Sardinie
Sardinie

48 míst co vidět na Sardinii

Golfo Aranci

Letovisko, Písčitá pláž

Golfo Aranci

Městečko Golfo Aranci je světoznámé a věhlasné letovisko navazující na Smaragdové pobřeží.

10 nejluxusnějších hotelů na Sardinii

Golfo Aranci leží na úzkém poloostrově obklopené asi 20 menšími plážemi a krásnou kopcovitou krajinou piniových borovic a vápencových skal.

Pláže a koupání

Nejkrásnější pláže se táhnou v pásu pobřeží od Golfo Aranci asi 10 km na jihozápad.

Očekávejte menší pláže s jemným světlým pískem a typicky sardinskou průzračnou vodou v moři. Všechny pláže poskytují základní zázemí v podobě půjčoven lehátek a slunečníků či barů.

Krásné pláže můžete navštívit přímo ve městě Golfo Aranci, oblíbené jsou pak také pláže Spiaggia Bianca a Spiaggia Cala Sassari asi 5 km od města. K nim se dostanete pouze autem.

Mys Figari

Východně od města se můžete vypravit na procházku po značené prašné cestě na skalnatý mys Capo Figari s úchvatnými výhledy na poloostrov, záliv i otevřené moře.

Samotná cesta měří asi 5 km oběma směry dohromady a vzhledem ke kopcovitému terénu je nutné mít alespoň tenisky.

Ubytování Golfo Aranci

V Golfo Aranci využijete širokou nabídku ubytování od penzionů s cenami kolem 120 EUR na noc pro 2 po 4* hotely, které atakují hranici 260 EUR za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Přemýšlíte-li o bydlení v Golfo Aranci, s rezervací neváhejte, nejlepší a nejlevnější nabídky bývají vyprodané dlouhé měsíce dopředu.

Doprava

Golfo Aranci je výborně dostupné veřejnou dopravou. Alespoň 1-2x za hodinu jezdí z místního nádraží vlak do Olbie (za cenu 2,50 EUR), kde můžete přestoupit na další spoje do Sassari či Cagliari. Jízdní řády zkontrolujete na webu Trenitalia.com.

Do Olbie se také svezete autobusem číslo 610.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.