Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
San Vito lo Capo

San Vito Lo Capo

Pravděpodobně nejkrásnější pláže na Sicílii jsou v malebném městečku San Vito Lo Capo na severozápadě ostrova. Čisté moře, upravené písčité pláže a krásné panorama skal sem naláká v hlavní sezoně během července a srpna obrovské množství lidí.

San Vito Lo Capo je malé krásné letovisko umístěné na výběžku poloostrova pod strmými skalami hory Monte Monaco v divokém pohoří Monte Inici. Nabídne rušné centrum plné restaurací, obchůdků a barů, ale i klidné typicky italsky úzké uličky nebo třeba krásnou promenádu kolem pláže.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Pláže v San Vito Lo Capo

Přímo ve městečku se rozprostírá ikonická Spiaggia San Vito lo Capo, jedna z nejkrásnějších italských pláží. Přes kilometr dlouhá pláž pokrytá jemným žlutým pískem je zároveň dostatečně široká a břeh jen velmi pozvolna klesá do křišťálově čistého moře. Okolní scenerii dominují strmá úbočí a dokreslují tak tvář pláže. Najdete zde veškeré turistické vybavení od půjčoven lehátek a slunečníků (15 EUR za set dvou lehátek a jednoho slunečníku) po mnoho restaurací a barů umístěných podél promenády.

Samozřejmostí jsou sprchy se sladkou vodou a toalety. Místní pláž je velmi oblíbená a tudíž v letní sezoně i značně přeplněná, vyrazte sem ideálně brzy ráno nebo později odpoledne.

Další nádhernou pláží je Spiaggia di Macari asi 7 km jižně od San Vito Lo Capo na západním pobřeží poloostrova. Tato široká písečná pláž se nachází stranou mimo civilizaci a je zde mnohem více klidu. Navíc se odsud naskýtají dechberoucí pohledy na západy slunce. I zde můžete využít půjčovny lehátek a slunečníků, ovšem jiné služby tu nejsou dostupné.

Ubytování

Přímo v San Vito Lo Capo najdete opravdu mnoho nabídek ubytování. V letní sezoně nejlevnější apartmány přijdou asi na 1 500 Kč na noc pro 2, mnohem spíše však očekávejte částku kolem 2 000 Kč a v klasických hotelech pak od 2 500 Kč výš.

Ubytování San Vito Lo Capo

K nejlepším ubytováním ve letovisku patří Hotel AchibeaModus B&B nebo Ayres del Mar.

Levnější apartmány pak hledejte v 7 km vzdálené vesničce Macari, případně v 38 km vzdáleném Trapani.

Jak se sem dostat

Pojedete-li do San Vito Lo Capo autem, počítejte s obtížným hledáním parkovacího místa, pokud dorazíte později než v 9 ráno. Najdete zde sice několik oficiálních placených parkovišť (obvykle za 7 EUR na den), ale v pozdních hodinách už mohou být obsazeny. Parkování na ulicích je povoleno pouze pro rezidenty, případně vyčleněno pro hosty hotelů a ubytování.

Veřejnou dopravu zajišťují autobusy dvou společností:

  • AST (webová stránka) – jezdí do Trapani přes Erice, v sezoně cca 5x denně (jízda trvá asi hodinu), jednosměrný lístek vyjde na 4,60 EUR, zpáteční na 7,50 EUR, vyhledávejte jako "S.Vito Lo Capo". Zastávky AST v Trapani jsou v přístavu a u nádraží, viz mapa.
  • Russo Autoserivzi (webová stránka) – jezdí do Palerma přes letoviska Castellamare del Golfo, Balestrate a Trappeto 2-3x denně, z čehož 1 spoj denně staví i na letišti Palermo. Lístek do Palerma vyjde na 9,40 EUR.
  • Naviguj: 38.1756, 12.739

Další místa na Sicílii

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tereza _22
Tereza _22

Ahoj, jdu si pro radu, máme v plánu využívat veřejnou dopravu a potřebujeme se dostat ze San Vito lo Capo do Trapani. Jízdní řády jsem našla, ale nikde nemohu dohledat, kde autobus v Trapani zastavuje?

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud se nic nezměnilo, tak autobus AST vyjíždí z přístavu a zastavuje i u nádraží, viz mapa zastávek: https://mapy.cz/s/ludadutoku

Doplnil jsem i do textu.

před 9 měs
Avatar uživatele Tereza _22
Tereza _22

Moc děkuju 🙏

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu