Sardinie
Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Isola dell Asinara

Pláž

Asinara

Druhý největší ostrov u břehů Sardinie Isola dell’Asinara býval kdysi vězením a stanicí pro nemocné nakažené cholerou. Věznice byla zavřena v roce 1997 a od té doby na území stejnojmenného národní parku najdete jen albínské osly, sokoly a mnoho dalších unikátních zvířecích druhů, ale i rostlinných druhů. Mimořádně členité pobřeží Asinary vytváří krásné malé pláže a zátoky, na kterých je jen minimum návštěvníků. Návštěva ostrova je zkrátka přírodním balzámem na duši.

Jak se dostat na Asinaru

Vyrazit můžete buď s organizovanou prohlídkou nebo na veřejným trajektem na vlastní pěst. Organizované cesty stojí kolem 70 EUR v sezoně a většinou vyplouvají z městečka Stintino (například firma giteasinara.it).

Veřejný trajekt jezdí z Porto Torres 2x denně, o prázdninách 3x a cesta trvá hodinu a čtvrt. Přesné jízdní řády najdete na webu lodní společnosti delcomar.it. Zpáteční jízdenka vyjde na 15 EUR.

Na kole po ostrově

Na Asinaře nejsou žádná motorizovaná vozidla (výjimku mají jen auta správy národního parku), a tak jediným způsobem, jak se po Asinaře pohybovat, je pěšky nebo na kole. Půjčovnu kol najdete hned v přístavišti Fornelli na ostrově. Půjčení horského kola vyjde asi na 12 EUR na den, elektrokola asi na 38 EUR. Detaily najdete na webu půjčovny. Ostrov má na délku asi 15 km, takže půjčení kola se rozhodně vyplatí, chcete-li Asinaru dobře poznat celou.

Ubytování

Na ostrově se nelze ubytovat, nejvhodnějšími místy jsou právě přístaviště, ze kterých budete vyrážet. Podívejte se na všechny nabídky:

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Květa Kovalská
před rokem

Nakonec i Vaše nabídka postrádá jakékoliv informace o památkách na Asinaře.Kovalská