Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Castelammare del Golfo

Castellammare del Golfo

Krásné městečko Castellammare del Golfo je největším a nejehzčím letoviskem velké plážové zóny zálivu Castellammare, která měří přes 20 km. Celá oblast patří k nejlepším sicilským destinacím na koupání.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Castellammare má skvělou polohu na okraji skalnatého poloostrova Zingaro a rovného pobřeží stejnojmenného zálivu. Díky své historii není jen sterilním letoviskem, ale krásným městečkem s pitoreskními domky a úzkými uličkami.

Pláže a koupání

V Castellammare začíná více než 20 km dlouhá plážová zóna, která se táhne přes letoviska Alcamo Marina a Balestrate až po Trappeto. Všechny místní pláže se pyšní jemným zlatavým pískem a skvělým zázemím v podobě desítek restaurací, barů, půjčoven lehátek a nabídek vodních aktivit a sportů.

Tím, že je pobřeží kolem 20 km dlouhé, si vždy na své přijdou milovníci klidnějších částí s větším prostorem a soukromím i ti, kteří preferují být v centru dění.

Památky a zajímavosti

Castellammare má krásné historické centrum, jehož minulost sahá až do časů starověkého Říma, kdy město fungovalo jako obchodní centrum pro nedalekou Segestu. Do současnosti dochované památky však spadají do mladšího období středověku a novověku:

  • Castello a mare – arabsko-normanský hrad z 10. století přímo na pobřeží
  • Chiesa Madre – nejhezčí místní kostel se žluto-bílou fasádou z roku 1736
  • Mořské jeskyně – zhruba 3 km na západ můžete při pobřeží obdivovat několik "Grotte", mořských jeskyní vydlabaných příbojem do členitého pobřeží

Ubytování

Podél celého pobřeží zálivu Castellammare najdete stovky, možná tisíce nabídek k ubytování. Prim zde hrají menší soukromé apartmány a penziony s cenami mezi 1 700 a 2 500 Kč za noc pro dva, ale přímo v Castellammare del Golfo či letovisku Balestrate se lze ubytovat i v klasických hotelech s cenami od 2 500 Kč za noc výš.

Ubytování Castellammare del Golfo    Ubytování Balestrate

Doprava

Celá oblast kolem zálivu je výborně dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Kolem zálivu prochází jedna z hlavních sicilských dálnic A29 spojující Trapani a Palermo a využít můžete jak vlaky, tak autobusy:

  • Trapani: autobusy AST, vlaky Ternitalia, cena cca 6,50 EUR
  • Palermo: autobusy Russo (i přímé spoje na letiště), vlaky Ternitalia, cena cca 6,50 EUR
  • Segesta: autobusy Tarantola, cena cca 2,70 EUR (zastávka Bivio di Segesta)
  • San Vito lo Capo: autobusy Russo, cena cca 6,50 EUR

Lokální dopravu po pobřeží z Castellammare přes Balestrate do Trappeta zajišťují autobusy Russo a vlaky Ternitalia.

  • Naviguj: 38.0278, 12.8869

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu