Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
La Caletta

La Caletta

Městečko La Caletta je skrytým pokladem sardinské plážové dovolené. Malé klidné letovisko leží na východním pobřeží a je ze severu i jihu lemováno dlouhými plážemi. La Caletta nabídne veškeré zázemí, restaurace, obchody i hezké okolí porostlé vzrostlými piniovými lesy.

Dovolená Sardinie - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Ať už se z centra La Caletty vydáte na sever či na jih, vždy vás čeká 4 km dlouhá procházka po plážích, které se řadí mezi nejkrásnější na Sardinii. Na sever míří Spiaggia di Su Tiriarzu, zatímco na jih Spiaggia di La Caletta. 

Obě se chlubí velmi jemným sněhobílým pískem a nepřebernými možnostmi pro všechny. Blíž k La Calettě si na plážích s bohatým zázemím a mírným vstupem do vody užijí rodiny s dětmi, dál od centra na otevřenějším moři si na své přijdou kitesurfaři a windsurfaři a na okrajích pak milovníci klidu a soukromí.

Ubytování

La Caletta ničím nevybočuje z průměru cen na Sardinii a v hlavní letní sezoně počítejte s cenou kolem 2 500 Kč na noc v menších penzionech a od 3 500 Kč na noc pro 2 v klasickém hotelu.

Hotely a ubytování La Caletta

Doprava

La Caletta leží kousek od hlavní silnice SS125 asi 51 km jižně od Olbie. Obě pláže mají několik větších placených parkovišť (kolem 7 EUR na den).

V centru města jsou zastávky autobusů, podél pláží však už nikoliv. Nicméně k hlavním částem pláže dojdete od autobusu pěšky do 10 minut. Pro jízdní řád do konkrétních měst v seznamu níže klikněte na číslo/název linky:

  • Naviguj: 40.6091, 9.75158

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 27 dny
Navrhni úpravu