Sardinie

48 míst co vidět na Sardinii

San Teodoro

Letovisko, Písčitá pláž

San Teodoro

Dříve málo významné město San Teodoro se od přelomu tisíciletí stává jedním z hlavních letovisek na Sardinii. Leží v mírně zvlněné zelené krajině obklopené nádhernými plážemi, které patří mezi "nej" v Evropě.

Najdi nejlepší hotel u moře na booking.com

Samotné město nabídne mnoho restaurací, obchodů i nabídek k výletům od místních turistických agentur.

Pláže a koupání

Místní pláže vynikají jemným čistě bílým pískem, pozvolným vstupem do moře, písčitým dnem a křišťálově čistou vodou. Ne nadarmo se celé oblasti přezdívá "evropské Thajsko", právě díky nádherným exoticky vyhlížejícím plážím.

Hlavní chloubou San Teodora je přes 3 km dlouhá pláž Spiaggia La Cinta, kterou z jedné strany omývají mělké a klidné vody Tyrhénského moře a z druhé pak vody jezera Stagno di San Teodoro. Na této pláži najdete vše potřebné: půjčovny lehátek, slunečníků, šlapadel, nabídky vodních sportů a nepřeberné množství barů či občerstvoven.

Asi 5 km severně od města se nachází jedny z nejznámějších sardinských pláží Cala Brandinchi a Lu Impostu.

Naopak jižně od města je pobřeží členitější s množství menších plážiček.

Ubytování v San Teodoro

Oblíbenost letoviska se značí i ve vyšších cenách ubytování. Nejlevnější apartmány pořídíte v hlavní sezoně asi od 140 EUR za noc pro 2, hotely poblíž moře pak od 170 EUR výš.

Jak se tam dostat

San Teodoro je velmi dobře dostupné autem i autobusy. Leží v těsné blízkosti dálnice spojující sever a jih Sardinie asi 30 km od Olbie, 160 km od Alghera a 250 km od Cagliari. Parkoviště u pláží jsou většinou zpoplatněná částkou 5 až 7 EUR na den.

Porovnat ceny autopůjčoven a Sardinii

Autobusy jezdí na těchto trasách, pro detailní info klikněte na číslo/název linky:

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 05. 2024