Yenne, kde se soustřeďuje noční život. Jedna z nejhezčích městských částí je čtvrť Marina, která sice nenabídne mnoho památek, zato tu není nouze o fotogenické úzké uličky, útulné kavárny a chutné trattorie.

Tip!

Pokud toužíte proniknout do tajemství sardské kuchyně, zajděte do sardské restaurace Su Cumbidu ve Via Napoli jen kousek od hlavního nádraží. Opravdu přátelská obsluha vám tu naservíruje ty nejlepší sardské pochoutky za přijatelnou cenu. Velkým plusem restaurace je, že zůstává stále utajena turistům a většinu hostů tvoří místní.

  • Naviguj: 39.2245, 9.12632

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu