Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Erice

Erice

Erice je historické městečko umístěné vysoko (přesněji 751 metrů nad mořem) nad Trapani, asi 3 km od jeho centra. Díky bohaté historii a zachovalým památkám je Erice jedním z nejnavštěvovanějších míst na Sicílii a také rozhodně jedním z nejkrásnějších. Kromě mnoha památek můžete v Erice historii nasávat prostě jen procházkami po úzkých uličkách nebo se kochat úchvatnými výhledy do širokého okolí a na Středozemní moře.

Historie a památky

Historie městečka sahá až hluboko do antiky, kdy Erice patřilo k nejvýznamnějším elymským městům (Elymové byli starověký národ obývající západní Sicílii), největší rozmach zažilo během doby 6. až 3. stol. př. n.l., kdy sloužilo jako Kartaginská pevnost. Dnešní podoba historických památek vychází zejména z doby 13. století n.l., kdy se Erice stalo významnou pevností vlivných sicilských rodů v boji proti anjouovcům.

Prakticky celé centrum Erice je zaplněno památkami od 8. století př. n.l. až po 19. století. Mezi nejznámější patří:

  • Kyklopské zdi z 8. stol. př.n.l.
  • Castello di Venere - Normanský hrad z 11. století
  • Castello Pepoli - hrad z 19. století
  • Katedrála Nanebevzetí panny Marie - Chiesa Madre (Duomo di Erice) z roku 1314
  • a dále desítky palácových staveb a kostelů především z období 13. až 19. století

Jak se sem dostat

Dostat se tam můžete po silnici na skútru, autem, místním autobusem anebo z Trapani lanovkou.

Lanovka je nejrychlejší a velmi zajímavá, na druhou stranu také nejdražší - zpáteční lístek stojí 9 EUR, jednosměrný 5,50 EUR. Lanovka není v provozu od podzimu do jara (zpravidla listopad–březen), bližší informace na: www.funiviaerice.it.

Speciální autobusová linka z autobusového nádraží do Erice jede asi 50 minut, jednosměrná jízdenka vyjde na 1,90 EUR a zpáteční na 3 EUR.

Ubytování

Ačkoliv je Erice malé městečko, nabídky ubytování jsou zde více než bohaté. Většinou se jedná o malé hotýlky či penziony v historických budovách, ovšem plně a moderně vybavené. Ceny jsou vyšší než v Trapani a startují na 1 500 Kč za noc pro dva.

  • Naviguj: 38.0377, 12.5872

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu