Sardinie

48 míst co vidět na Sardinii

Orosei

Vesnice

Orosei

Velký záliv Golfo di Orosei na východě Sardinie je jednou z nejkrásnější částí pobřeží, která se chlubí těmi "nej" plážemi. Mezi nejznámější patří Cala Mariolu, Cala Luna nebo pláže v okolí malého letoviska Cala Gonone.

10 nejlevnějších hotelů na Sardinii

Hlavní centrem regionu je však městečko Orosei ležící na severním úpatí pohoří Supramonte a zhruba 1,5 km od moře.

Pláže a koupání

Orosei se může pochlubit jednou z nejdelších sardinských pláží, kterou tvoří Spiaggia di Marina di Orosei a Spiaggia Su Barone. Celkem využijete přes 6 km dlouhé pobřeží lemované jemným zlatavým pískem, velkou část pláže navíc před sluncem chrání vzrostlé piniové borovice.

V prostřední části pláže Su Barone je pak pás písku oddělen od pevniny ještě slanovodním jezerem Stagno Petrosu, které je důležitým hnízdištěm mnoha druhů ptáků.

Místní pláže jsou sice od města Orosei vzdálené přes 1 km, nabídnou však zázemí v podobě půjčoven lehátek, slunečníků, šlapadel, nabídek vodních sportů a samozřejmě restaurací a plážových barů. Čím blíže městu budete, tím živější je pláž, naopak čím dále půjdete, tím více soukromí si užijete.

Naopak série malých plážiček oddělených skalisky a útesy hledejte asi 4 km severně u vesniček Sas Linnas Siccas a Cala Liberotto.

Ubytování

Ceny ubytování v Orosei se hlavní sezoně pohybují okolo 80 EUR, mimo sezonu pak i pod 70 EUR na noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Většinu levnějších nabídek najdete v menším letovisku Cala Liberotto, které administrativně stále patří pod Orosei. Kvůli špatné dostupnost pláží veřejnou dopravu však nejspíš budete mít půjčené auto a tedy ubytování dále od centra Orosei nebude problém.

Doprava

Kvůli nedostupnosti pláží a poměrně velké vzdálenosti města od moře je nejlepším řešením dopravy do Orosei auto.

Porovnat ceny autopůjčoven a Sardinii

Město leží na hlavní silnici SS125 kopírující celé východní pobřeží Sardinie. Vzdálenost do Olbie činí 83 km, zatímco do Cagliari 217 km.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.