Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Villasimius

Letovisko, Písčitá pláž

Villasimius

Letovisko Villasimius je bez přehánění perlou celé Sardinie, kde strávíte dovolenou snů. Rozeklané pobřeží kolem mysu Carbonara ohraničené plážemi s jemným sněhobílým pískem, fotogenické kopcovité okolí i vesničky s mnoha restauracemi, jež jsou otevřené dlouho do noci - to vše Villasimius nabídne.

Dovolená Sardinie - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

V letovisku Villasimius a jeho blízkém okolí navštívíte pláže, které jsou pravidelně v TOP 10 nejlepších sardinských plážích. Všechny místní pláže poskytují bohaté zázemí v podobě půjčoven lehátek a slunečníků, barů či restaurací i nabídek různých vodních aktivit. Díky klidným vodám a pozvolnému vstupu do moře jsou místní pláže vhodné i pro rodiny s dětmi.

  • Spiaggia di Porto Giunco – mezi nejslavnější patří tato pláž v malém městečku Notteri, která je ohraničena z obou stran vodou. Z jedné se můžete vykoupat v průzračných vodách Středozemního moře, zatímco na druhé straně se lze smočit v malém slanovodním mělkém jezeru Stagno di Notteri.
  • Spiaggia di Villasimius – s takřka 1 km délkou je tato pláž největší v oblasti a nejblíže samotnému městečku Villasimius. Ač je nejnavštěvovanější, i zde si užijete pohody v křišťálové vodě.
  • Spiaggia di Campulongu – největší pláž na západní části mysu Carbonara láká, jak jinak, na průzračně čistou vodu, ale také dobré podmínky pro kitesurfing
  • Pláže na mysu Carbonara – na samé špičce Capo Carbonara se vykoupete v množství malinkých plážiček obklopených krásnou přírodou

Ubytování

Bydlet můžete v levnějších apartmánech přímo v centru obce Villasimius, kde seženete noc pro 2 zhruba od 2 600 Kč v hlavní sezoně a od 2 000 Kč v červnu či září. Nevýhodou však je větší vzdálenost k moři (cca 2 km).

Apartmány a hotely jsou zde ve velkém množstvím i přímo u pláže, nicméně ceny začínají na 3 500 Kč za noc pro 2.

Hotely a ubytování Villasimius

Naše tipy na ubytování v letovisku Villasimius, které pro vás vybíráme:

Doprava

Z centra obce Villasimius jezdí každou letní sezonu speciální plážový autobus "Summer Bus". Doveze vás k hlavní městské pláži Simius a dále na jih k přístavu a plážím Campulongu, Porto Giunco a na mys Capo Carbonara. Směrem na západ pak jezdí podél pobřeží přes pláž Campus do malého letoviska Porto Sa Ruxi.

Mapu a seznam zastávek s jízdním řádem najdete v pravé části stránky www.villasimiusturismo.it/come-muoversi. Autobus jede jen jednou za hodinu od 9:00 do 23:00. Jízdenku koupíte u řidiče za 2 EUR, k dispozici je i celodenní za 5 EUR nebo celotýdenní za 29 EUR.

Parkoviště u pláží jsou většinou placená s cenami 5 až 10 EUR na den.

Do centra Villasimiu jezdí z Cagliari autobusy linek číslo 101 a 135.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
K
před 6 měs

Doporučuji upgrade, k plážím jezdí Villasimius summer bus (jedna jízda stojí 2€, celý den 5€ a týden 29€), mapa a podrobnosti -> google.

Avatar uživatele Dan _S
Dan _S
před 8 měs

V městečku Villasimius určitě doporučuji i ubytování v:

https://www.booking.com/hotel/it...rt.cs.html

Původně jsme vzali ubytování v zde doporučovaném Palm village, ale navrhli nám přesunutí sem, což jsme akceptovali. Nové vybavení, velmi hezký areál a hlavně pro hosty vyhrazená soukromá pláž s lehátky a slunečníkem zdarma.

Ve Villasimius ochutnejte lokální specialitu:

https://www.jidlonacestach.cz/co...llasimius/

a určitě nevynechejte ani skvělá vína:

https://www.jidlonacestach.cz/vi...-sardinie/