Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Villasimius

Villasimius

Letovisko Villasimius je bez přehánění perlou celé Sardinie, kde strávíte dovolenou snů. Rozeklané pobřeží kolem mysu Carbonara ohraničené plážemi s jemným sněhobílým pískem, fotogenické kopcovité okolí i vesničky s mnoha restauracemi, jež jsou otevřené dlouho do noci - to vše Villasimius nabídne.

Dovolená Sardinie - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

V letovisku Villasimius a jeho blízkém okolí navštívíte pláže, které jsou pravidelně v TOP 10 nejlepších sardinských plážích. Všechny místní pláže poskytují bohaté zázemí v podobě půjčoven lehátek a slunečníků, barů či restaurací i nabídek různých vodních aktivit. Díky klidným vodám a pozvolnému vstupu do moře jsou místní pláže vhodné i pro rodiny s dětmi.

  • Spiaggia di Porto Giunco – mezi nejslavnější patří tato pláž v malém městečku Notteri, která je ohraničena z obou stran vodou. Z jedné se můžete vykoupat v průzračných vodách Středozemního moře, zatímco na druhé straně se lze smočit v malém slanovodním mělkém jezeru Stagno di Notteri.
  • Spiaggia di Villasimius – s takřka 1 km délkou je tato pláž největší v oblasti a nejblíže samotnému městečku Villasimius. Ač je nejnavštěvovanější, i zde si užijete pohody v křišťálové vodě.
  • Spiaggia di Campulongu – největší pláž na západní části mysu Carbonara láká, jak jinak, na průzračně čistou vodu, ale také dobré podmínky pro kitesurfing
  • Pláže na mysu Carbonara – na samé špičce Capo Carbonara se vykoupete v množství malinkých plážiček obklopených krásnou přírodou

Ubytování

Bydlet můžete v levnějších apartmánech přímo v centru obce Villasimius, kde seženete noc pro 2 zhruba od 2 600 Kč v hlavní sezoně a od 2 000 Kč v červnu či září. Nevýhodou však je větší vzdálenost k moři (cca 2 km).

Apartmány a hotely jsou zde ve velkém množstvím i přímo u pláže, nicméně ceny začínají na 3 500 Kč za noc pro 2.

Hotely a ubytování Villasimius

Naše tipy na ubytování v letovisku Villasimius, které pro vás vybíráme:

Doprava

Nejlepší variantou dopravy je auto. Přímo k plážím totiž nezajíždí ani místní autobusy, takže byste z centra obce Villasimius museli vždy minimálně 1,5 km až 2 km pěšky či drahým taxíkem. Parkoviště u pláží jsou většinou placená s cenami 5 až 10 EUR na den.

Do centra Villasimiu jezdí z Cagliari autobusy linek číslo 101 a 135.

  • Naviguj: 39.1154, 9.51889

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 27 dny
Navrhni úpravu